819 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystości gościliśmy:  posła RP – Annę Cicholską, księdza kanonika Ryszarda Kamińskiego, przedstawiciela Burmistrza Miasta Mława – p. Marzenę Lipińską - Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, Dyrektora CUW - u – p. Ryszarda Staniszewskiego, przewodniczącego Rady Rodziców  - p. Marcina Tadrzyńskiego i przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 1 w Mławie – p. Sylwestra Łubę. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor  ZPO1 – Janina Lampkowska, która powitała gości i złożyła wszystkim życzenia. Następnie wystąpiła  poseł Anna Cicholska. Pani Marzena Lipińska odczytała podziękowania i życzenia od Burmistrza Miasta Mława, skierowane do dyrekcji, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dyrektor ZPO1 podziękowała księdzu Ryszardowi Kamińskiemu za wieloletnią współpracę. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie przez Panią Dyrektor i gości wyróżnień i nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i sporcie.

W pierwszej kolejności wręczono nagrody uczniom klas ósmych. Wszyscy ósmoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Szkołę ukończyło 47 absolwentów. Rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za pomoc, działanie na rzecz szkoły i uczniów. Nagrodę Dyrektora ZPO1 oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 otrzymała Anna Wtulich (uczennica z klasy 8a), która uzyskała najwyższą średnią w szkole, otrzymała również tytuł wzorowego ucznia. Trzech uczniów z najwyższą średnią otrzymało tytuł – Złoty Wzorowy Uczeń, Srebrny Wzorowy Uczeń i Brązowy Wzorowy Uczeń. Na zakończenie uroczystości uczniowie pokazali krótki program artystyczny. Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie wręczono świadectwa pozostałym uczniom.
Dzień wcześniej – 18 czerwca - odbył się apel, na którym wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy sportowe, zajęli czołowe miejsca w różnorodnych konkursach, za 100% frekwencję na zajęciach, za pracę w aktywie bibliotecznym i na świetlicy, czytelnictwo, działalność w Samorządzie Uczniowskim, w wolontariacie. Najlepsi sportowcy wyróżnieni zostali pamiątkowymi medalami.

Your IP: 100.24.209.47
Today: Sie 26, 2019