3W związku z realizacją Modułu nr 2 „Misiowy wolontariat” w ramach realizacji zadań z projektu „,Mały miś w świecie wielkiej literatury” przedszkolaki z grupy Krasnoludki oraz Słoneczka poznały ideę wolontariatu. Zuzia Falencka oraz Adaś Powązka  – wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, przeczytali dzieciom opowiadanie „Mały miś i pomocna dłoń”, ukazujące na czym polega idea wolontariatu. Zuzia i Adaś opowiedzieli o swoich działaniach, przybliżyli przedszkolakom pojęcie wolontariusz,  zachęcili również przedszkolaki do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie palcówki oraz przekazali pluszowego misia. Krasnoludki dodatkowo z wykorzystaniem  metody „burza mózgów” wykonały plakat „Misiowy wolontariusz” przedstawiający cechy, którymi powinien odznaczać się wolontariusz.

Złożyły deklarację, iż chcą pomagać innym w potrzebie oraz zasługują na miano Misiowych wolontariuszy, czego dowodem jest góra pluszowych maskotek przyniesionych przez dzieci w ramach akcji „Pomóż się przytulić” oraz udział w zbiórce szczoteczek i past dla dzieci z Czadu”. Brawo Krasnoludki – Misiowi pomocnicy!

Your IP: 3.228.24.192
Today: Paź 15, 2019