5Włączając się w realizację kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” nauczyciele uczący w klasach starszych, w porozumieniu z wychowawcami klas I-III czytali bajki i opowiadania uczniom z klas młodszych. Uczniowie zapoznawali się z treściami bajek i opowiadań w ustalone dni listopada. W naszej szkole zaplanowano taką akcję, gdyż od dawna wiadomo, że czytanie dzieciom w młodszym wieku szkolnym  wspomaga  ich rozwój, koncentrację i wyobraźnię. Pomaga płynnie i prawidłowo wysławiać  się, słuchać, rozumieć i zapamiętywać szczegóły wysłuchanych treści. Tym samym dzieci rozwijają zainteresowania czytelnicze. Niezaprzeczalną zaletą głośnego czytania jest też mimowolna nauka języka. Pamiętajmy, że dziecku, któremu czytamy czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie wartości.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104