4Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też Samorząd Uczniowski podjął się zorganizowania akcji „Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Uczniowie klas czwartych z zaangażowaniem włączyli się w tą akcję. Przy pomocy rodziców wykonali karmniki o różnych kształtach i z wielu ciekawych materiałów. Karmniki te zostały zawieszone na ogrodzeniu szkolnego placu zabaw. Uczniowie doglądają karmniki, pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce, najczęściej wsypują do nich nasiona zbóż.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104