8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Zainspirowani prezentacją ciekawej opowieści obejrzeliśmy obrazy, między innymi - „ Pejzaż zimowy”, „Puszczyk”, „Satyra na krytykę”, „Portret chłopa w stroju tyrolskim”, jednak większość wspaniałego dorobku artysty można podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie.  Następnie uczennice poznały ekspresyjną wystawę „Wielość rzeczywistości w sztuce. O nas i muzeum.” Na zwiedzających czekało kilka stanowisk, odwołujących się do naszych zmysłów i uczuć. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To eksperymentalna wystawa, w której uczestniczą zwiedzający, mogą ją współtworzyć, jest zmysłowa, zachęcająca do działania – wymaga zaangażowania zmysłów. Pomagają w tym stanowiska dla zwiedzających - („słucham”, „patrzę”, „piszę”, „czuję”, „szukam” i „konstruuję – tworzę”). Każdy uczestnik ma możliwość aktywnego wykreowania własnej ścieżki zwiedzania i pozostawienia swojego śladu. Jest to nietypowa i oryginalna forma zwiedzania eksponatów muzealnych. Tu dziewczęta wysłuchały głosu Józefa Piłsudskiego, mogły dotknąć wyznaczone eksponaty, zapisać własne wrażenia na karteczkach i umieścić je na specjalnym totemie.
Następną muzealną „perełką”, którą zwiedziły uczennice to czasowa ekspozycja „Dzieje bursztynu”. Wystawę przywieziono z Polskiej Akademii Nauk i Muzeum Ziemi w Warszawie. Dziewczęta podziwiały żywice kopalne świata, wyroby z bursztynu i jego imitacji – rzemiosło artystyczne oraz obejrzały film „Dzieje bursztynu". Pełni niezwykłych doznań i wrażeń wróciliśmy do szkoły. To była niezapomniana i inspirująca wycieczka.

1

2

6

7

 

8

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj583
mod_vvisit_counterTen tydzień1736
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3863
mod_vvisit_counterTen miesiąc16816
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem756244

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.233.219.101
,
Today: Sty 29, 2020