7Początek wiosny to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Przyroda budzi się do życia, dni stają się dłuższe a nasze samopoczucie zdecydowanie poprawia się wraz z ciepłem promieni słonecznych. W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, przebrane za kwiatki, bociany. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Koszałka Opałka” przygotowały inscenizację pt. „Witaj Wiosno”.

Na scenie pojawiła się Pani Wiosna, która budziła ze snu zimowego niedźwiadka, kwiatki, motylki.  Wiosnę także przywitał  bocian oraz  tęcza. Dziewczynki z grupy „Koszałka Opałka” wykonały taniec do piosenki „Motylki”  a dzieci z grupy „Słoneczka” zatańczyły z kolorowymi chustami do piosenki „Tęcza”. Dzieci z pozostałych grup śpiewały piosenki do przedstawianej inscenizacji. Na koniec Pani Wiosna razem z dziećmi zatańczyła w kółeczku do piosenki „Nie śpijcie kiedy wiosna”, a po uroczystości  przedszkolaki wybrały się na pierwszy wiosenny spacer.

Your IP: 3.233.219.101
Today: Sty 29, 2020