15 października 2019r. Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1 w Mławie obchodziło uroczyście Jubileusz 70-lecie istnienia. Z tej okazji w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 zorganizowano uroczystą akademię, połączoną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na początku głos zabrała pani dyrektor Janina Lampkowska, która powitała zgromadzonych gości.

1

Potem przedstawiono krótką prezentację multimedialną, która przybliżyła zgromadzonym historię przedszkola od roku 1948. Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Nie zabrakło wierszy i piosenek.

4

"... bo nasze przedszkole , to jedna rodzina..."

7

"... ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..."

Dzieci ubrane w przepiękne kolorowe stroje zatańczyły wesołą polkę i zaprezentowały taniec ze wstążkami.

5

6

8

9

Więcej…

 

1Dnia 21 października 2019 r. odbył się koncert w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Lekcja muzyczna nosiła tytuł „Idziemy do Cyrku”. Uczestniczyły w niej dzieci z klas I – III. W muzyczną opowieść zaangażowani zostali uczniowie, którzy bardzo dobrze wcielili się w przydzielone im role. Motywem przewodnim koncertu była muzyka cyrkowa. Jak to w cyrku bywa, klaun rozśmieszał publiczność. Był też magik, wykonujący czarodziejskie sztuczki. Na scenie nie mogło zabraknąć zwierząt, jakie możemy spotkać w cyrku. Wszystkiemu towarzyszyła gra na saksofonie. Uczniowie mieli okazję poznać budowę tego instrumentu.

Więcej…

 

3Uczniowie klasy 6a odwiedzili redakcję Nowego Kuriera Mławskiego. Wizyta dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Szóstoklasiści spotkali się z redaktorem naczelnym gazety - Szymonem Wyrostkiem oraz jego współpracownikami. Dziennikarz ciekawie opowiadał o swojej pracy, o tym jakie są poszczególne etapy tworzenia gazety i skąd się czerpie pomysły na dobre tematy. Redaktor wyjaśnił swoim gościom, na czym polega zasada dwustronności oraz dlaczego w pracy dziennikarza tak bardzo ważna jest szybkość podawania informacji.

Więcej…

 

9W dn. 11 października b.r. 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Warszawy.
Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do Muzeum Sportu i Turystyki mieszczącego się w Centrum Olimpijskim. Tam oglądaliśmy zabytkowe eksponaty sportowe. Przewodnik zapoznał nas z historią Igrzysk Olimpijskich, dawnymi trofeami. Widzieliśmy też pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad oraz medale polskich sportowców zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich. Następnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach sportu.

Więcej…

 

1W piątek, 4 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie włączyła się w obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, przeprowadzana pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, odbyła się w szkole oraz na terenie całego miasta. Podczas przerw, uczniowie klas piątych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali wiedzę z tego zagadnienia swoich kolegów z klas III – VIII. Młodzież nie oszczędziła także Dyrekcji oraz pracowników naszej szkoły. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie klas piątych udali się w grupach na miasto – z transparentami oraz zadaniami dla mieszkańców Mławy odwiedzili wiele firm i urzędów, przepytywali także przechodniów. Większość ludzi bardzo pozytywnie reagowała na tą akcję – i po podliczeniu odpowiedzi możemy  z pełną stanowczością stwierdzić, że Mławianie znają tabliczkę mnożenia!

Więcej…

 

3Nasz biblioteka włączyła się w promowanie wspaniałej akcji czytelniczej - braliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Tego dnia książki czytane były przez zaproszone mamy, nauczycieli i uczniów dzieciom klas pierwszych, przedszkolakom oraz dzieciom uczęszczającym na świetlicę szkolną. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka Renaty Piątkowskiej - "Gang Słodziaków". Akcja czytelnicza uświadamia dlaczego warto czytać - czytanie to sposób na miło spędzony czas!

Więcej…

 

Zakończenie akcjipsp

- wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń!!!

Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica... jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może się czuć mały samotny człowiek po operacji. Darując mu pluszaczka, do którego będzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców, wywołujemy uśmiech i potrzebne ciepło.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom za liczne wsparcie i przyłączenie się do akcji. Zebraliśmy ponad 100 pluszaków. Zostaną one wysła22ne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

 

Więcej…

 

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki oraz Słoneczka przygotowały dla rodziców gazetkę ścienną obrazującą działania przedszkolaków na rzecz pomocy potrzebującym. Zadania wynikały z realizacji Modułu I „Misiowy Wolontariat”.

GAZETKA ZDJ

Brawo Zmisiowani, Mali Wolontariusze!

 

1Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy Krasnoludki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Więcej…

 

2Dnia 4 października 2019r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. O godz. 9.00 do sali gimnastycznej, wypełnionej rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wkroczyli pierwszoklasiści w strojach galowych i granatowych biretach. W uroczystości udział wzięli: Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki socjalnej – pani Magdalena Staszewska,  wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Dymczyk, rodzice i uczniowie. Pierwszaki zaprezentowały się szkolnej społeczności i rodzicom. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Dyrektor ZPO1 – p. Janina Lampkowska pasowała uczniów na pierwszoklasistów poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim zielonym ołówkiem.

Więcej…

 

2Między nami kobietkami – spotkanie z uczennicami klas szóstych
Dnia 1 października 2019r w ramach programu „Miedzy nami kobietkami” odbyło się w naszej szkole spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble. Prelekcja trwała jednostkę lekcyjną i uczestniczyły w niej dziewczęta z klas VI. Program stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie a szkoła uczestniczy w nim od kilku już lat.

Więcej…

 

5W piątek 27 września dzieci z grup: „Pszczółki” , Słoneczka” i „Krasnoludki” na popołudniowe czytanie zaprosiły Panią Dyrektor Janinę Lampkowską. W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz zbliżającego się  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Pani Dyrektor przeczytała dzieciom bajkę pt. „Urodzinowa niespodzianka Misiaczka”. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści, oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Po wysłuchaniu bajki dzieciaki wraz ze swoimi Misiami poprosiły o wpis z dedykacją do kroniki projektu. Na koniec Ninka w imieniu wszystkich dzieci podziękowała za wspólne czytanie i na pamiątkę wręczyła Pani Dyrektor dyplom.

Więcej…

 

3Dzieci z grup „Pszczółki”, „Słoneczka” i „Żabki”  realizują innowację pedagogiczną pt. „ EKOLUDKI DBAJĄ O PRZYRODĘ”. Innowację pedagogiczną napisała Jolanta Witkowska, Karolina Sasiak oraz Małgorzata Bąk. Celem wprowadzenia innowacji jest kształtowanie postaw proekologicznych, oraz rozwijanie zdolności poznawczych dziecka i wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Realizując pierwszy blok tematyczny, dzieci poznały podstawowe pojęcia ekologiczne (środowisko, ochrona przyrody,  segregacja odpadów, recykling), a następnie stworzyły Kodeks Ekoludka. Zwieńczeniem tych działań był udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019 pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki posprzątały plac zabaw.

Więcej…

 

1W tym roku grupa „Słoneczka” bierze udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu jest rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, oraz  stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Realizując zadania programu, dzieci kształtują  również   umiejętność pracy w zespołach. Dzieciaki podczas zajęć układały obrazek na podstawie wzoru, współrzędnych, lub instrukcji słownej. Wykonując zadania dzieci wykorzystywały matę do kodowania (kratownicę), kolorowe kubeczki, oraz ilustracje z symbolami. Podczas wykonywania zadań ważne było umiejętne słuchanie i określanie położenia przestrzennego elementów (tj. nad, obok, po   prawej, po lewej, na dole, u góry, po środku). Dzieci spisały się na medal!

Więcej…

 

Podczas dyskoteki szkolnej z okazji „Dnia Chłopaka” został rozstrzygnięty konkurs na „Najsympatyczniejszego chłopaka” w naszej szkole. Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Głosowały tylko dziewczęta na zgłoszonych kandydatów w w/w kategoriach. W kategorii klas młodszych zwyciężył Gabriel Szustek z klasy V a, natomiast w kategorii klas starszych zwyciężył Manuele Grasso z klasy VIII b. Brawo chłopcy!

Więcej…

 

2W czwartek 26 września b.r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia chłopaka. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Obecni nauczyciele, byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów i poprawny przebieg dyskoteki. Zabawa dla klas IV – VI trwała od godz. 17.00 do godz. 18.30 natomiast dla pozostałych klas od godz. 18.30  do godz. 20.00. Rolę didżeja pełnili chłopcy z klasy VIII a, którzy zadbali o repertuar muzyczny. Bardziej zmęczeni i spragnieni mogli posilić się w sklepiku szkolnym, w którym sprzedawały dziewczęta z klasy VIII b. W przerwie dyskoteki ok. 18.15 uczniowie klasy czwartej zostali poddani próbom celem przyjęcia ich w poczet klas starszych.

Więcej…

 

3W związku z realizacją Modułu nr 2 „Misiowy wolontariat” w ramach realizacji zadań z projektu „,Mały miś w świecie wielkiej literatury” przedszkolaki z grupy Krasnoludki oraz Słoneczka poznały ideę wolontariatu. Zuzia Falencka oraz Adaś Powązka  – wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, przeczytali dzieciom opowiadanie „Mały miś i pomocna dłoń”, ukazujące na czym polega idea wolontariatu. Zuzia i Adaś opowiedzieli o swoich działaniach, przybliżyli przedszkolakom pojęcie wolontariusz,  zachęcili również przedszkolaki do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie palcówki oraz przekazali pluszowego misia. Krasnoludki dodatkowo z wykorzystaniem  metody „burza mózgów” wykonały plakat „Misiowy wolontariusz” przedstawiający cechy, którymi powinien odznaczać się wolontariusz.

Więcej…

 

1Przedszkolaki z grup Krasnoludki oraz Słoneczka realizują w swoich grupach projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków i ich rodziców.
Przewodnikiem po świecie wielkiej literatury jest mały, pluszowy Miś, który odwiedza naszych milusińskich w ich domach. Rodzice czytają dzieciom wybraną bajkę , a jednym z zadań jest wykonanie pamiątkowego rysunku , w oparciu o wysłuchany tekst. Antosia z grupy „Krasnoludki” jako pierwsza zaprosiła Misia Krzysia do swojego domu.

Więcej…

 

1Dnia 25 września gościliśmy na dużej przerwie Mławską Orkiestrę Dętą pod batutą pana Mirosława Cieślaka. Zespół zagrał krótki koncert na instrumentach dętych. Uczniowie, gdy tylko usłyszeli rozbrzmiewającą muzykę byli bardzo zaskoczeni i zaraz po dzwonku zjawili się przed orkiestrą. Zespół zaprezentował fragmenty znanych utworów. Na zakończenie koncertu kapelmistrz zapraszał wszystkich chętnych do zasilenia składu orkiestry.
Dziękujemy za koncert.

Więcej…

 

520 września 2019r. uczniowie z klasy 4a aktywnie uczestniczyli w akcji „posprzątajMY las”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Dwukoły. Dziecipod opieką pani R. Naguckiej i pani Agnieszki Wiloch - Piela  przeszli fragmentami Szlaku Walk Wrześniowych 1939 roku i posprzątali otoczenie położonych wzdłuż niego dziesięciu schronów bojowych. Organizatorzy akcji zadbali o wyposażenie uczniów w rękawice i worki. Na zakończenie odbyło się podsumowanie akcji  w szkółce leśnej w Krajewie, gdzie na uczestników czekał gorący posiłek w postaci zupy z dyni i pieczonych ziemniaków. Urząd Miasta zadbał o dowiezienie uczniów na miejsce zbiórki i z powrotem do szkoły. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Więcej…

 

2W dn. 25 września b.r.  na stadionie  MOSiR-u w Mławie odbył się I rzut lekkoatletyczny mławskich szkół podstawowych w ramach Międzyszkolnych Zawodów Lekkoatletycznych. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów konkurencji lekkoatletycznych, popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży oraz integracja międzyszkolna. W zawodach startowali uczniowie w dwóch kategoriach rocznik 2005 i 2006 (klasy VII – VIII) i rocznik 2007- 2009 (klasy IV- VI).  W starszej grupie wiekowej zawodnicy z naszej szkoły nie zawiedli i uplasowali się na czołowych miejscach. Mateusz Powązka zajął I miejsce w biegu na 100 metrów i II miejsce w skoku w dal, II miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Wasiłowska, w tej samej konkurencji  III miejsce zajął Maciej Kołakowski, w skoku w dal III miejsce zajął Sebastian Kurowski. Blisko podium uplasowała się Głoskowska Aleksandra, która zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj583
mod_vvisit_counterTen tydzień1732
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3863
mod_vvisit_counterTen miesiąc16812
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem756240

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.233.219.101
,
Today: Sty 29, 2020