2Dnia 23 września uczniowie klasy Va wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego: Specyfika różnych zawodów - zawód moich marzeń.

Warsztaty miały na celu:

• uświadomienie uczniom pozytywnego wpływu marzeń na dalsze życie
  • inspirowanie uczniów do myślenia o przyszłości i planowania swojej kariery zawodowej
  • określenie cech psychofizycznych niezbędnych w wybranym zawodzie

Warsztaty rozpoczęły się od wyjaśnienia pojęcia kluczowego - zawód. Uczniowie bardzo trafnie - podczas rozmowy kierowanej -  wyjaśnili znaczenie tego słowa. Kolejną częścią była zabawa dydaktyczna "Tajemniczy gość".

Jej celem było podkreślenie znaczenia cech psychofizycznych niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Po skończonej zabawie piątoklasiści przystąpili do wypełnienia kart pracy, zawierających informacje o ich wymarzonym zawodzie oraz  przypisanych do niego cechach psychofizycznych. Ostatni etap warsztatów stanowiła prezentacja wypełnionych kart pracy oraz złożenie podpisu na specjalnie przygotowanym "pamiątkowym" plakacie - Zawody marzeń klasy Va (23.09.2019 r.).

Your IP: 3.231.229.89
Today: Gru 08, 2019