2W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Główne cele programu to: podniesienie poziomu wiedzy o chorobach przenoszonych przez kleszcze, poznanie sposobów zapobiegania takim chorobom oraz uświadomienie wagi problemu ugryzień przez kleszcze.
W klasach IV zajęcia poprowadziła pani Teresa Łapka, natomiast w klasach I - III i najstarszych grupach przedszkolnych – pani Joanna Tatuch. Podczas zajęć nauczycielki wykorzystały zgromadzone materiały dydaktyczne: poradnik dla realizatora programu, scenariusze zajęć, film „Jak usunąć kleszcza” i plakat. Najmłodsze dzieci otrzymały kolorowanki z motywem kleszcza.


Dzięki realizacji programu dzieci zdobyły wiedzę na temat miejsc, w jakich występują kleszcze. Poznały też, w jaki sposób te pajęczaki przenoszą się na ludzi i zwierzęta. Dowiedziały się, jak można zapobiec atakom kleszczy, jakie są objawy chorób odkleszczowych oraz kto udzieli nam pomocy.
Przedszkolaki i uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważnie słuchali rad i wskazówek nauczycielek, ale też dzielili się swoimi doświadczeniami.
Mamy nadzieję, że dzięki wiedzy przekazanej dzieciom podczas realizacji programu uda się nam zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych.

1

2

3

4

6

5

7

8

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj191
mod_vvisit_counterWczoraj353
mod_vvisit_counterTen tydzień191
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3413
mod_vvisit_counterTen miesiąc7446
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16997
mod_vvisit_counterRazem681995

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 18.207.136.184
,
Today: Wrz 15, 2019