4We wtorek 17 września 2019 r. odbyły się w naszym mieście uroczyste obchody 80-tej rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, organizowane przez Związek Sybiraków w Mławie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunami.
Uroczystości upamiętniające agresję Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Po nabożeństwie nastąpiło uformowanie kolumny i przemarsz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, orkiestrą wojskową, pocztami sztandarowymi oraz zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami na cmentarz parafialny. Tam pod pomnikiem Golgoty Wschodu – Zesłańców Syberyjskich odegrane zostały hymny: państwowy i Sybiraków. Usłyszeliśmy także Apel Poległych, upamiętniający ofiary wojennych represji. Następnie wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty i znicze.

Your IP: 35.172.233.215
Today: Sie 15, 2020