2W sobotę 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyli w 37 Pielgrzymce dzieci i młodzieży do miejsca dzieciństwa św. Stanisława Kostki – Rostkowa, której towarzyszyły słowa: "Nie jestem sam". Mszy św. przewodniczył bp Mirosław Milewski.
Jak podkreślają sami młodzi uczestnicy pielgrzymki, najbardziej podobała im się droga, którą mieli do przejścia z kościoła chrztu do miejsca urodzenia swego patrona. To 6 km tej samej drogi, którą przez 14 lat swego młodzieńczego życia, ponad 450 lat temu, przemierzał św. Stanisław.

Kilkutysięczna pielgrzymka wyruszyła w kilkunastu grupach. Wśród pielgrzymów znaleźli się m.in. pielgrzymi ze wszystkich dekanatów diecezji płockiej, grupy z archidiecezji warmińskiej i diecezji łomżyńskiej, a także pielgrzymi z Warszawy. Dopisywała słoneczna pogoda, choć przy podmuchach wiatru czuło się już jesienny chłód.

Pielgrzymce dzieci towarzyszyła akcja "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu", którą Wydział Duszpasterski Płockiej Kurii zorganizował razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło–Życie Diecezji Płockiej. Dzieci po przybyciu do Rostkowa składały przed ołtarzem szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do MissionCatoliqueBaikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska.

W imieniu dzieci z Czadu bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc Rodzicom, Uczniom i Przedszkolakom naszej placówki. Wspólnie zebraliśmy 176 past i 268 szczoteczek do zębów.

1

2

3

4

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj825
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2863
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3495
mod_vvisit_counterTen miesiąc9087
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698819

Online (20 minutes ago): 12
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019