26 stycznia 2016r. odbyło się podsumowanie pierwszego powiatowego konkursu języka angielskiego "Level up" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7.  Z naszej szkoły na sześcioro uczniów biorących udział, aż czworo zostało nagrodzonych: Iza Obłąkowska, Julia Grabowska i Piotr Przybyłowski z klasy 5a otrzymali wyróżnienia, natomiast Zuzanna Jaworska z kl. 5b zdobyła III miejsce.

Więcej…

 

W piątek 15 stycznia członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami SU skorzystali z zimowej aury i pojechali na kulig do stajni "Tarpan" mieszczącej się w Korbońcu. Dzieci z ogromną przyjemnością brały udział w kuligu ciągniętym przez dwa prześliczne koniki. Ale to nie wszystkie atrakcje – odbyła się także bitwa na śnieżki oraz zjeżdżanie z górki na sankach.

Więcej…

 

Dnia 20 stycznia 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie odbył się Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem. Już od rana przedszkolaki pozowały do zdjęć w przepięknych karnawałowych strojach. Z niecierpliwością czekały na gości w swoich salach. Przedszkolaki złożyły życzenia swoim najukochańszym babciom i dziadkom, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po uroczystościach grupowych wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor  - Janina Lampkowska - powitała wszystkich uczestników balu, złożyła życzenia babciom i dziadkom, otworzyła Bal Karnawałowy 2016 wystrzałem z konfetti i rozpoczęła się wspólna zabawa karnawałowa.

Więcej…

 
Piękna mroźna aura zachęca najmłodszych do zimowych szaleństw na śniegu. Klasa Ia uczestniczyła w kuligu w Korbońcu. Pierwszoklasiści niezmordowanie korzystali z sanny prowadzonej przez właścicieli stadniny Tarpan. Oblegana była górka, z której zjeżdżano na czym się da. A w przerwach można było skorzystać z ciepłej herbaty i gorącej kiełbaski pieczonej nad ogniskiem. Uroku całej wyprawie dodały dwie łajki syberyjskie - szczenięta, własność gospodarzy, które wiernie towarzyszyły dzieciom w zabawach. Dziekujemy za miłą gościnę i polecamy innym.

Więcej…

 

Od 4 stycznia 2016r. ruszyła w naszej szkole i w przedszkolu XII edycja „Konkursu - zbiórka makulatury” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.
Konkurs ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim postępowaniem wpływa na środowisko i każdy jest odpowiedzialny za jego stan obecny i przyszły. Konkurs ten jest zachętą do propagowania postaw ekologicznych przede wszystkim z zakresu selektywnego zbierania odpadów wśród najmłodszych mieszkańców województwa.
Makulaturę będziemy zbierać do 31 marca 2016r.

 

W dniu 21 grudnia dzieci z gr. "Jagódki" poznawały jedną z tradycji bożonarodzeniowych. Z pomocą pań i mamy Miłosza dekorowały świąteczne pierniki. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania czytanego przez mamę. Opowieść wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością rozpoczęły dekorowanie ciasteczek. Używały kolorowych lukrów, srebrnych kuleczek, serduszek i kolorowej posypki.

Więcej…

 

Jak co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu wystawiono jasełka przygotowane przez dzieci z grupy „Krasnoludki”. Aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzały je wszystkie grupy przedszkolne i cały personel przedszkola. Po przedstawieniu życzenia wszystkim złożyła Pani Dyrektor Janina Lampkowska. A w salach odbyły się spotkania opłatkowe.

Więcej…

 

18 grudnia o godz. 13.00 w sali przedszkolnej odbył się świąteczny  koncert kolęd pod tytułem „Hej kolęda”.  Przedszkolaki z grup „Słoneczka” i „Pszczółki” śpiewali znane kolędy i recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Na widowni zasiedli rodzice naszych przedszkolaków, którzy aktywnie włączyli się w śpiewanie kolęd i czytanie tekstów.

Więcej…

 

W poniedziałek 21 grudnia 2015r. członkowie Samorządu Uczniowskiego spotkali się przy wigilijnym stole, by w świątecznej atmosferze wspólnie spędzić czas. Uczniowie dzieląc się opłatkiem i poczęstunkiem mieli okazję do wspólnych rozmów i podsumowań dotychczasowych działań.  Nie zabrakło też śpiewania kolęd i wręczania upominków. Wszyscy świetnie się bawili.

Więcej…

 
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Szkole Podstawowej nr 1 tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy VA, pod kierunkiem pań katechetek: A. Sietczyńskiej, W. Walczak-Sych i  A. Świetlickiej. Głównym przesłaniem były słowa: „W naszych sercach pragnie narodzić się Bóg”. Uczniowie z klasy IIIa zaśpiewali kolędy.

Więcej…

 

Dnia 21 grudnia  odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III. Tym razem uczniowie z klasy IIa pod kierunkiem p. Elżbiety Łuby przedstawili sztukę pt. „Opowieść wigilijna” wg książki Karola Dickensa. Uczniom udało się oddać i przekazać sens utworu Dickensa. Za sprawą młodych aktorów poznaliśmy historię skąpca Ebenezera Scrooge’a, który Święta Bożego Narodzenia traktuje jako zło konieczne.

Więcej…

 

18 grudnia br. w Wiśniewie odbyła się gala rozdania nagród w konkursie na najpiękniejszą choinkę w szkole. Konkurs został zorganizowany przez firmę Cedrob, właściciela marki Gobarto w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Choinka przygotowana przez naszą szkołę zajęła II miejsce. Wykonaniem ozdób i dekoracją choinki zajęli się uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Bożeną Żerańską. Podczas uroczystości wręczenia nagród uczniowie zaśpiewali kilka  kolęd. Gratulujemy dzieciom pięknego pomysłu i wykonania!

Więcej…

 
 
Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców
do udziału w akcji charytatywnej
SZLACHETNA  PACZKA
Dołącz do nas i w dniach
30.11 - 15.12. 2015 r.
wesprzyj potrzebującą rodzinę w następujące rzeczy:
  • klasy I - artykuły szkolne: bloki, ołówki, długopisy, kredki, farby itp.
  • klasy II-III: arykuły spożywcze: cukier, mąka, kasza, ryż, makarony, olej, płatki śniadaniowe, konserwy, kawa, herbata, przyprawy itp.
  • klasy IV: środki chemiczne: proszek do prania, płyny, środki czystości
  • klasy V: środki do mycia: mydło, szampon, żel do kąpieli, pasta do zębów
  • klasy VI: słodycze: czekolady, batony, ciastka itp.
lub dowolną kwotę pieniężną na zakup niezbędnych artykułów.
Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!
 

Święta tuż, tuż czas więc na pieczenie pierników. W tym roku po raz pierwszy grupa „Słoneczka” oraz „Pszczółki” podjęła się tego wyzwania. Wcześniej dzieci wybrały się na zakupy do pobliskiego sklepu, żeby zakupić potrzebne składniki do wykonania pierników. Od rana szykowaliśmy produkty potrzebne do pieczenia (wszystkiego można było dotknąć i powąchać), powtórzyliśmy sobie przepis i kolejne etapy przygotowania ciasta. Wreszcie po śniadaniu nadeszła długo oczekiwana chwila, jeszcze tylko założenie fartuszków, umycie rąk i do dzieła.

Więcej…

 

W związku z realizacją bloku tematycznego „Zdrowie to skarb” uczniowie kl. IIIa 26.11.2015r. zapoznali się ze znaczeniem soków jako źródła witamin w diecie człowieka. Tematykę realizowano w trakcie 2 godzin lekcyjnych i podzielono na część teoretyczną i praktyczne działania. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytanie – czym różni się sok od nektaru i napoju? Zaznajomili się z zaletami poszczególnych soków, degustowali napoje, soki i nektary, odczytywali tabelki ze składem znajdującym się na każdym opakowaniu.

Więcej…

 
Jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym domu Wicedyrektor ZPO1 Pani Urszuli Smolińskiej przekonały się przedszkolaki z grupy II i III, przeprowadzając wywiad w ostatnich dniach. O co zapytały? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Dzieci: Jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w Pani rodzinnym domu?

Pani Wicedyrektor: Będąc małą dziewczynką, razem ze swoim bratem, niecierpliwie czekałam na święta. Tata przynosił choinkę kilka dni wcześniej, ale ubieraliśmy ją dopiero w dzień Wigilii. Mama przygotowywała 12 wigilijnych potraw, zgodnie z tradycją. Razem z bratem wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdki.. Na stole czekało wolne nakrycie dla gościa. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i chodziliśmy do kościoła na Pasterkę. Tradycją naszej rodziny jest zwyczaj chowania pod obrusem oprócz sianka, także cukierków.

Więcej…

 
7 grudnia 2015 r. uczniowie niecierpliwie oczekiwali Mikołaja. W czerwonych czapeczkach zgromadzili się wszyscy w sali gimnastycznej, z nadzieją, że spotkają wyczekiwanego gościa. Oczywiście Mikołaj się zjawił. Dzieci przygotowały niespodziankę dla Świętego, a i on wręczył dzieciom małe co nieco. Po spotkaniu zostały ogłoszone wyniki konkursów plastycznych i wręczono nagrody.

Więcej…

 
W marcu biblioteka ZPO nr 1 przystąpiła do "Ogólnopolskich wyborów książek" organizowanych przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Polegało to na tym, że uczniowie klas III - VI spisywali na karteczkach swoje preferencje czytelnicze i wrzucali do specjalnie przygotowanej urny. Następnie uczniowie z „Koła przyjaciół biblioteki” pod kierunkiem pań bibliotekarek wyłonili tytuły ulubionych książek, na które głosowało po kilkanaście osób. Powstała w ten sposób lista bestsellerów, które uczniowie chętnie by przeczytali, ale niestety większość książek z listy nie była dostępna w naszej bibliotece...

Więcej…

 

Dnia  8.XII.2015r  w  ramach  Programu Szkoły Promującej Zdrowie  do  którego  w  tym  roku  przystąpiła  nasza  szkoła, klasy  IV-te  gościły  panią  Zofię  Bielską, specjalistę ds. promocji zdrowia  z  Powiatowej  Stacji  Epidemiologiczno - Sanitarnej  w  Mławie. Tematem  przewodnim  spotkania  był wpływ stylu życia na zdrowie człowieka. Zaproszony  gość  przybliżył  uczniom  10  zasad  zdrowego  trybu  życia. Czwartoklasiści  dowiedzieli  się  między  innymi co  należy  jeść aby prawidłowo rosnąć i rozwijać się w wieku dziecięcym, jakich  produktów  należy  unikać gdyż ich skład nie ma wartości odżywczych a wpływa na otyłość, która staje się problemem młodego pokolenia. 

Więcej…

 
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zanim jednak się pojawił zostawił list dla przedszkolaków, w którym podziękował za wykonane portrety i prosił o rozwiązanie zagadek i zadań. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2
mod_vvisit_counterWczoraj446
mod_vvisit_counterTen tydzień2128
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4145
mod_vvisit_counterTen miesiąc10166
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17159
mod_vvisit_counterRazem717057

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.234.210.89
,
Today: Lis 21, 2019