Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

5Przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" i "Orzeszki" w ubiegłym tygodniu rozmawiały o  owocach. Poznawały ich kształty, smaki i walory zdrowotne. Jednym z zadań było wykonanie owocowych szaszłyków. Przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Więcej…

 

1Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta Samorząd Uczniowski zorganizował 27 września 2016r. dyskotekę dla starszej grupy wiekowej. Uczniowie klas IV – VI bawili się przy ulubionych utworach. W trakcie trwania tej imprezy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia chłopcom.

Więcej…

 

3Dnia 16.09.2016 uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątanie świata”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska.
Pod hasłem „ Podaj dalej… Drugie życie odpadów” ruszyli sprzątać teren wokół szkoły i sąsiadujące ulice. Uczniowie klas młodszych skoncentrowali się na pracy wokół szkoły a starsi uczniowie z nauczycielami wyruszyli sprzątać pobliski teren.

Więcej…

 

1Biblioteka ZPO nr 1 w Mławie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe czytanie", zainicjowanej w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.Tegoroczną edycję patronatem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury. W tym roku po raz drugi uczniowie wysłuchali fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza czytanych przez nauczycieli i uczniów.

Więcej…

 

1Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Również w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie ten dzień wpisał się w kalendarz uroczystości.

Więcej…

 

1Po wakacyjnej przerwie, 1 września, w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 ponownie zrobiło się gwarnie i wesoło. Powrócili uczniowie, przedszkolaki i cała kadra pedagogiczna. Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w sali gimnastycznej. Do szkoły tłumnie przybyli również rodzice. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego i odśpiewaniem  hymnu. Dyrektor zespołu -  pani Janina Lampkowska w oficjalnym przemówieniu gorąco powitała całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w pierwszej klasie (24 uczniów). 

 

Więcej…

 

Szanowni Rodzice

zapraszamy

na zebrania z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami

15 września 2016r. (czwartek)

godz. 17.00 – klasa I

godz. 17.45 – klasy IV

16 września 2016r. (piątek)

godz. 17.00 – klasy II

godz. 17.40 – klasy III

godz. 18.15 – klasy V i VI

 

Drodzy rodzice! Prosimy o zapoznanie sią z ogólnymi warunkami ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży, które obowiązują w roku szkolnym 2016/2017. Składka roczna od ucznia wynosi 33 zł.

OGÓLNE WARUNKI
UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW
DZIECI, MŁODZIEŻY I PERSONELU
ustalone uchwałą Zarządu Powszechnego Zakład Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej
nr UZ/102/2013 z dnia 29 marca 2013 r.
oraz uchwałą nr UZ/393/2015 z dnia 17 grudnia 2015 r.

 

Grupy przedszkolne w roku szkolnym 2016/2017

jagodki

Gr. I JAGÓDKI wych. Małgorzata Bąk

Więcej…

 

46 września nasze przedszkole obchodziło 10-tą rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej. Uroczystość była wyjątkowa, ponieważ pojawił się specjalny gość, który przybył wehikułem czasu. Tym gościem okazała się sama patronka przedszkola - Maria Konopnicka. Opowiedziała przedszkolakom o swoim życiu i twórczości. Dzieci z grup "Krasnoludki" i "Orzeszki" zaprezentowały wiersze poetki oraz zaśpiewały piosenkę. Na koniec wręczyły kwiaty i śpiewając hymn przedszkola pożegnały dostojnego gościa, a pani dyrektor wręczyła wszystkim grupom imieninowe piłki.

Więcej…

 

dni16

 

mm3W czerwcu 2016r. otrzymaliśmy wyniki sesji wiosennej ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „Memory Master”. Po raz kolejny niezawodna okazała się uczennica klasy Vb – Zuzanna Jaworska, która napisała konkurs na 100% nie robiąc żadnego błędu i otrzymując dyplom laureata I stopnia.

Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

stowarzyszenie16

 

924 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystości gościliśmy: księdza kanonika Ryszarda Kamińskiego, przewodniczącą Rady Rodziców  i przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 1 w Mławie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor  ZPO1 – Janina Lampkowska. Wicedyrektor ZPO1 odczytała list od Burmistrza Miasta Mława, skierowany do uczniów, pracowników szkoły i  rodziców.  Po części oficjalnej nastąpiło przekazanie przez uczniów klas VI sztandaru szkoły nowemu Pocztowi Sztandarowemu z klas piątych oraz wręczenie przez Panią Dyrektor i gości wyróżnień i nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie i aktywnie działali na rzecz szkoły. Nagrodę Dyrektora ZPO1 oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 otrzymała Olga Grzegorczyk (uczennica z klasy VIb), która uzyskała najwyższą średnią w szkole (5,92).

Więcej…

 

9523 czerwca 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 siedmiolatki i sześciolatki pożegnały mury przedszkolne. Najstarsze przedszkolaki zaprezentowały przed swoimi rodzicami, młodszymi kolegami i kadrą pedagogiczną program artystyczny. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała taniec. Dzieci z grupy „Krasnali” życzyły swoim kolegom i koleżankom powodzenia w szkole i podziękowały za wspólnie spędzony czas. Wreszcie nastąpiła najbardziej wzruszająca chwila, 19 absolwentów otrzymało z rąk pani Dyrektor dyplom Ukończenia Przedszkola z gratulacjami, książkę z dedykacją oraz upominek, które ufundowała Rada Rodziców. 

Więcej…

 

qGrupa „Orzeszki” 17.06.2016r. gościła rodziców na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki prezentowały wiersze, piosenki i tańce, a na koniec wręczyły upominki. Miłym akcentem był wspólny poczęstunek oraz „płonący tort”.  W miłej atmosferze rodziny spędziły czas w przedszkolu.

Więcej…

 

W kończącym się właśnie roku szklonym 2015/16 kilka klas z naszej szkoły brało udział w III edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji 3”. Konkurs składał się z trzech misji specjalnych: „Odblaskowy Smart-film”, „Akcję-Plakat” oraz „Komiksowe zasady drogowe”. Zadania te miały na celu promowanie używania elementów odblaskowych oraz utrwalanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Łącznie w konkursie rywalizowały 103 klasy z całego powiatu mławskiego. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas wielkiego finału, który odbył się 15 czerwca w Mławskiej Hali Sportowej.

LAUREATEM KONKURSU i ZDOBYWCĄ TYTUŁU „ODBLASKOWA KLASA”  ZOSTAŁA:

KLASA III A, KTÓREJ WYCHOWAWCZYNIĄ JEST PANI BOŻENA ŻERAŃSKA

Wyróżnienia i statuetki za NAJLEPSZE ODBLASKOWE SMART – FILMY  zdobyli:

  • KLASA III A - WYCH. BOŻENA ŻERAŃSKA
  • KLASA I A - WYCH. LIDIA DOMAŃSKA
  • KLASA IV A - OPIEKUN JOLANTA LUCISZEWSKA

Poniżej zamieszczamy nagrodzone filmy:

Film klasy III A

Film klasy I A

Film klasy IV A

 

221 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował rajd rowerowy. Uczniowie klasy VI A i VIB wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego przejechali rowerami spod budynku Szkoły Podstawowej nr1 przez Łomię nad Zalew Ruda, pokonując w ten sposób około 13 kilometrów. W czasie wizyty nad Zalewem uczniowie aktywnie spędzali czas wolny pływając, biegając i korzystając z plaży. W trakcie spotkania nauczyciele podziękowali uczniom za współpracę i ich wkład w całokształt pracy na rzecz samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016. Uwieńczeniem rajdu rowerowego było przygotowanie grilla oraz wspólne biesiadowanie.

Więcej…

 

cWe wtorek, 14 czerwca 2016r. uczniowie klas III-V w tajnych wyborach wyłonili swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/ 2017. Wcześniej odbyła się prezentacja kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego, którzy przedstawili swoje pomysły na pracę w SU.

W skład Samorządu Uczniowskiego 2016/ 2017 weszli następujący uczniowie:

przewodniczący – Rząp Sylwia kl. V b

z-ca przewodniczącego – Bardoński Kamil kl. V a

skarbnik – Jaworska Zuzanna kl. V b

sekretarz –Bergolc Nikoleta kl. V a

Więcej…

 

aDnia 14 czerwca 2016 roku odbyła się debata pt. „Co nas czeka w IV klasie?” z udziałem klas trzecich i czwartych w ramach projektu „Będę czwartoklasistą”. Nauczycielka prowadząca debatę p. Teresa Łapka po przywitaniu zgromadzonych uczniów i nauczycieli przybliżyła uczestnikom cel spotkania. Następnie wybrani uczniowie z obecnych klas czwartych dzielili się z trzecioklasistami swoimi wspomnieniami i wrażeniami dotyczącymi przejścia z klasy trzeciej do czwartej. Starsi uczniowie wspominali wrześniowy okres adaptacyjny, kiedy to zapoznawali nowych nauczycieli, poznawali nowe sale lekcyjne oraz wdrażali się do nauki nowych przedmiotów.

Więcej…

 

9614 czerwca 2016r. klasy pierwsze zwiedzały Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie obejrzeli derwniane chaty, zabudowania gospodarcze, dawne sprzęty i umeblowanie. Wiele emocji wzbudziła izba przedstawiająca dawną szkołę - ze strymi ławkami, kałamarzami i "dyscypliną" na stole nauczyciela. W zagrodach wiejskich spotkali sporo zwierząt: kury, indyki, perliczki, króliki, kozy i obowiązkowo - przechadzające się po polach i ogrodach - bociany. Dzieci uczestniczyły w pokazie wyrobu masła, mogły dokonać degustacji z wiejskim chlebem oraz w prelekcji o pszczołach i o wyrobie miodu.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj209
mod_vvisit_counterWczoraj288
mod_vvisit_counterTen tydzień1681
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc4221
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem849631

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 35.172.233.215
,
Today: Sie 15, 2020