Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2Dnia 18.04.2016r odbyło się spotkanie uczniów klasy IVB z psychologiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mławie.Tematem spotkania były relacje rówieśnicze oraz relacje na linii uczeń – nauczyciel. W trakcie zajęć p. psycholog zwróciła uwagę na formy agresji występujące w szkole, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Uczniowie bardzo chętnie udzielali odpowiedzi i włączali się w realizację zajęć.

Więcej…

 

2Dnia 18.04.2016 roku odbyło się spotkanie warsztatowe z uczniami klasy Va i Vb dotyczące realizacji Programu Profilaktycznego na temat uzależnień. Po przedstawieniu tematyki i celu spotkania przez prowadzącego, uczniowie obejrzeli film pt. „Tajemnica Zaginionej Skarbonki”. Film pokazuje, jak złe i szkodliwe w życiu są narkotyki. Głównym bohaterem historii jest nastolatek Michał, który okrada swoją siostrę Kasię z pieniędzy w celu kupienia narkotyku. Kasia zauważa bardzo dziwne zachowanie brata, po czym razem z różnymi bohaterami bajek postanawia pomóc zagubionemu chłopcu.

Więcej…

 

97Dnia 22 kwietnia 2016r na terenie naszej szkoły odbył się apel ekologiczny dla klas I-VI. Apel został przygotowany przez uczniów klasy IVA i klasy IVB wraz z opiekunami oraz nauczycielką świetlicy. W trakcie apelu uczniowie przypominali o tym, jak ważna jest dbałość o naturalne środowisko, jak wiele zawdzięczamy przyrodzie, która nieustannie żywi nas, regeneruje nasz organizm oraz upiększa wszystko wokół nas.

Więcej…

 

1W grudniu 2015r. i styczniu 2016 r. chętni uczniowie z klas II-VI brali udział w edycji jesiennej ogólnopolskich konkursów języka angielskiego. Młodsze dzieci wykonywały zadania w konkursie "Olimpusek", a starsze - w "Memory Master". Wypełnione testy zostały wysłane do organizatorów konkursów, a wyniki i dyplomy otrzymaliśmy dopiero teraz. Najlepszy wśród naszych drugoklasistów okazał się Justin Lalak zdobywając 16 miejsce w Polsce, a w trzecich – Adam Witkowski. Natomiast w klasach starszych nagrody zdobyli:

  • Zuzanna Jaworska z kl. Vb (laureat I stopnia)
  • Kamil Bardoński z kl. Va (laureat III stopnia)
  • Marcel Malinowski z kl. Va (wyróżnienie).

Więcej…

 

219 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w VI Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. No i mamy wielkie zwycięstwo. W kategorii solista I m-ce zdobyła Julia Król z gr. "Koszałka Opałka", w kategorii zespół II m-ce zdobył zespół "Jedyneczka" w składzie: Maja Szatkowska, Zosia Zakrzewska, Julia Sobiecka, Lenka Kwiecińska.

Więcej…

 

1W piątek 15 kwietnia 2016r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami odwiedzili schronisko dla psów „Nadzieja”, znajdujące się w Napierkach niedaleko Mławy. Dzieciaki miały tam okazję zobaczyć 120 piesków, będących aktualnie pod opieką schroniska, poznać organizację pracy tego miejsca i warunki w jakich przebywają zwierzęta. Ku zdziwieniu niektórych uczniów psiaki mają tam wszystko, co jest im potrzebne do życia, a jedyne czego im brakuje, to przyjaźń i zabawa z człowiekiem.

Więcej…

 

212 kwietnia grupy przedszkolne  prezentowały swoje talenty muzyczne w trakcie  poranka muzycznego „Mam talent”. Dzieci odgadywały różne zagadki muzyczne, śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Nie mogło zabraknąć  również wspaniałej muzyki, do której przedszkolaki tworzyły improwizacje ruchowe. Hasłem spotkania było okrzyk powtarzany wielokrotnie przez dzieci  „Wielki talent mam, śpiewam, tańczę, gram".  Poranek przygotowały panie K. Kolczyńska i M. Bratuszewska w ramach realizacji programu „Śpiewam, tańczę, gram”.

Więcej…

 

DSCF806Odchody związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ZPO nr 1 odbyły się w bibliotece szkolnej. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  został uchwalony w 2007 roku poprzez aklamację (ustawę) Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Święto to  obchodzone jest co roku 13 kwietnia. W związku z tym do naszej szkoły przybył zaproszony na tę okazję gość – prof. Ryszard Juszkiewicz – znany wybitny mławski historyk, regionalista, który przybliżył uczniom klas szóstych czasy II wojny światowej oraz w przejrzysty sposób wyjaśnił okoliczności wywózki naszych oficerów do Katynia. Jako dyrektor Głównej Komisji do Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przedstawił uczniom kopię różnych ważnych dokumentów, m.in. pokazał wyrok śmierci wydany przez Stalina na polskich oficerów przebywających w obozach jenieckich. Uczniowie słuchali prelekcji profesora z ogromną ciekawością.

Więcej…

 

Sprawozdanie z konkursu – "Pierwsza pomoc przedmedyczna" przeprowadzonego w klasach IV-VI.

5

W dniu 12 kwietnia 2016 w naszej szkole odbył się konkurs praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. Do konkursu stanęły drużyny z klas IV-VI. Uczniowie już od marca bieżącego roku szkolnego pod fachowym okiem pielęgniarki szkolnej pani Bożeny Jasińskiej oraz nauczycieli wychowania fizycznego pana Dariusza Kieglerskiego i pana Łukasza Dobrowolskiego, pogłębiali wiedzę teoretyczną i wykonywali praktyczne ćwiczenia z wyżej wymienionego zakresu. 11 kwietnia odbył się test sprawdzający teoretyczną znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Więcej…

 

1Dnia 8 kwietnia 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 dzieci z grupy „Koszałka Opałka” pod kierunkiem pani Lidii Gawlikowskiej i pani Karoliny Sasiak przedstawiły inscenizację pt. „Witaj wiosno” dla wszystkich dzieci z przedszkola. Na scenie było bardzo kolorowo i wiosennie. Nie zabrakło zwiastunów wiosny: jaskółek, bocianów i motyli. Pani Wiosna razem ze Słoneczkiem, Deszczem i Wiatrem dyskutowali na temat wiosennej pogody.

Więcej…

 

2Dnia 8.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego „Ponad barierami”. Konkurs, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z klas IV – VI naszego powiatu. Celem konkursu jest nie tylko rozbudzanie twórczej wyobraźni oraz rozwijanie talentów drzemiących w młodzieży, ale również zwrócenie uwagi na ważny problem, jakim jest pokonywanie barier międzyludzkich. Uczniowie z naszej szkoły chętnie podjęli wyzwanie i zgłosili swoje prace na konkurs i to z dużym powodzeniem. Marcel Malinowski z kl. Va otrzymał wyróżnienie, natomiast Kamil Bardoński z kl. Va i Olga Grzegorczyk z kl. VIb zajęli ex aequo III miejsce.

Więcej…

 

1W grupie 5-latków nauczycielki przeprowadziły zajęcia dotyczące zagadnień :

  • Co to jest zdrowie i choroba?   Czy nadmiar jedzenia szkodzi?   W jakich produktach kryją się witaminy?   Ruch i odpoczynek.

Więcej…

 

5Dnia 7 kwietnia 2016 r. w klasie IIc została przeprowadzona lekcja otwarta nt. „Odżywiam się zdrowo” przez panią Joannę Tatuch. Lekcję obserwowały nauczycielki zespołu klas I-III. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowego odżywiania się. Uczniowie poznali zdrowotne właściwości warzyw i owoców. Nauczycielka wyjaśniła, jak należy korzystać z piramidy zdrowego żywienia. Dzieci poznały wpływ różnych witamin na organizm. Dowiedziały się, w jakich artykułach spożywczych występują witaminy. Nie zabrakło ruchu, który jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia.

Więcej…

 

88 kwietnia 2016r. w sali gimnastycznej ZPO1 nr 1 w Mławie odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Zabaw Ruchowych dla uczniów klas I-III. W turnieju wzięły udział 4 drużyny 8-osobowe - SP 1, SP4, KSP i SP6. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adam Piłkowski, Natalia Tomczak, Zuzia Rzeplińska, Kacper Michalski, Amelka Skowrońska, Antoś Chmielewski, Julia Dymczyk i Kacper Walczak, którzy wywalczyli I miejsce.

Więcej…

 

3Tradycją Gimnazjum nr 1 w Mławie jest organizowanie w kwietniu Dnia Otwartego dla uczniów klas szóstych mławskich szkół podstawowych. W tym roku także nasi szóstoklasiści, jako kandydaci do gimnazjum, brali udział w takich uroczystościach, w piątek 8 kwietnia.

Więcej…

 

1Dnia 7 kwietnia 2016 r w Światowym Dniu Zdrowia uczniowie klas V i VI mławskich szkół podstawowych spotkali się w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie pod kierunkiem pedagoga szkolnego pani Anny Robaczewskiej dyskutowali nad problematyką uzależnień dotyczących ich grupy wiekowej. W debacie aktywnie uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

12970224 1339719976041760 1123928362 o7 kwietnia 2016r. odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu języka angielskiego „Macmillan Primary School Tournament”. Wśród laureatów w kategorii klas pierwszych znalazł się uczeń naszej szkoły - Gabriel Szustek z kl. Ia zdobywając drugie miejsce. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła atmosfera irlandzkiego święta Św. Patryka. Były zielone dekoracje, flagi, a nawet słodkie babeczki z koniczynką.

Więcej…

 

DSCF7916W związku z tym, że od 21 marca wiosna u nas gości, uczniowie z klasy Ic zaprosili uczniów klas I-III dnia 23 marca na przedstawienie teatralne pt. ,,Witaj, Wiosno!". Na szkolnej scenie dzieci miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Można było zobaczyć dzieci wcielające  się m. in. w role: wiosennych kwiatów, bocianów, jaskółek, skowronków, niedźwiedzia, pani Zimy, pani Wiosny, spikerów prowadzących program. Wiosenne kwiaty zatańczyły do utworu ,,Walc kwiatów'' z baletu ,,Dziadek do orzechów" P. Czajkowskiego.

Więcej…

 

DSCF782318 marca 2016 r. podsumowano szkolny konkurs poetycki "Pokochaj poezję" oraz konkurs plastyczny „Zakładkowy zawrót głowy”.

Więcej…

 

Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie odbył się 21 marca 2016r. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się program artystyczny o tematyce wiosennej, przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Łuby. Konferansjerzy imprezy: Wiktor Woźnicki z klasy IIa i Ania Wtulich z klasy Va wprowadzili wszystkich w nastrój i tematykę spotkania. Jako pierwsza na szkolnej scenie pojawiła się „projektantka”. I zaczął się pokaz mody. Wystąpili uczniowie z klasy IIa i Va w kreacjach  na różne okazje, z odpowiednim podkładem muzycznym. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony burzą oklasków.

Więcej…

 

Projekt edukacyjny był realizowany w klasie VA i VB w oparciu o "Atlas warzyw i owoców z podziałem na 5 kolorów", broszury z przepisami kulinarnymi Pascala Brodnickiego, "Kodeks zdrowego odżywiania" oraz film „ Kolorowe gotowanie z Pascalem".

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj206
mod_vvisit_counterWczoraj200
mod_vvisit_counterTen tydzień206
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc2746
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem848156

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.235.107.209
,
Today: Sie 09, 2020