8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Zainspirowani prezentacją ciekawej opowieści obejrzeliśmy obrazy, między innymi - „ Pejzaż zimowy”, „Puszczyk”, „Satyra na krytykę”, „Portret chłopa w stroju tyrolskim”, jednak większość wspaniałego dorobku artysty można podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie.  Następnie uczennice poznały ekspresyjną wystawę „Wielość rzeczywistości w sztuce. O nas i muzeum.” Na zwiedzających czekało kilka stanowisk, odwołujących się do naszych zmysłów i uczuć. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To eksperymentalna wystawa, w której uczestniczą zwiedzający, mogą ją współtworzyć, jest zmysłowa, zachęcająca do działania – wymaga zaangażowania zmysłów. Pomagają w tym stanowiska dla zwiedzających - („słucham”, „patrzę”, „piszę”, „czuję”, „szukam” i „konstruuję – tworzę”). Każdy uczestnik ma możliwość aktywnego wykreowania własnej ścieżki zwiedzania i pozostawienia swojego śladu. Jest to nietypowa i oryginalna forma zwiedzania eksponatów muzealnych. Tu dziewczęta wysłuchały głosu Józefa Piłsudskiego, mogły dotknąć wyznaczone eksponaty, zapisać własne wrażenia na karteczkach i umieścić je na specjalnym totemie.
Następną muzealną „perełką”, którą zwiedziły uczennice to czasowa ekspozycja „Dzieje bursztynu”. Wystawę przywieziono z Polskiej Akademii Nauk i Muzeum Ziemi w Warszawie. Dziewczęta podziwiały żywice kopalne świata, wyroby z bursztynu i jego imitacji – rzemiosło artystyczne oraz obejrzały film „Dzieje bursztynu". Pełni niezwykłych doznań i wrażeń wróciliśmy do szkoły. To była niezapomniana i inspirująca wycieczka.

1

2

6

7

 

8

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj195
mod_vvisit_counterWczoraj353
mod_vvisit_counterTen tydzień195
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3413
mod_vvisit_counterTen miesiąc7450
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16997
mod_vvisit_counterRazem681999

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 18.207.136.184
,
Today: Wrz 15, 2019