Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

20200309 123009 HDR 420x3159 marca b.r. w Mławskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halową mini piłkę ręczną dziewcząt. Do tej rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze drużyny, które pomyślnie przebrnęły wcześniejsze eliminacje. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Mimo ambitnej walki drużyna z naszej szkoły uległa rywalkom zajmując IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Pola Popielarczyk, Julia Dymczyk, Zuzanna Chmielewska, Zuzanna Wrońska, Natalia Chmielewska, Natalia Gaadomska, Zuzanna Rzeplińska, Wiktoria Jaworska, Wiktoria Libert, Wiktoria Wojtkowska, Aleksandra Górna, Maja Pikus. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy sukcesów sportowych.

Więcej…

 

klasa 3b 1 420x315Dnia 5 marca uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem wychowawcy – pani Aleksandry Stando przedstawili spektakl pt. „Podróż do Krainy Bajek”. Spektakl obejrzeli uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki, którzy na kilka chwil przenieśli się do Krainy Baśni. Aktorzy w barwnych strojach przybliżyli dzieciom takie postaci z bajek, jak: Krasnoludki, Smerfetka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Sindbad itd.
Widzowie chętnie uczestniczyli w podróży, gdzie mogli odpocząć i  obudzić wyobraźnię w krainie baśni i bajek do której każdy z nas, duży czy mały zawsze powraca z wielką radością i ochotą. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!

Więcej…

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, z okazji przypadającego Dnia Kobiet zorganizowano konkurs na „Najsympatyczniejszą Dziewczynę”. W pierwszych dniach marca z klas IV – VIII chłopcy typowali na karteczkach jedną kandydatkę niekoniecznie ze swojej klasy. Następnie odpowiedzialni za przeprowadzeni konkursu chłopcy zliczyli wszystkie głosy i w dn. 6 marca ogłosili jego wyniki.

pobrane 315x420

Najsympatyczniejszą Dziewczyną w szkole została Aleksandra Moszczyńska z klasy VIIIa. Ola została nagodzona pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem. Gratulujemy naszej koleżance.

 

 

IMG 20200305 122125 420x315Dnia 5 marca b.r. w Mławskiej Hali Sportowej odbyły się mistrzostwa naszego powiatu w piłce ręcznej. Wzięli w nich udział chłopcy z rocznika 2005 i 2006. Na zawody zgłosiły się 4 drużyny, których opiekunowie drogą losowania ustalili kolejność rozgrywania meczów oraz system rozgrywek.  Grano systemem „każdy z każdym”. Celem tej imprezy sportowej była: popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu mławskiego, reprezentanta na zawody rejonowe. Mimo zaciętej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Mławy (I miejsce) oraz Szkoły Podstawowej z Wiśniewa (II miejsce). Ostatecznie zajęliśmy III miejsce.

Więcej…

 

laureaci 420x236Dnia 2 marca 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci oraz rozbudzanie zainteresowań poezją. Konkurs został zorganizowany przez p. Renatę Nagucką, p. Aleksandrę Stando, p. Joannę Tatuch i p. Bożenę Żerańską. Wzięło w nim udział 14 dzieci, które godnie reprezentowały swoje klasy. Każdy z uczestników przygotował wiersz o dowolnej tematyce. Występujących oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Janina Lampkowska, p. Danuta Bardońska i p. Dorota Tadrzyńka. Jury zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru, stopień opanowania pamięciowego tekstu oraz dykcję. Okazało się, że wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane do występu. Komisja długo obradowała, zanim podjęła ostateczną decyzję.  
Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Płuciennik z klasy IIa, drugie – Karol Stęplewski z klasy IIIa, a trzecie miejsce Antonina Łukasik z klasy IIIb. Wyróżnienie otrzymali uczniowie z kl. IIa – Tomasz Osiecki i Julia Powązka oraz Stanisław Banasik z kl. Ia. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Więcej…

 

koncert w SP1 420x236Dnia 24 lutego 2020 r. odbył się po raz piąty koncert w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Lekcja muzyczna nosiła tytuł „Muzyka Mistrzów”. Uczestniczyły w niej dzieci z klas I – III. Motywem przewodnim koncertu była muzyka, jaką tworzyli Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven. Podczas występu dzieci miały okazję poznać najważniejsze fakty z życia tych wspaniałych kompozytorów. Wysłuchały też fragmentów najbardziej znanych utworów mistrzów muzyki. W postaci mistrzów: Bacha, Mozarta i Beethovena wcielili się uczniowie.

Więcej…

 

20200302 102742 2 420x317Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły propagują różne formy aktywnego spędzania czasu. Jedną z nich jest doskonalenie (i nabywanie ) umiejętności jazdy na łyżwach. W tym celu 02.03.2020r. uczniowie klas VIa, VIIa i VII b wybrali się na lodowisko Figlowisko do Warszawie.  
Wcześniej jednak mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego.
Po lodowym szaleństwie uczniowie zobaczyli wystawę budowli z klocków LEGO  Ekspozycja jest złożona z  ponad 120 makiet. Rekordowej wielkości budowle zostały sprowadzone z całego świata.

Więcej…

 

20200305 134558 420x3155 marca 2020 roku w ramach realizacji projektu edukacyjnego z doradztwa zawodowego pt. „Zanim podejmę decyzję” klasa VIIIa na godzinie wychowawczej gościła rodzica – panią Renatę Zamojską, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła arkana swojego zawodu – store manager w H & M.

Więcej…

 

87529734 665119170964503 5301990921930276864 n 315x420W piątek, 28 lutego 2020r. troje naszych przedszkolaków: Nina Żak, Antonina Przywitowska i Jan Świtalski reprezentowały nasze przedszkole w konkursie języka angielskiego English is Fun w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Nasi reprezentanci przedstawili scenę z bajki „Kraina Lodu 2”. Dziewczynki wcielone w role Elsy i Anny zaśpiewały niełatwy utwór „Into the Unknown”, natomiast nasz Kristoff zadeklamował dla Anny tekst piosenki „Lost in the Woods”. Ten występ przyniósł naszemu przedszkolu sukces w postaci I miejsca! Dziękujemy i gratulujemy!

Więcej…

 

IMG 20200228 104032 420x315W dniu 28 lutego uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Młodzieżowej Giełdzie Zawodów zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Mławie. Dzięki uczestnictwu w spotkaniu poznali lokalnych przedsiębiorców oraz ich zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z reprezentantami różnych zawodów mogli uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:
Czym się zajmuje osoba wykonująca dany zawód, jaki jest zakres jej obowiązków?

 • Jakie są wymagania wobec osoby wykonującej dany zawód?
 • Jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby pracować w danym zawodzie?
 • Jakie są szanse dalszego rozwoju i awans dla osób wykonujących dany zawód?

Więcej…

 

Na przełomie stycznia i lutego w klasach IV-VIII odbyły się lekcje o „Bezpieczeństwie w Sieci” na lekcji informatyki. Nauczycielka wprowadziła uczniów w tematykę lekcji zwracając uwagę na nasilenie zjawiska cyberprzemocy i stalkingu  spowodowanego wzrostem popularności mediów elektronicznych(prezentacja multimedialna). Wyjaśniła czym jest:
Cyberprzemoc- to stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem.
Cyberprzemoc (ang. cyberbullying) to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii.
Do takich działań zalicza się m.in. :

 • wyzywanie,
 • straszenie,
 • poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu,
 • robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, ich publikowanie i rozsyłani
 • podszywanie się pod kogoś w sieci

Co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy?

 • dbać o prywatność swoich danych osobowych
 • zapewniać swoim profilom w Sieci status prywatny
 • chronić swoje hasła i loginy
 • nie zamieszczać w Sieci swoich zdjęć i filmów
 • nie dawać wszystkim swojego numeru telefonu

Więcej…

 

rekrutacja20

 

85187557 184339836258264 5766640438429614080 n 420x315W piątkowe popołudnie, 7 lutego uczniowie klas piątych spotkali się w świetlicy szkolnej, aby wspólnie obejrzeć najnowszą część nowej wersji Spidermana „Daleko od domu”. Ponieważ był to wieczorek językowy, film był w języku angielskim, z polskimi napisami. Aby uprzyjemnić sobie seans przynieśli popcorn i napoje. Choć po lekcjach rozpoczął się już czas ferii, frekwencja uczniów na pokazie filmu była wysoka, a spotkanie należy do udanych.

Więcej…

 

84542563 627369921165202 3928931465567404032 n 315x420Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 2a poszerzają słownictwo z zakresu ludzkiego ciała. Przy tej okazji bawiąc się „w lekarza” i tworząc krótkie dialogi realizują elementy doradztwa zawodowego.

Więcej…

 

20200206 121613 420x315Dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w IV Edycji Ogólnopolskiego projektu „Uczymy dzieci programować”. W ramach tego projektu dzieciaki realizowały również wyzwanie „Kalendarz adwentowy – czekając na święta” . Dzięki projektowi dzieci doskonaliły pracę w grupach, uczyły się dokładności, staranności, przewidywania efektów swojej pracy oraz kształtowały kreatywność, analityczne myślenie, orientację przestrzenną, koncentrację uwagi i pamięć słuchową. Kończąc wyzwania zdobyły certyfikaty. Teraz czas na kolejne wyzwanie „Kształtujemy kompetencje kluczowe z Uczymy dzieci programować”.

Więcej…

 

IMG 20200206 095251 315x420W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Ekoludki dbają o przyrodę”, w grupach ,,Żabki”, ,,Pszczółki” i ,,Słoneczka” odbyły się zajęcia badawcze. Celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci poznawały właściwości powietrza, określały przyczyny powstawania różnych szkodliwych dymów i ich wpływu na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Określały też sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza i uświadomiły sobie, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia. Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na tematy związane z działaniami i obserwacjami oraz wyciągały wnioski.
Przedszkolaki eksperymentowały również z lodem. Starszaki poprzez zmysł dotyku, węchu i smaku manipulowały kostkami lodu, poznając jego właściwości. Mali badacze okazali się wielkimi znawcami nauki, którzy obserwacje szybko zamieniali w trafne spostrzeżenia. Zabawy badawcze i eksperymenty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i mali odkrywcy chętnie podejmą podobny rodzaj aktywności.

Więcej…

 

Uczniowie klasy 7a na lekcji plastyki odtworzyli architekturę znanych budowli europejskich. Głównym założeniem projektu było poznawanie budowli z Europy i rozwijanie zainteresowania architekturą poprzez rekonstrukcję dzieła przez uczniów oraz przedstawienie informacji i ciekawostek o budowlach.
Uczniowie pracując w grupach przedstawili :

 • Krzywa Wieża – Piza
 • Big Ben – Londyn
 • Pałac Kultury i Nauki – Warszawa
 • Łuk Triumfalny - Paryż

Brawo!

IMG 20200206 091254 315x420

Więcej…

 

Uczniowie klasy 7b na lekcji plastyki odtworzyli scenografię znanych obrazów i sami ucharakteryzowali się na postaci z tych obrazów. Głównym założeniem projektu było poznanie dzieł sztuki poprzez rekonstrukcję dzieła malarstwa postawą, ubiorem, mimiką przez samych uczniów oraz przedstawienie informacji o dziele i jego twórcy.
Uczniowie przedstawili obrazy:

 • „Dzieci siedzące na schodach” O. Boznańskiej
 • „Babie lato” J. Chełmońskiego
 • „Żydówkę z pomarańczami” A. Gierymskiego
 • „Szulerów przy świecy” F. Pęczarskiego
 • „Portret dziewczynki w czerwonej sukience” J. Pankiewicza

83908478 3664416926931611 4030871414826336256 n 315x420

Więcej…

 

IMG 1428 420x315"Jest karnawał, muszą być tańce!" – z takiego właśnie założenia wyszedł Samorząd Uczniowski, który w czwartek 6 lutego b.r. zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów z klas I – VIII. Już na kilka dni przed tym wieczorkiem tanecznym na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wzmocnione oprawą muzyczną, o którą zadbali uczniowie klas ósmych. Przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów muzycznych wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie, zwłaszcza ci młodsi, wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za bohaterów bajek i nie tylko. Zwycięzcy konkursu za najoryginalniejszy strój zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Gratulujemy im pomysłowości w przygotowaniu swoich strojów jak również efektownego zaprezentowania się. Podczas dyskoteki czynny był sklepik, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Można było kupić smaczne ciasta upieczone przez rodziców oraz napoje.

Więcej…

 

IMG 20200114 113242 315x420Babcia - to słowo, które kojarzy się z ciepłem i miłością. W grupie Krasnoludki odbyło się spotkanie z Babcią Klaudii - Panią Hanną Wietechą, która przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku, opowiedziała również przedszkolakom o swoim dzieciństwie oraz ulubionych zabawach. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, a następnie zaprosiły gościa do wspólnej zabawy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pozostawiło ogromną radość.

Więcej…

 

84268118 433071954053758 1302302945357856768 n 420x315Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy „Słoneczka” zaprosili swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
Dzieciaki  zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce a  po występie wręczyły Babciom i Dziadkom upominki w postaci breloczków do kluczy. Następnie zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po poczęstunku dzieciaki zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj257
mod_vvisit_counterWczoraj447
mod_vvisit_counterTen tydzień2552
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2892
mod_vvisit_counterTen miesiąc10341
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11184
mod_vvisit_counterRazem866935

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.228.10.17
,
Today: Wrz 25, 2020