1Dnia 14 marca 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej.
W konkursie wystąpiło 12 dzieci z mławskich szkół i przedszkoli: 5 solistów i 3 zespoły 2 – 3 osobowe. Przedszkolaki recytowały następujące utwory: „Stefek Burczymucha”, „Sposób na laleczkę”, „Jasio śpioszek”, „Pan Franciszek”.

Występy młodych artystów obejrzały dzieci, Panie, rodzice oraz Komisja w składzie:
1. Janina Lampkowska – Dyrektor ZPO nr 1 - przewodnicząca
2. Urszula Smolińska – wicedyrektor ZPO nr 1
3. Nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dworek”.
Po występach młodzi recytatorzy i nauczycielki zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Biorąc pod uwagę dobór repertuaru, stopień opanowania tekstu, prezentację sceniczną Komisja wyłoniła zwycięzcę. Nagrodę główną – statuetkę Grand Prix otrzymał zespół z Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Dworek” za recytację wiersza pt. „Stefek Burczymucha”. Komisja przyznała również 3 wyróżnienia. Wyróżnienia otrzymali:
- Adam Barioni z MPS3 - za wiersz pt. „Stefek Burczymucha”,
- zespół z PP „Dzieciątka Jezus” - za wiersz „Sposób na laleczkę”,
- Lena Dobrzyńska z ZPO nr 2 – za wiersz pt. „Stefek Burczymucha”,
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i książki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich Paniom i rodzicom.
Konkurs przygotowały Panie: Teresa Radziszewska, Karolina Sasiak, Aleksandra Stando.

Mając na celu integrację dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowania literaturą Marii Konopnickiej konkurs będzie z pewnością kontynuowany w kolejnych latach.

Your IP: 3.233.219.101
Today: Sty 29, 2020