1Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”

 • I miejsce Watemborska Zuzanna V a
 • II miejsce Falencka Zuzanna VII a
 • III miejsce Piekarski Łukasz V b
 • III miejsce Tuszyńska Maja V b

Wyróżnienia:

 • Szustek Bartosz VI a
 • Witkowski Adam VI b

W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy, które ufundował organizatorem konkursu – Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

4Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r. Uroczystości w Mławie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd  przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej  poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości". Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Janina Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

Informuję, że decyzją Komitetu Strajkowego w ZPO1

strajk trwa w placówce do 26 kwietnia2019r.

Z poważaniem

Janina Lampkowska

dyrektor Zespołu

 

 


Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

życzą Dyrektor i Pracownicy

Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

 

 

 

STRAJK SZKOLNY

Zajęcia w szkole i w przedszkolu są odwołane.

Prosimy Rodziców o śledzenie komunikatów medialnych

dotyczących trwania bądź odwołania strajku.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

 

1procent

 

4Święta wielkanocne są nośnikiem wielu wartości religijnych i moralnych. Poprzez swoją obrzędowość i kolorystykę mają również wpływ na rozwój poczucia estetyki. Dlatego tak ważne jest przybliżenie dzieciom zwyczajów wielkanocnych. 3 kwietnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wspólnie ze swoimi rodzicami bliżej poznały jedną z tradycji wielkanocnych tj. zdobienie pisanek. 4-latki najpierw zaśpiewały piosenkę o pisankach a następnie liczyły i wkładały do koszyczka kolorowe pisanki. Rozmawiały o tradycji święcenia pisanek. Następnie z wielką radością pobiegły do swoich rodziców, aby ochoczo zabrać się do pracy.

Więcej…

 

9Dnia 4 kwietnia 2019 roku odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni pani Lidii Domańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, na motywach utworu Cz. Janczarskiego.
Mały bohater o imieniu Wojtek bardzo chciał zostać strażakiem i pomagać ludziom gasząc pożary. Ale dorośli twierdzili, że jest za mały. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. W nagrodę zostaje przyjęty w szeregi miejscowych strażaków i otrzymuje od  komendanta straży złoty hełm strażacki. Ta piękna historia uczy, że o dorosłości i odpowiedzialności nie decyduje tylko wiek, ale również decyzje jakie podejmujemy, to jak postępujemy, czy jesteśmy odważni i czy umiemy podjąć szybką i mądrą decyzję.

Więcej…

 

1Dnia 2 kwietnia bieżącego roku z okazji „Światowego Dnia Książki dla dzieci” biblioteka szkolna w ZPO1 miała zaszczyt gościć miejscową poetkę i malarkę należącą do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej – panią Ewę Przybysz, która zaprezentowała uczestnikom spotkania zarówno utwory poetyckie, jak i prace plastyczne. Dzieci wysłuchały autorskiej recytacji poetki, miały też okazję zaprezentowania własnej deklamacji wybranych wierszy pani Ewy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przeplatanej licznymi wesołymi wierszami, zagadkami, śmiesznymi historyjkami, które wywołały zachwyt i dziecięcą radość. Uczniowie klas pierwszych i IIb  nie ukrywali podziwu dla prac plastycznych naszego gościa.

Więcej…

 

3Dnia 26 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Skierowany on był do uczniów klas 4-8. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej  oraz prezentacja uczniów utalentowanych wokalnie w szkole. Jury oceniając prezentacje wokalne brało pod uwagę  zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców a także staranność i dokładność wykonania.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano następujące miejsca:

 • I   miejsce –    Anna Osolińska kl.4b
 • II  miejsce -    Gabriela Bogucka kl.6b
 • III miejsce –   Martyna Maćkowska kl.7a

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy za udział, a laureaci  otrzymali drobne upominki. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Aneta Stanios – nauczycielka muzyki.

Więcej…

 

2Dnia 21 marca podczas apelu z okazji „Dnia Wiosny” i  „Dnia Poezji” zostały rozstrzygnięte dwa konkursy.
Pierwszy z nich to Szkolny Konkurs Poetycki – „Pokochaj poezję”, a drugi - "Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsze miejsca w moim mieście".

Więcej…

 

3Dnia 28 marca 2019r. uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem wychowawcy – pani D. Końpy przedstawili program artystyczny pt. „W poszukiwaniu wiosny”.
Po skończonym przedstawieniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Ja, moja rodzina, moje miasto”  organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych nr  1 we  współpracy ze  Stowarzyszeniem  Przyjaciół  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Konkurs skierowany był do mławskich  placówek oświatowych w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej…

 

218 marca 2019r. uczniowie klasy 4a wspólnie z wychowawczynią – panią Moniką Żak stworzyli Kodeks Młodego Ekologa. Kodeks był wynikiem lekcji godziny wychowawczej, podczas której dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania mające na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ekologicznej dotyczącej zagospodarowania odpadów, ich segregowania oraz ich szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Podczas zajęć uczniowie poznali, bądź przypomnieli sobie, jakie są rodzaje odpadów, do jakich pojemników je segregować lub gdzie je oddawać oraz utrwalili sobie kilka fachowych określeń związanych z tym tematem, np. recykling, elektrośmieci, czy odpady wielkogabarytowe. Na lekcji zostały zastosowane metody aktywizujące, takie jak: burza mózgów, metoda obwodu stacyjnego, metody problemowe, zastosowania wiedzy w praktyce, zastosowanie multimediów (filmik „Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci”).

Więcej…

 

9229 marca odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs języka niemieckiego „Deutsch macht Spaß”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z siedmiu szkół podstawowych z naszego miasta.
„Deutsch macht Spaß” przyjął formę multimedialną. Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w aplikacji Kahoot przy użyciu smartphonów. Rozgrywki językowe podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym z nich uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu kulturo- i krajoznawstwa w obszarze krajów niemieckojęzycznych, a wiec Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Drugim etapem konkursu był quiz leksykalno- gramatyczny.

Więcej…

 

329 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Ponad Barierami”. Celem konkursu było pokazanie, w jaki sposób można przełamywać bariery pomiędzy osobami zdrowymi, a niepełnosprawnymi.  W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z 16 szkół. Wpłynęły 84 prace plastyczne i 69 prac literackich. Oceniane one były w dwóch kategoriach: klasy 0-III prace plastyczne, klasy IV-VIII prace literackie.
Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się odniesionymi sukcesami.
Nagrodzeni zostali:

konkurs plastyczny:

 • Wyróżnienie - Maria Szałas gr. 0

konkurs literacki:

 • Wyróżnienie - Maja Grabowska kl. VI b

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

425 marca w ramach zajęć popołudniowych przedszkolaki z gr. I „Jagódki” świętowały międzynarodowy Dzień Wody.  Zajęcia przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom, jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność oszczędzania wody. Jagódki wymieniały sytuacji w jakich nam ludziom, zwierzętom i roślinom potrzeba jest woda. Przedszkolaki z zaangażowaniem określały właściwości wody, wsłuchiwały się w jej odgłosy. Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych przy piosenkach związanych z tematyką wody. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało medal „Przyjaciela wody” który ma przypominać im na co dzień o tym jak należy postępować aby nigdy nie zabrakło nam wody.

Więcej…

 

22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody. Dzień obchodzony jest od 1993 roku. Datę zatwierdziło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.
Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 powstała prosta instalacja wykonana przez uczniów klasy 7a na lekcji plastyki. Instalacja miała rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Do wykonania instalacji wykorzystano min. materiały z recyklingu.
dzienwody19

 

SP1 - Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody. Dzień obchodzony jest od 1993 roku. Datę zatwierdziło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 powstała prosta instalacja wykonana przez uczniów klasy 7a na lekcji plastyki. Instalacja miała rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Do wykonania instalacji wykorzystano min. materiały z recyklingu.

 

7Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną – to główne zadania Warszawskiej Syrenki. W dniu 26 marca odbyły się powiatowe eliminacje konkursu. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania.

W kategorii klas 0 - III:

 • Antonina Łukasik kl. II b - II miejsce

W kategorii klas VII - VIII oraz klas gimnazjalnych:

 • Anna Wtulich kl. VIII a - III miejsce
 • Adam Powązka kl. VII a - wyróżnienie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 

8Dnia 26 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Międzyszkolny Turniej w Zbijaka klas I-III. W turnieju wzięły udział 4 drużyny 10-osobowe z mławskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa  nr 7 i Katolicka Szkoła Podstawowa. Gra była bardzo zacięta, zespoły walczyły dzielnie.
Ostateczne wyniki:

 • I miejsce - SP nr 6
 • II miejsce – SP nr 1
 • III miejsce – KSP
 • IV miejsce – SP nr 7

Więcej…

 

1Szkoła Podstawowa nr 7 zorganizowała ciekawy konkurs literacki dla ósmoklasistów. Dotyczył on napisania rozprawki bądź listu otwartego z treści lektur ósmoklasisty. Nasi uczniowie wzięli w nim udział i dnia 25 marca zaproszono laureatów po odbiór nagród. Okazało się, że nasi uczniowie już po raz kolejny otrzymali wszystkie możliwe nagrody. Możemy zatem pochwalić się ich sukcesami wyróżniając ich na stronie internetowej szkoły.

 • I miejsce zajęła Sylwia Rząp- kl. 8b, opiekun D. Bardońska
 • II miejsce zajęła Emilka Graczyk- kl. 8b, opiekun D. Bardońska
 • III miejsce zajął Kamil Bardoński- kl. 8a, opiekun M. Stefańska Zera
 • Wyróżnienia powędrowały do dziewcząt z klasy 8b: Darii Smolińskiej i Aleksandry Nowackiej.

Gratulujemy sukcesów, jesteśmy dumni, że nasi przyszli absolwenci są tacy zdolni.

Więcej…

 

1W ramach realizacji programu innowacyjnego „Kto ty jesteś? Polak mały” przedszkolaki   z grup: „Jagódki”, „Pszczółki” i „Krasnoludkiwysłuchały legend czytanych przez mamy i dziadka naszych milusińskich. Dzieci poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedziały się, skąd wzięła swój początek nazwa stolicy Polski, a także poznały niesamowitą opowieść o jednym z najpiękniejszych miast w Polsce – Krakowie. Słuchając, przedszkolaki mogły przenosić się w świat legendarnych czasów. Na zakończenie nasi goście otrzymali podziękowania. Legendy czytali: p.Monika Wietecha-Grzelczyk, p.Renata Anbo, p.Dariusz Cieśliński.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj799
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2370
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9061
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698793

Online (20 minutes ago): 14
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019