218 i 19 marca  2019 roku uczniowie z klas I – VI  mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji prowadzonej przez instruktorów z Akademii Wirtualnej Rzeczywistości.
Podczas zajęć wszyscy uczniowie jednocześnie mogli korzystać z wirtualnej rzeczywistości zakładając gogle, za pomocą których przenieśli się w głąb wulkanu lub kosmosu. Uczniowie widzieli realistyczne obrazy, rozglądając się dookoła siebie (o 360o), słuchając opowiadania o poszczególnych elementach. Dowiedzieli się między innymi: czym są wulkany, jakie są ich rodzaje, czy wulkany są w Polsce, które obszary na świecie są najbardziej wulkaniczne, czy istnieją wulkany w kosmosie. Oprócz dobrej zabawy uczniowie przyswoili mnóstwo nowych wiadomości.

Zajęcia  wzbudziły wiele emocji i zaangażowały wszystkich,  rozwijając zainteresowania oraz ciekawość otaczającego świata.
Zajęcia zostały częściowo sfinansowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 w Mławie.

mod_vvisit_counterRazem682001

Your IP: 18.207.136.184