8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Więcej…

 

1

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
\Zbigniew Jeżyna\

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu  chłopcy z  grup:  „Pszczółki”, „Jagódki” i „Krasnoludki” składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli przemili, uczynni  i sympatyczni:) Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

Więcej…

 

6Od początku grudnia uczniowie klas starszych, podczas długich przerw mogą aktywnie spędzać czas w sali gimnastycznej. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Kieglerskiego i p. Dobrowolskiego uczniowie klas VI – VIII rozgrywają według ustalonego harmonogramu międzyklasowe mecze piłki nożnej i piłki ręcznej. Aktywne przerwy w naszej szkole dają uczniom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki tej aktywności ruchowej w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Aktywne przerwy to również super pomysł na spożytkowanie energii, szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia i siedzenia w ławce. Ci co nie grają, dopingują koleżanki i kolegów ze swoich klas. To przedsięwzięcie sportowe ma również inny wymiar, a mianowicie wszechstronny rozwój psychofizyczny ucznia, co jest spójne z programem wychowawczym naszej szkoły.

Więcej…

 

4W dniach od 25 lutego 2019r. do 1 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „What? Where?” dla klas IV- VIII. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test w języku angielskim na smartfonach w aplikacji Kahoot. Dla klas czwartych i piątych test multiple choice(poziom A1) składał się z 36 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, zwierzęta, święta, pogoda, przybory szkolne, produkty żywnościowe, wygląd zewnętrzny, ubrania, hobby i środki transportu. Dla klas szóstych test multiple choice(poziom A1+) składał się z 40 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, czas, zawody, środki transportu, pogoda i przedmioty szkolne. Natomiast dla klas siódmych i ósmych test multiple choice (poziom A2) składał się z 22 zadań zamkniętych o tematyce: zawody i czynności z nimi związane, przymiotniki związane z osobowością, stopniowanie przymiotników, przyimki miejsca oraz kolokacje przymiotnika z przyimkami.

Więcej…

 

4Jedną z cech współczesnego społeczeństwa jest strategia uczenia się przez całe życie, a tym samym podejmowania ważnych decyzji: wyboru szkoły, kierunków studiów, wyboru miejsca pracy, podnoszenia kwalifikacji, czy ewentualnych decyzji o zmianie zawodu. Młody człowiek musi być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do ciągłych zmian wynikających z globalizacji gospodarki i postępów informatycznych cywilizacji. Dlatego tak ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej uczniów, umiejętności podejmowania trafnych decyzji i dokonywania odpowiednich wyborów.

Jednym z elementów ułatwiających wybór dalszej ścieżki edukacyjnej jest poznanie ofert edukacyjnych szkół ponadpodstawowych w naszym mieście i najbliższej okolicy. W tym celu uczniowie klas ósmych w dn. 6 marca b.r. odwiedzili X Powiatowe Forum Edukacyjne, które odbyło się w Mławskiej Hali Sportowej. Swoje stanowiska wystawiło ponad 30 jednostek organizacyjnych o charakterze edukacyjnym. Na uczniów czekały oferty nie tylko szkół średnich, ale również placówek kształcących zawodowo  i wspomagających edukację

Więcej…

 

2W dn. 3 marca b.r. Mława uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji członków podziemia niepodległościowego w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (parafia Św. Rodziny). Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się przed pobliski pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała wicedyrektor  Urszula Smolińska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Na koniec tej uroczystości zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

Więcej…

 

2W dniu 04.03.2019 r. trzy przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy VIIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod opieką pani Marty Drzewieckiej wybrały się do schroniska dla zwierząt w Napierkach w celu przekazania zebranej  wcześniej żywności dla psów. Tam dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko i jak wygląda proces adopcji psów. Miały także możliwość zobaczyć przebywające w boksach różnej maści i rasy czworonogii. Te, na widok niezwykłych gości, radośnie skakały na siatkę, a niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o moment zainteresowania swoją dolą.

Więcej…

 

721 lutego 2019r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, uczniowie i nauczyciele obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Mottem tego dnia stały się słowa Franciszka Dmochowskiego:
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego i przypomnieć, że język polski jest skarbnicą polskiej historii, kultury i doświadczeń.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono poprawności językowej. Uczniowie klasy VIb, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Stefańskiej - Zery, ozdobili korytarze szkolne gazetkami przypominającymi zasady posługiwania się poprawną polszczyzną oraz przykładami, jak nie należy "kaleczyć" języka ojczystego.
Nauczyciele zostali obdarowani ekologicznymi torbami, na których uczniowie wypisali poprawne formy wyrażeń i zwrotów, które sprawiają im najwięcej trudności językowych.  Pomysł ten spotkał się z  pozytywnym  odzewem wśród grona pedagogicznego.
Warto podkreślić, że umiejętność  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Więcej…

 

2W poniedziałek 25 lutego 2019r. uczniowie klasy 4a gościli na godzinie wychowawczej policjantkę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Młodsza Aspirant Aneta Prusik opowiedziała uczniom o zawodzie policjanta, przedstawiła strukturę organizacyjną policji oraz stopnie służbowe. Spore zainteresowanie i ciekawość,  zwłaszcza wśród chłopców wzbudziły pojazdy policyjne, mundury, broń oraz inny sprzęt. Pani Aspirant porozmawiała również z uczniami na temat spotkań z nieznajomymi, w tym spotkań w Internecie i wyświetliła bardzo konkretny film przedstawiający udział dzieci w tego typu sytuacjach i zagrożeniach. Policjantka zapoznała również uczniów z karami, jakie mogliby ponieść oni i ich opiekunowie w przypadku różnego rodzaju wykroczeń. Spotkanie na długo zapadnie w pamięciach uczniów, którzy z uwagą słuchali, oglądali i aktywnie uczestniczyli w lekcji.

Więcej…

 

28 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Hugona Kołłątaja w jego w jego 207 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.
W historii naszej szkoły niewątpliwie ważnym wydarzeniem było nadanie jej imienia Hugona Kołłątaja. Wynikało to z wieloletnich dążeń rodziców i nauczycieli oraz zainteresowań samych uczniów jak również z zadań i kierunków pracy wychowawczej szkoły. 5 pażdziernika1985 roku na boisku szkolnym odbyła się uroczystość nadania imienia szkole oraz przekazania sztandaru. Uroczystość ta została uwieńczona tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły.

1

 

4Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokajania naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy I „Jagódki” zamieniły się w małych badaczy, miały okazję przeprowadzać doświadczenia, eksperymenty i obserwacje. Maluszki bardzo chętnie i w dużym skupieniu wykonywały poszczególne doświadczenia. Przedszkolaki na przykładzie węgla, soli, piasku i kamieni przekonały się co rozpuszcza się w wodzie, a co nie. Duży zainteresowaniem cieszył się przedszkolny wulkan, przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały i wykonywały kolejne kroki prowadzące do wybuchu przygotowanego wulkanu. Postawienie dzieci w roli badacza- eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła im wielu nowych wrażeń, emocji i radości.

Więcej…

 

3W dniach 21 i 22 lutego 2019r. odbyły się warsztaty z panią Agatą Dereszewską - technologiem żywności  nt. „Dla każdego coś zdrowego – czyli lekcja o piramidzie zdrowego odżywiania”. Pani dietetyk przeprowadziła zajęcia dla uczniów kl. I – V na temat zdrowego odżywania w ramach programu ogólnopolskiego „Program dla szkół”. Prowadząca przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego odżywania, zorganizowała gry i konkursy dla dzieci, wykorzystując kolorowe ilustracje, karty edukacyjne. Uczniowie dużo dowiedzieli się na temat, jak należy zdrowo się odżywić, a także, jak ważny jest ruch w życiu człowieka.
Dnia  22 lutego odbyło się spotkanie z dietetykiem z klasami ósmymi w ramach doradztwa zawodowego.

Więcej…

 

2Tematem minionego tygodnia w gr. III „ KRASNOLUDKI” były baśnie, bajki i legendy. Dzieci brały udział w różnych zajęciach związanych z książkami, legendami, baśniami. Miało to na celu zachęcenie ich do słuchania i w przyszłości czytania książek. Dzieci uczyły się opowiadać o swoich ulubionych bohaterach literackich. Zaproszono także babcie , dziadków i rodziców do wspólnego czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy babci i dziadkowi Nadii oraz mamie Marysi za mile spędzony czas w świeci baśni, bajek i wierszy. Czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek , legend i wierszy dla dzieci.

Więcej…

 

11Dzieci z grupy „Jagódki” poznawały zaczarowany świat bajek i baśni. Przedszkolaki słuchały z uwagą czytanych bajek i baśni,  opowiadały o książeczkach, które przynosiły z domu do przedszkola, rozpoznawały bohaterów znanych bajek. Maluszki poznały również zasady korzystania z książek podczas wizyty w bibliotece szkolnej.  W naszej grupie gościliśmy mamę Huberta – panią Martynę Kwiecińską  oraz mamę Nikoli – panią Beatę Ciesielską – Betlińską, które przeczytały dzieciom znane bajki w ramach akcji „Poczytaj mi, mamo”.

Więcej…

 

8W dn. 19 lutego b.r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs w Aerobiku Grupowym. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości poprzez poszerzanie wewnętrznych doznań i przeżyć artystycznych oraz propagowanie aerobiku, jako formy aktywności sportowo – rekreacyjnej w czasie wolnym. Do konkursu przystąpiło sześć drużyn z klas: IVa, IVb, Va, Vb, VIb i VIIa. Oceniając pokazy aerobiku jury brało pod uwagę jego wartość techniczną i wartość artystyczną. Zgodnie z regulaminem konkursu prezentowane układy zawierały charakterystyczne dla aerobiku kroki, połączenia i sekwencje ruchowe  oraz elementy taneczne. Najwyżej został oceniony pokaz dziewcząt z klasy Vb. Drużyna z klasy Vb, występująca w składzie: Górna Aleksandra, Jaworska Wiktoria, Jędrzejewska Zofia, Libudzka Gabriela i Tuszyńska Maja otrzymała w nagrodę statuetkę.

Więcej…

 

3Dnia 25.01.2019 roku na zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa do klas 8 zostali zaproszeni strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Przeprowadzili lekcję na temat: Zatrucie czadem i pierwsza pomoc. Czad inaczej zwany tlenkiem węgla jest wyjątkowo niebezpieczny. Nazywany jest „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny i bezwonny. Powstaje podczas spalania. Najczęściej dochodzi do zatruć tym gazem w okresie grzewczym. Strażacy powiedzieli, że bardzo ważne są przeglądy instalacji grzewczej, głównie pieców gazowych. Niezbędna jest również sprawnie działająca wentylacja w pomieszczeniach. Zachęcali do zakupu specjalistycznych czujników wykrywających czad, gdyż mogą one uratować życie.

Więcej…

 

219 lutego 2019r. odbyło się kolejne spotkanie z muzyką pt. „Gitara, gitarze nierówna” zorganizowane przez Agencję Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna. W lekcji uczestniczyły przedszkolaki z grupy VI i VII oraz uczniowie klas I- III.
Tym razem bohaterami instrumentalnej opowieści byli trzej młodzi chłopcy i dziewczyna, którzy spotkali się przypadkowo i podjęli próbę stworzenia wspólnego występu. Chłopcy są gitarzystami, a ich znajoma gra na keyboardzie. Wszyscy uwielbiają bawić się przy muzyce, dawać rozrywkę swoim odbiorcom. We wspólnym koncercie muzycy zaprezentowali trzy rodzaje gitar: elektryczną, basową i klasyczną. Każda z nich brzmi inaczej i jest inaczej zbudowana, a więc gitara gitarze nierówna. Motywem przewodnim spotkania była muzyka rozrywkowa.

Więcej…

 

4W walentynkowe popołudnie chętni uczniowie z klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swój talent artystyczny na wieczorze poetycko-muzycznym, zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych – „Miłość niejedno ma imię”. Młodzi artyści zaproponowali słuchaczom spędzenie kilku nastrojowych, magicznych chwil w otoczeniu poezji zainspirowanej świętem zakochanych. Tego  wyjątkowego popołudnia nasi artyści zabrali obecnych słuchaczy w emocjonalną podróż, aby poruszyć zmysły i uświadomić zebranym, że – „Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: Jak ten czas szybko mija – a to my mijamy”.
Uczniowie wprowadzili nas w walentynkowy nastrój recytując i śpiewając po polsku, angielsku, niemiecku i nawet grecku.

Więcej…

 

Po raz kolejny nasza placówka przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą Góra Grosza, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Zbieraliśmy głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Wszyscy uczniowie i nauczyciele chętnie przyłączyli się do zbiórki na ten dobroczynny cel. Wspólnie zebraliśmy 247,70 zł. Wszystkim bardzo dziękujemy. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

grosz

 

piesW grudniu 2018 roku oraz na początku stycznia 2019 roku w ZPO nr 1 w Mławie odbyła się zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt ze schronisk w Pawłowie oraz Napierkach. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zbiórka karmy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki hojności i wielkim sercom dzieci, rodziców i pracowników naszej szkoły udało nam się uzbierać 240 kg pożywienia.

Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

 

1Dnia 24 stycznia 2019r. mieliśmy zaszczyt gościć babcie i dziadków przedszkolaków z grupy „Orzeszki”.  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
Mimo chłodnego, zimowego dnia za oknem, u nas panowała gorąca, pełna radości atmosfera. Przybyli dziadkowie mieli możliwość podziwiać swoje wnuczęta w wykonanym przez nich programie artystycznym. Piosenki z ich lat młodości porwały do tańca zarówno gości jak i gospodarzy uroczystości.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień456
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12643
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670195

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019