129 maja przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Orzeszki” uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.  Dzieci obejrzały wystawę archeologiczną prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie, od późnej epoki kamienia, aż do późnego średniowiecza. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami pani przewodnik i zadawały mnóstwo pytań. Dziewczynkom bardzo podobały się stara słowiańska biżuteria, a chłopcom makiety starych grodów, wyroby garncarskie i wojenne. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o czasach wojennych, oglądały mundury i wyposażenie żołnierzy. Dzieci poznały również twórczość naszego sławnego malarza Wojciecha Piechowskiego. Oglądały wystawę jego obrazów, dowiedziały się niektórych faktów z życia malarza.

Your IP: 3.233.219.101
Today: Sty 29, 2020