2W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Główne cele programu to: podniesienie poziomu wiedzy o chorobach przenoszonych przez kleszcze, poznanie sposobów zapobiegania takim chorobom oraz uświadomienie wagi problemu ugryzień przez kleszcze.
W klasach IV zajęcia poprowadziła pani Teresa Łapka, natomiast w klasach I - III i najstarszych grupach przedszkolnych – pani Joanna Tatuch. Podczas zajęć nauczycielki wykorzystały zgromadzone materiały dydaktyczne: poradnik dla realizatora programu, scenariusze zajęć, film „Jak usunąć kleszcza” i plakat. Najmłodsze dzieci otrzymały kolorowanki z motywem kleszcza.

Dzięki realizacji programu dzieci zdobyły wiedzę na temat miejsc, w jakich występują kleszcze. Poznały też, w jaki sposób te pajęczaki przenoszą się na ludzi i zwierzęta. Dowiedziały się, jak można zapobiec atakom kleszczy, jakie są objawy chorób odkleszczowych oraz kto udzieli nam pomocy.
Przedszkolaki i uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważnie słuchali rad i wskazówek nauczycielek, ale też dzielili się swoimi doświadczeniami.
Mamy nadzieję, że dzięki wiedzy przekazanej dzieciom podczas realizacji programu uda się nam zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych.

Your IP: 3.93.75.242
Today: Lis 21, 2019