Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

 
Lista dzieci przyjętych do Miejskiego Samorządowego Przedszkola nr 1 na rok szkolny 2015/2016

Lista dzieci przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 na rok szkolny 2015/2016
 


Dokumenty do pobrania:
 1. Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016
 2. Oświadczenie o zakupie podręczników dokonanym w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom  w 2015r. „Wyprawka szkolna ”
 

26 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystości gościliśmy: przedstawiciela Burmistrza Miasta Mława - Panią Elżbietę Borkowską, przewodniczącą Rady Rodziców  i przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 1 w Mławie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor  ZPO1, Pani E. Borkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Po przemówieniach nastąpiło przekazanie przez uczniów klas VI sztandaru szkoły nowemu Pocztowi Sztandarowemu z klas piątych oraz wręczenie przez Panią Dyrektor i gości wyróżnień i nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie i aktywnie działali na rzecz szkoły. Nagrodę Dyrektora ZPO1 oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 otrzymała Katarzyna Welenc  (uczennica z klasy VIa), która uzyskała najwyższą średnią w szkole.

Więcej…

 

25 czerwca 2015r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 kolejne siedmiolatki i po raz drugi sześciolatki pożegnały mury przedszkolne. Najstarsze przedszkolaki zaprezentowały przed swoimi rodzicami, młodszymi kolegami i kadrą pedagogiczną fantastyczny program artystyczny o naszej Ojczyźnie – „Piękna nasza Polska cała”. Każda grupa zaprezentowała wiersze, piosenki oraz taniec regionalny: krakowiak, kujawiak, trojak i mazur. Dzieci z grupy „Słoneczek” życzyły swoim starszym kolegom powodzenia w szkole i podziękowały za wspólnie spędzony czas. Wreszcie nastąpiła najbardziej wzruszająca chwila, 68 absolwentów otrzymało z rąk pani Dyrektor dyplom Ukończenia Przedszkola z gratulacjami, książkę z dedykacją, które ufundowała Rada Rodziców.

Więcej…

 

Dnia 22 czerwca 2015 roku odbył się uroczysty występ z okazji święta Mamy i Taty w grupie IV "Krasnoludki". Pięknie ubrane dzieci składały życzenia, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców, na koniec obdarowując je pamiątkowymi fotografiami. Po głównej części uroczystości nastąpił słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych.

Więcej…

 

W roku szkolnym 2014/2015  prowadzone było w naszym przedszkolu koło plastyczne. Na zajęcia uczęszczało 21 dzieci z grup: IV, V, VI, VII. Działalność koła plastycznego opierała się o Program rozwijający twórczą aktywność plastyczną dzieci 5 - 6 letnich ,,Artystą być”  M. Bąk i J. Tatuch w wymiarze 45 minut tygodniowo. Zajęcia rozwijały u dzieci uzdolnienia i zainteresowania plastyczne, wyobraźnię i twórcze myślenie.

Więcej…

 

W kwietniu 2015 r. chętni uczniowie z klas II-VI brali udział w konkursach ogólnopolskich języka angielskiego. Młodsze dzieci wykonywały zadania w konkursie "Olimpusek", a starsze - w "Memory Master". Wypełnione testy zostały wysłane do organizatorów konkursów, a wyniki otrzymaliśmy dopiero pod koniec maja. Najlepszy w klasach drugich okazał się Michał Kaszubski, a w trzecich - Mateusz Powązka. Natomiast w klasach starszych nagrody zdobyli:

 • Zuzanna Jaworska z kl. IVb (laureat II stopnia)
 • Kamil Bardoński z kl. IVa (wyróżnienie)
 • Zuzanna Michalska z kl. Vb (laureat II stopnia)
 • Olga Grzegorczyk z kl. Vb (laureat III stopnia)
 • Aleksandra Dymczyk z kl. VIa (laureat III stopnia)

Więcej…

 

W maju uczniowie klas IV-VI były na 3- dniowej wycieczce na trasie Mława- Szlak Piastowski- Berlin- Poznań- Mława. Celem wycieczki było:

 1. Zwiedzanie najsłynniejszych i najciekawszych miejsc stolicy Niemiec- Berlina.
 2. Poznawanie zabytków kultury i historii  wielkopolski.
 3. Poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
 4. Poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.
 5. Integracja społeczna dzieci klas IV-VI naszej szkoły.

Więcej…

 
W dn. 19 czerwca b.r. odbył się III Bieg Uliczny im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza. Głównym celem tej sportowej imprezy było promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Trasa biegu przebiegała ulicami Starego Rynku i 3-go Maja. Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku nasze przedszkole i szkołę licznie reprezentowali przedszkolaki i uczniowie. Najmłodsi biegli z rodzicami, starsi próbowali swych sił indywidualnie. Nie zabrakło emocji podczas rozgrywanych  wyścigów.

Więcej…

 
15 czerwca uczniowie z ZPO 1 zostali zaproszeni na finał  konkursu – bohaterowie akcjiOdblaskowa Szkoła" zorganizowanego na Mławskiej Hali Sportowej przez Komendę Powiatową Policji w Mławie. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, konkursów i nagród.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie otrzymała wyróżnienie „Odblaskowej szkoły” z wynikiem 95,41%, przegrywając z SP nr 6 zaledwie o 0,05%. Zuzanna Kępczyk z klasy IIa otrzymała tytuł „Odblaskowy uczeń”. Ponadto uczniowie z SP1 otrzymali 2 wyróżnienia za najlepszy transparent, promujący zasady bezpieczeństwa. Oto hasła: Na rowerze jeżdżę w kasku i pamiętam o odblasku", „Zawsze miej swój odblask mały a do domu wrócisz cały. Błyśnij dla bezpieczeństwa". Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy sukcesów.

Więcej…

 

Do pobrania TUTAJ
 

 

        Zamawiający Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie informuje, że w wyniku postępowania o zamówienie  publiczne  na  podstawie przetargu nieograniczonego na zadanie „ Remont  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie” złożone zostały 2 oferty. Zamawiający wybrał ofertę nr 1.
Firma Usługi Budowlane
Sławomir Sokołowski
14-100 Ostróda, ul. Brzegowa 1

Więcej…

 

2 marca 2012 r. weszła  w życie ustawa z dnia 27 stycznia 2012 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Obowiązek szkolny dla sześciolatków przesunięty został na 1 września 2014r. a w latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014, na wniosek rodziców, naukę w I klasie szkoły podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i rodziny. Jak większość zmian niesie ze sobą zarówno szanse jak i potencjalne trudności oraz niepokoje. Sukces będzie zależeć od wielu czynników między innymi: przygotowania dziecka, szkoły i rodziców oraz udzielonego im wsparcia.

Więcej…

 

Artykuły z roku szkolnego 2011/2012 oraz 2010/11 - czytaj w Archiwum (po lewej, na dole)

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj312
mod_vvisit_counterWczoraj401
mod_vvisit_counterTen tydzień3248
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc14465
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem753893

Online (20 minutes ago): 12
Your IP: 3.227.2.246
,
Today: Sty 24, 2020