2Dnia 8.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego „Ponad barierami”. Konkurs, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z klas IV – VI naszego powiatu. Celem konkursu jest nie tylko rozbudzanie twórczej wyobraźni oraz rozwijanie talentów drzemiących w młodzieży, ale również zwrócenie uwagi na ważny problem, jakim jest pokonywanie barier międzyludzkich. Uczniowie z naszej szkoły chętnie podjęli wyzwanie i zgłosili swoje prace na konkurs i to z dużym powodzeniem. Marcel Malinowski z kl. Va otrzymał wyróżnienie, natomiast Kamil Bardoński z kl. Va i Olga Grzegorczyk z kl. VIb zajęli ex aequo III miejsce.

Więcej…

 

1W grupie 5-latków nauczycielki przeprowadziły zajęcia dotyczące zagadnień :

  • Co to jest zdrowie i choroba?   Czy nadmiar jedzenia szkodzi?   W jakich produktach kryją się witaminy?   Ruch i odpoczynek.

Więcej…

 

5Dnia 7 kwietnia 2016 r. w klasie IIc została przeprowadzona lekcja otwarta nt. „Odżywiam się zdrowo” przez panią Joannę Tatuch. Lekcję obserwowały nauczycielki zespołu klas I-III. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowego odżywiania się. Uczniowie poznali zdrowotne właściwości warzyw i owoców. Nauczycielka wyjaśniła, jak należy korzystać z piramidy zdrowego żywienia. Dzieci poznały wpływ różnych witamin na organizm. Dowiedziały się, w jakich artykułach spożywczych występują witaminy. Nie zabrakło ruchu, który jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia.

Więcej…

 

88 kwietnia 2016r. w sali gimnastycznej ZPO1 nr 1 w Mławie odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Zabaw Ruchowych dla uczniów klas I-III. W turnieju wzięły udział 4 drużyny 8-osobowe - SP 1, SP4, KSP i SP6. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adam Piłkowski, Natalia Tomczak, Zuzia Rzeplińska, Kacper Michalski, Amelka Skowrońska, Antoś Chmielewski, Julia Dymczyk i Kacper Walczak, którzy wywalczyli I miejsce.

Więcej…

 

3Tradycją Gimnazjum nr 1 w Mławie jest organizowanie w kwietniu Dnia Otwartego dla uczniów klas szóstych mławskich szkół podstawowych. W tym roku także nasi szóstoklasiści, jako kandydaci do gimnazjum, brali udział w takich uroczystościach, w piątek 8 kwietnia.

Więcej…

 

1Dnia 7 kwietnia 2016 r w Światowym Dniu Zdrowia uczniowie klas V i VI mławskich szkół podstawowych spotkali się w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie pod kierunkiem pedagoga szkolnego pani Anny Robaczewskiej dyskutowali nad problematyką uzależnień dotyczących ich grupy wiekowej. W debacie aktywnie uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

12970224 1339719976041760 1123928362 o7 kwietnia 2016r. odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu języka angielskiego „Macmillan Primary School Tournament”. Wśród laureatów w kategorii klas pierwszych znalazł się uczeń naszej szkoły - Gabriel Szustek z kl. Ia zdobywając drugie miejsce. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła atmosfera irlandzkiego święta Św. Patryka. Były zielone dekoracje, flagi, a nawet słodkie babeczki z koniczynką.

Więcej…

 

DSCF7916W związku z tym, że od 21 marca wiosna u nas gości, uczniowie z klasy Ic zaprosili uczniów klas I-III dnia 23 marca na przedstawienie teatralne pt. ,,Witaj, Wiosno!". Na szkolnej scenie dzieci miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Można było zobaczyć dzieci wcielające  się m. in. w role: wiosennych kwiatów, bocianów, jaskółek, skowronków, niedźwiedzia, pani Zimy, pani Wiosny, spikerów prowadzących program. Wiosenne kwiaty zatańczyły do utworu ,,Walc kwiatów'' z baletu ,,Dziadek do orzechów" P. Czajkowskiego.

Więcej…

 

DSCF782318 marca 2016 r. podsumowano szkolny konkurs poetycki "Pokochaj poezję" oraz konkurs plastyczny „Zakładkowy zawrót głowy”.

Więcej…

 

Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie odbył się 21 marca 2016r. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się program artystyczny o tematyce wiosennej, przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Łuby. Konferansjerzy imprezy: Wiktor Woźnicki z klasy IIa i Ania Wtulich z klasy Va wprowadzili wszystkich w nastrój i tematykę spotkania. Jako pierwsza na szkolnej scenie pojawiła się „projektantka”. I zaczął się pokaz mody. Wystąpili uczniowie z klasy IIa i Va w kreacjach  na różne okazje, z odpowiednim podkładem muzycznym. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony burzą oklasków.

Więcej…

 

Projekt edukacyjny był realizowany w klasie VA i VB w oparciu o "Atlas warzyw i owoców z podziałem na 5 kolorów", broszury z przepisami kulinarnymi Pascala Brodnickiego, "Kodeks zdrowego odżywiania" oraz film „ Kolorowe gotowanie z Pascalem".

Więcej…

 

Przy okazji Misterium Wielkanocnego Samorząd Uczniowski nagrodził najlepsze prace biorące udział w szkolnym konkursie plastycznym „Z książką na ferie zimowe". Wszystkie projekty były wspaniale wykonane, zastosowano różne techniki, były przemyślane i przedstawiały świetne propozycje lektur na chłodne wieczory. Jury miało trudne zadanie, aby wybrać te najlepsze. Po długich obradach jednak wyróżnione zostały cztery prace następujących uczniów:

  • Natalii Krystkiewicz z klasy 3a
  • Eweliny Chmielewskiej z klasy 3b
  • Zuzanny Piotrkowskiej z klasy 4a
  • Olgi Grzegorczyk z klasy 6b.

Więcej…

 

Szacunek, tolerancja, asertywność to słowa kluczowe spotkania uczniów klas szóstych z psychologiem z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej p. Eweliną Nehring Rychlińską.
22.03.2016r. uczniowie klas szóstych  pod fachowym okiem psychologa dyskutowali na temat poszanowania drugiego człowieka.

Więcej…

 

Zaobserwowanie u uczniów na lekcji objawów zmęczenia i znużenia takich jak: spadek percepcji, brak skupienia uwagi, oznaki niepokoju lub apatii, są sygnałem dla nauczyciela do przerwania lekcji i rozpoczęcia ćwiczeń śródlekcyjnych.

Więcej…

 
Uczniowie z klas V – VI na zajęciach technicznych mieli za zadanie zrobić kanapki. Aby wykonać to zadanie należało przynieść wybrane produkty. Lekcja została poprzedzona pogadanką o zdrowym odżywianiu. Uczniowie dowiedzieli się jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść codziennie, aby być zdrowym. W trakcie sporządzania kanapek uczniowie przestrzegali higieny przygotowywania posiłków.

Więcej…

 

W piątek 18 marca 2016 r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami odwiedzili Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie. To była dla nich odmiana nie tylko z powodu „interaktywnej” lekcji historii, ale także odmiennego środka lokomocji - pociągu. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż pociągiem.

 

Więcej…

 
16 marca 2016 r  odbyło się Misterium Paschalne wprowadzające w nastrój wydarzeń Triduum Paschalnego oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotowane pod kierunkiem pań katechetek: Barbary Stęmplińskiej i Anety Sietczyńskiej.

 

Więcej…

 
Dziękujemy Wam za zainteresowanie konkursem recytatorskim dla klas IV-VI.15 marca odbyły się eliminacje do powiatowego konkursu” Warszawska Syrenka”. 20 uczestników zmagało się z tremą i stresem. Jury oceniało każdego według ustalonych punktów: opanowanie pamięciowe, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.Udało się wyłonić laureatów konkursu. Są to: Aleksandra Płocharska( kl.IVa), Adam Powązka ( kl. IVa), Michalska Zuzanna ( kl. VIB).

Więcej…

 
Wyniki naszych reprezentantów w zawodach Mławskiej Ligi Pływackiej 15.03.2016

25 metrów stylem dowolnym dziewcząt
Rok 2008
1) Amelia Butryn – 21,48
Rok 2006
3) Natalia Ramska 20,11
Rok 2007
5) Olaf Kołodziński- 29,76

Więcej…

 

W sobotę 5 marca o godzinie 16 odbył się VI Turniej rodzinny w halową piłkę nożną „Mój tata gra”. Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym może świadczyć udział aż ośmiu drużyn. Celem głównym turnieju było zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz propagowanie idei wzorowego kibicowania w duchu fair – play.

Więcej…

 
W ramach realizacji programu z zakresu edukacji muzycznej grupy przedszkolne Słoneczka oraz Pszczółki doskonaliły swoje umiejętności taneczne pod kierunkiem instruktora tańca z Centrum Tańca Wasilewski & Felska. Pani Ania Cybulska zaprezentowała dzieciom kilka układów tanecznym z wykorzystaniem muzyki dyskotekowej. Dzieci poznały również kroki walca angielskiego oraz wykonały dyskotekową animację z wykorzystaniem pomponów.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj583
mod_vvisit_counterTen tydzień1728
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3863
mod_vvisit_counterTen miesiąc16808
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem756236

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.233.219.101
,
Today: Sty 29, 2020