DSC 0126

11 listopada, jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w miejskich uroczystościach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym uroczystym dniu obecny był również spoczet sztandarowy naszej szkoły. Część oficjalna poprzedzona została mszą świętą w kościele Świętej Trójcy. Historyczny akcent uroczystości podkreślili uczniowie szkół średnich w przekazie słowno – muzycznym, a tym samym wprowadzili w atmosferę wydarzeń smutnych a jednocześnie radosnych, gdyż po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. Msza święta została odprawiona w intencji Ojczyzny.

Po skończonej mszy świętej poczty sztandarowe, zaproszeni goście i pozostali uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Przedstawiciele władz w krótkich przemowach podkreślali, jak ważna jest dla nas wolność, jak należy o nią dbać, abyśmy zawsze mogli posługiwać się mową polską.
Uroczystość zakończona została złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałaka.

DSC 0126

Przedszkole Promujące Zdrowie