Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2W sobotę 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyli w 37 Pielgrzymce dzieci i młodzieży do miejsca dzieciństwa św. Stanisława Kostki – Rostkowa, której towarzyszyły słowa: "Nie jestem sam". Mszy św. przewodniczył bp Mirosław Milewski.
Jak podkreślają sami młodzi uczestnicy pielgrzymki, najbardziej podobała im się droga, którą mieli do przejścia z kościoła chrztu do miejsca urodzenia swego patrona. To 6 km tej samej drogi, którą przez 14 lat swego młodzieńczego życia, ponad 450 lat temu, przemierzał św. Stanisław.

Kilkutysięczna pielgrzymka wyruszyła w kilkunastu grupach. Wśród pielgrzymów znaleźli się m.in. pielgrzymi ze wszystkich dekanatów diecezji płockiej, grupy z archidiecezji warmińskiej i diecezji łomżyńskiej, a także pielgrzymi z Warszawy. Dopisywała słoneczna pogoda, choć przy podmuchach wiatru czuło się już jesienny chłód.

Pielgrzymce dzieci towarzyszyła akcja "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu", którą Wydział Duszpasterski Płockiej Kurii zorganizował razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło–Życie Diecezji Płockiej. Dzieci po przybyciu do Rostkowa składały przed ołtarzem szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do MissionCatoliqueBaikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska.

W imieniu dzieci z Czadu bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc Rodzicom, Uczniom i Przedszkolakom naszej placówki. Wspólnie zebraliśmy 176 past i 268 szczoteczek do zębów.

1

2

3

4

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj229
mod_vvisit_counterWczoraj288
mod_vvisit_counterTen tydzień1701
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc4241
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem849651

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 35.172.233.215
,
Today: Sie 15, 2020