1W dniach 4 – 8 marca 2019 roku w grupach VI i VII w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 realizowano projekt edukacyjny „Pieniądze”. Podczas tygodniowego cyklu zajęć dzieci poznały polskie pieniądze i ich zastosowanie.
Wprowadzeniem do zajęć było wspólne stworzenie siatki pytań i mapy myśli przedszkolaka na w/w temat. Podczas zabaw badawczych w zespołach dzieci poznały historie i sposób wytwarzania monet i banknotów polskich. Metoda „Burza mózgów” pomogła dzieciom poznać i zrozumieć pojęcie oszczędzania. Podczas wycieczki do banku dzieci poznały sposoby oszczędzania i przechowywania pieniędzy, poznały pracę kasjera, ochroniarza  i kierownika banku. Mama Olka wyjaśniła przedszkolakom pojęcia: lokata, pożyczka, kredyt, karta kredytowa, karta bankomatowa. Pokazała obsługę bankomatu. Po powrocie do przedszkola dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały swoje skarbonki w celu oszczędzania w domu.


Podsumowaniem cyklu zajęć była wizyta w sklepie spożywczym. Tam dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce. Samodzielnie dokonały zakupów. Przeliczały otrzymaną resztę. Potrafią planować wydatki. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Wzbogaciły wiedzę i doświadczenie na temat pieniędzy.
Prowadzenie zajęć metodą projektu ma na celu rozwijanie ciekawości poznawczej dziecka oraz rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków z samodzielnie przeprowadzonych eksperymentów i doświadczeń.

1

2

3

4

5

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj583
mod_vvisit_counterTen tydzień1731
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3863
mod_vvisit_counterTen miesiąc16811
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem756239

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.233.219.101
,
Today: Sty 29, 2020