330 maja dzieci z grupy „Słoneczkaodwiedziły Urząd Miasta w Mławie. Dzieci zwiedziły kilka spośród najważniejszych miejsc w urzędzie: kancelarię, kasy, salę ślubów oraz gabinet burmistrza, gdzie spotkała się z nimi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska. Obejrzały także barwny witraż z artystyczną wersją herbu miasta. Oprowadzającego ich po urzędzie Krzysztofa Napierskiego z Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej zaskoczyły bogatą wiedzą na temat historii Mławy i ludzi z nią związanych – m.in. św. Wojciecha, Józefa Piłsudskiego, którego pomnik stoi w miejskim parku, i papieża Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta.
Wizytę w ratuszu dzieci zakończyły pamiątkową fotografią przed pomnikiem św. Wojciecha. Na zakończenie wycieczki udały się na smaczne lody do Rosario.

Your IP: 100.24.209.47
Today: Sie 26, 2019