113 listopada 2017r. odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne prowadzone przez mobilne Planetarium „Anuka” z Warszawy. Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w projekcie „Nasze niebo”, z klas IV – VII w pokazie „Od zmierzchu do świtu”. Pokaz, dla każdej z klas osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Uczniowie odbyli podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogli również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili uczniowie przenieśli się w zagadkowy świat kosmosu. Każda klasa uczestniczyła w 30 minutowym seansie i 30 minutowych warsztatach kosmicznych.

Podczas warsztatów „Jak działa teleskop”, każdy uczeń samodzielnie wykonał papierowy model, związany z omawianym tematem, który zabrali ze sobą do domu.
Pokazy dostarczyły niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwoliły rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość, uzupełnić przerabiany materiał.
Organizatorem zajęć edukacyjnych było Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 w Mławie.

Your IP: 3.235.107.209
Today: Sie 09, 2020