Jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym domu Wicedyrektor ZPO1 Pani Urszuli Smolińskiej przekonały się przedszkolaki z grupy II i III, przeprowadzając wywiad w ostatnich dniach. O co zapytały? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Dzieci: Jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w Pani rodzinnym domu?

Pani Wicedyrektor: Będąc małą dziewczynką, razem ze swoim bratem, niecierpliwie czekałam na święta. Tata przynosił choinkę kilka dni wcześniej, ale ubieraliśmy ją dopiero w dzień Wigilii. Mama przygotowywała 12 wigilijnych potraw, zgodnie z tradycją. Razem z bratem wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdki.. Na stole czekało wolne nakrycie dla gościa. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i chodziliśmy do kościoła na Pasterkę. Tradycją naszej rodziny jest zwyczaj chowania pod obrusem oprócz sianka, także cukierków.

Więcej…

 
7 grudnia 2015 r. uczniowie niecierpliwie oczekiwali Mikołaja. W czerwonych czapeczkach zgromadzili się wszyscy w sali gimnastycznej, z nadzieją, że spotkają wyczekiwanego gościa. Oczywiście Mikołaj się zjawił. Dzieci przygotowały niespodziankę dla Świętego, a i on wręczył dzieciom małe co nieco. Po spotkaniu zostały ogłoszone wyniki konkursów plastycznych i wręczono nagrody.

Więcej…

 
W marcu biblioteka ZPO nr 1 przystąpiła do "Ogólnopolskich wyborów książek" organizowanych przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Polegało to na tym, że uczniowie klas III - VI spisywali na karteczkach swoje preferencje czytelnicze i wrzucali do specjalnie przygotowanej urny. Następnie uczniowie z „Koła przyjaciół biblioteki” pod kierunkiem pań bibliotekarek wyłonili tytuły ulubionych książek, na które głosowało po kilkanaście osób. Powstała w ten sposób lista bestsellerów, które uczniowie chętnie by przeczytali, ale niestety większość książek z listy nie była dostępna w naszej bibliotece...

Więcej…

 

Dnia  8.XII.2015r  w  ramach  Programu Szkoły Promującej Zdrowie  do  którego  w  tym  roku  przystąpiła  nasza  szkoła, klasy  IV-te  gościły  panią  Zofię  Bielską, specjalistę ds. promocji zdrowia  z  Powiatowej  Stacji  Epidemiologiczno - Sanitarnej  w  Mławie. Tematem  przewodnim  spotkania  był wpływ stylu życia na zdrowie człowieka. Zaproszony  gość  przybliżył  uczniom  10  zasad  zdrowego  trybu  życia. Czwartoklasiści  dowiedzieli  się  między  innymi co  należy  jeść aby prawidłowo rosnąć i rozwijać się w wieku dziecięcym, jakich  produktów  należy  unikać gdyż ich skład nie ma wartości odżywczych a wpływa na otyłość, która staje się problemem młodego pokolenia. 

Więcej…

 
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zanim jednak się pojawił zostawił list dla przedszkolaków, w którym podziękował za wykonane portrety i prosił o rozwiązanie zagadek i zadań. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie.

Więcej…

 

Oto jak przedszkolaki dekorowały drzewko. Wszystkie dzieci wykonały ozdoby, a następnie pod przewodnictwem p. Beaty Szemplińskiej zawieszały na choince. Teraz mamy piękne, strojne świąteczne drzewko.

Więcej…

 
Dnia 27 listopada 2015 roku w sali konferencyjnej ZPO nr 1 po raz kolejny odbył się konkurs „Omnibus”, tym razem jako konkurs międzyszkolny. O miano „Omnibusa” walczyli uczestnicy z KSP, ZPO nr 2, ZPO nr 3, ZPO nr 1.   Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą z nauk humanistycznych, ale zwycięzca był tylko jeden… Tytuł „Omnibusa” zdobyła Olga Grzegorczyk - ucz. kl. VIb - ZPO nr 1

Więcej…

 
Dziś trudno wyobrazić sobie świat dziecka bez największego przyjaciela - przytulanki, jakim jest pluszowy miś. Święto Pluszowego Misia obchodzono w bibliotece szkolnej - 24 i 25 listopada. Do „misiowego królestwa" przybyły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci obejrzały wystawę pluszowych misiów - specjalnie dla nich przygotowaną, opowiadały o swoich ulubieńcach, dzieliły się wiadomościami o znanych im misiach, odgadywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki oraz wysłuchały bajek, które czytały panie bibliotekarki. Nie obyło się również bez słodkości...

Więcej…

 

18 listopada 2015 roku ponownie, po kilku latach, odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 były absolwent  - pan Zbigniew Jabłoński - komandor marynarki, lekarz medycyny, podróżnik, pisarz i poeta.

Więcej…

 

W środę  25 listopada 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie XX Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego w Bieżuniu. Podczas jubileuszowego rozdania nagród ogromny sukces osiągnął uczeń naszej szkoły Kamil Bardoński. Młody poeta zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych w województwie mazowieckim. To nie pierwszy literacki sukces chłopca. Jako uczeń czwartej klasy Kamil został  laureatem dwóch powiatowych konkursów literackich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

 

27 listopada 2015 roku w grupie II „Słoneczka” odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem krawcowej, które poprowadziła pani Beata Szemplińska. Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki.

Więcej…

 

W grupie „Słoneczka”, „Pszczółki” mamy i babcie  naszych przedszkolaków czytały dzieciom znane i lubiane bajki pt. ”Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, ”Przygody Domisiów”. Celem spotkania było kształtowanie postaw czytelniczych wśród przedszkolaków.
Bajki dzieciom czytały:

  • Mama Mikołaja - p. Bańczyk Dorota
  • Mama Julci - p. Powązka Joanna
  • Mama Szymona
  • Babcia Julka, babcia Dominika

Więcej…

 

28 listopada grupa "Krasnoludki" zaprezentowała znaną bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Przedszkolaki grały jak prawdziwi aktorzy. Urokowi dodawała barwna scenografia. Trzeba również podkreślić, że w przedstawieniu brały udział wszystkie Krasnoludki. Na koniec aktorzy i panie T. Radziszewska i M. Bejtler  otrzymali gromkie brawa. Sztukę wystawiono kolejny raz dla rodziców.

Więcej…

 

W dniu 30 listopada 2015r. odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie w ramach prezentacji okolicznościowych, przygotowane przez uczniów klas I-III. Na przedstawienie przybyli uczniowie klas I-III z nauczycielami. Uczniowie z klasy IIIa, pod kierunkiem wychowawcy pani Bożeny Żerańskiej, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Na jesienną nutę”. Zgodnie z kalendarzem młodzi aktorzy na wesoło przedstawili zbliżającą się ku końcowi jesień. Uczniowie wykazali się swoimi zdolnościami wokalnymi i recytatorskimi. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony oklaskami.

Więcej…

 

Dnia 5 listopada 2015 r. uczniowie z klas I i II wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie na spektakl edukacyjny pt. ,,Przygody Plika i Foldera w sieci”. Urwis Plik i jego przyjaciel Folder wprowadzili uczestników w wirtualny świat, uczyli mądrego i bezpiecznego korzystania z komputera oraz Internetu. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach i ćwiczeniach relaksacyjnych wskazanych do wykonywania podczas pracy przy komputerze.

Więcej…

 

W czwartkowe popołudnie 26 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Był to wieczór pełen wróżb i świetna okazja do tańca podczas szkolnej dyskoteki. W specjalnej komnacie wróżb, przygotowanej wspólnie przez nauczycielki, rodziców i uczniów, dzieci przypomniały sobie andrzejkowe obrzędy ludowe i przeniosły się w świat marzeń i fantazji. Tajemnicze wróżki przepowiadały im przyszłość, tę bliską i tę daleką, za pomocą kart, wosku, andrzejkowych serc itp.

Więcej…

 

Dnia 20 listopada 2015r. uczniowie z klasy Va na lekcji przyrody, dyskutowali na temat palenia papierosów w związku z „Światowym Dniem Rzucania Palenia”. Zgodnie stwierdzili, że problem rzucania palenia bezpośrednio ich nie dotyczy, gdyż nie palą papierosów ale często jest to problem, który pojawia się w najbliższym otoczeniu.

Więcej…

 

18 listopada w ramach realizacji programu „Śpiewam, gram i tańczę” odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi z Państwowej Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Słoneczka” z uwagą wysłuchały utworu muzycznego ”Walc Divy” wykonanego na fletach poprzecznych. Następnie przyłączyły się do ilustracji ruchowej piosenki pt. „Pan Listopad”. Podsumowaniem i finałem tego spotkania było zagranie wspólnie z flecistkami utworu „Długa ulica” (przedszkolaki grały motyw oparty na dźwięku "si").


Więcej…

 

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert na dzierżawę pomieszczeń kuchennych i prowadzenie stołówki w Szkole Podstawowej nr 1, żywienie dzieci
w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1,
06-500 Mława, ul. Warszawska 52
w dniu 19 listopada 2015r. wyłoniono wykonawcę zadania.

 Od 1 stycznia 2016 roku zadanie będzie realizowała

„Mirella” Elżbieta Podlaska, Mirosława Radzanowska 06-500 Mława, ul. Warszawska 52

 

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Poświęcenie wielu pokoleń Polaków walczących o wolność naszego kraju to dziedzictwo, do którego trzeba stale powracać, dlatego w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 już od kilku dni na korytarzach szkolnych pojawiły się okolicznościowe gazetki o genezie święta 11 listopada. W oknach szkoły i przedszkola zamieszczone zostały symbole biało - czerwone. 10 listopada 2015r. odbyła się uroczysta akademia.

Więcej…

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie przyłączyła się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. 6 i 9 listopada 2015r. uczniowie z klas I - III przy wsparciu wychowawców i rodziców zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Na stołach znalazły się zdrowe i smaczne kanapki, soczki owocowo- warzywne a także owoce i warzywa, które otrzymują uczniowie w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie z klas I-III mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

 

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj454
mod_vvisit_counterWczoraj545
mod_vvisit_counterTen tydzień454
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4945
mod_vvisit_counterTen miesiąc5399
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15732
mod_vvisit_counterRazem728022

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 3.231.229.89
,
Today: Gru 08, 2019