3Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się 26 października na cmentarz parafialny w celu porządkowania grobu zmarłej przed laty Amelii Zagórskiej, byłej nauczycielki naszej szkoły. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, uczniowie swoją pracę zaczęli od usunięcia liści z grobu, następnie posprzątali wokół niego. Na sam koniec zapalili znicze i pomodlili się w intencji zmarłej. Będąc na cmentarzu odwiedziliśmy też groby żołnierzy poległych podczas walk narodowowyzwoleńczych.

Dzięki wspólnemu wyjściu na cmentarz mieliśmy okazję przekonać się jak istotny jest szacunek do tradycji i osób zmarłych. Porządkowanie i odwiedzanie takich mogił to najlepszy sposób na lekcje patriotyzmu. Takie wyjścia stanowią dobrą lekcję historii i jednocześnie są okazją do refleksji nad czasem minionym.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104