2W sobotę 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyli w 37 Pielgrzymce dzieci i młodzieży do miejsca dzieciństwa św. Stanisława Kostki – Rostkowa, której towarzyszyły słowa: "Nie jestem sam". Mszy św. przewodniczył bp Mirosław Milewski.
Jak podkreślają sami młodzi uczestnicy pielgrzymki, najbardziej podobała im się droga, którą mieli do przejścia z kościoła chrztu do miejsca urodzenia swego patrona. To 6 km tej samej drogi, którą przez 14 lat swego młodzieńczego życia, ponad 450 lat temu, przemierzał św. Stanisław.

Kilkutysięczna pielgrzymka wyruszyła w kilkunastu grupach. Wśród pielgrzymów znaleźli się m.in. pielgrzymi ze wszystkich dekanatów diecezji płockiej, grupy z archidiecezji warmińskiej i diecezji łomżyńskiej, a także pielgrzymi z Warszawy. Dopisywała słoneczna pogoda, choć przy podmuchach wiatru czuło się już jesienny chłód.

Pielgrzymce dzieci towarzyszyła akcja "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu", którą Wydział Duszpasterski Płockiej Kurii zorganizował razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło–Życie Diecezji Płockiej. Dzieci po przybyciu do Rostkowa składały przed ołtarzem szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do MissionCatoliqueBaikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska.

W imieniu dzieci z Czadu bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc Rodzicom, Uczniom i Przedszkolakom naszej placówki. Wspólnie zebraliśmy 176 past i 268 szczoteczek do zębów.

Your IP: 3.228.24.192
Today: Paź 15, 2019