6Od początku grudnia uczniowie klas starszych, podczas długich przerw mogą aktywnie spędzać czas w sali gimnastycznej. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Kieglerskiego i p. Dobrowolskiego uczniowie klas VI – VIII rozgrywają według ustalonego harmonogramu międzyklasowe mecze piłki nożnej i piłki ręcznej. Aktywne przerwy w naszej szkole dają uczniom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki tej aktywności ruchowej w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Aktywne przerwy to również super pomysł na spożytkowanie energii, szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia i siedzenia w ławce. Ci co nie grają, dopingują koleżanki i kolegów ze swoich klas. To przedsięwzięcie sportowe ma również inny wymiar, a mianowicie wszechstronny rozwój psychofizyczny ucznia, co jest spójne z programem wychowawczym naszej szkoły.

mod_vvisit_counterRazem682005

Your IP: 18.207.136.184