22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody. Dzień obchodzony jest od 1993 roku. Datę zatwierdziło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.
Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 powstała prosta instalacja wykonana przez uczniów klasy 7a na lekcji plastyki. Instalacja miała rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Do wykonania instalacji wykorzystano min. materiały z recyklingu.
dzienwody19

SP1 - Światowy Dzień Wody