1Dnia 2 września 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Na uroczystości gościliśmy p. Magdalenę Staszewską – naczelnika wydziału oświaty i polityki socjalnej, ks. Kanonika Sławomira Krasińskiego – dziekana Dekanatu Mławskiego Wschodniego -  proboszcza parafii św. St. Męczennika w Mławie, p. Marcina Tadrzyńskiego - przewodniczącego Rady Rodziców oraz szczególnego gościa – Antoniego Słabka – kombatanta w stopniu porucznika, który symbolicznie dokończył marsz do szkoły sprzed 80 lat. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego gości, rodziców, uczniów, przedszkolaków i pracowników szkoły i przedszkola powitała dyrektor ZPO1 – P. Janina Lampkowska życząc wspaniałych chwil spędzonych w szkole i wysokich wyników w nauce. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych i ósmych. Następnie pani M. Staszewska odczytała list od Burmistrza Miasta Mława. Krótka część artystyczna przypomniała wydarzenia sprzed 80 lat. Na zakończenie odśpiewano hymn szkolny i wyprowadzono sztandar. Uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas.

mod_vvisit_counterRazem681988

Your IP: 18.207.136.184