Dnia 7 marca 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci oraz rozbudzanie zainteresowań poezją. Ponieważ w tym roku szkolnym było wielu uczniów chętnych, aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wcześniej odbyły się eliminacje. Spośród recytatorów wybrano 13 dzieci, które reprezentowały swoje klasy podczas konkursu. Każdy z uczestników przygotował wiersz o dowolnej tematyce.

Występujących oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Janina Lampkowska, p. Nina Maciak i p. Dorota Tadrzyńka. Jury zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru, stopień opanowania pamięciowego tekstu oraz dykcję. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów komisja długo obradowała, zanim podjęła decyzję.
Zdobywczyni pierwszego miejsca będzie reprezentowała naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.
Pierwsze miejsce zdobyła Antonina Łukasik z klasy II b, drugie – Julia Powązka z klasy I a, a trzecie miejsce Oliwia Płuciennik z klasy I a i Karol Stęplewski z klasy II a. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Osiecki z klasy I a. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs został zorganizowany przez p. Renatę Nagucką, p. Joannę Tatuch i p. Bożenę Żerańską.

Your IP: 3.233.219.101
Today: Sty 29, 2020