4Dnia 19 marca 2019 r. najstarsze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III z ZPO1 uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z muzyką pt. „Zaczarowane skrzypce” zorganizowanym przez Agencję Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna.

Tym razem bohaterem instrumentalnej opowieści były skrzypce i romantyczna muzyka włoska. W zaczarowaną opowieść zaangażowani zostali uczniowie z widowni. Wcieli się w role czarnoksiężnika Hałasa, jego pomocników oraz księżniczki Muzyki i muzyków grających na instrumencie smyczkowym, czyli zaczarowanych skrzypcach.

Jak to bywa w bajkach: był zły i hałaśliwy czarnoksiężnik Hałas podkochujący się w księżniczce Muzyce oraz uroczy książę muzyk przepięknie wygrywający utwory romantycznej muzyki włoskiej. Po wielu perypetiach zwyciężyła prawdziwa miłość i piękna muzyka. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla muzyków i młodych aktorów.

Na zakończenie spotkania odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce. Spośród 3 uczestników konkursu I miejsce zajął Filip Jakubowski z klasy 3a. Gratulujemy!!!

Your IP: 3.233.219.101
Today: Sty 29, 2020