2Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w Mławie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie rozpoczęły się  mszą św. w intencji Ojczyzn, która została odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Stamtąd poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku. Po odczytaniu Apelu Pamięci i okolicznościowych przemówieniach delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała p. dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

11Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 8 listopada podczas apelu dla uczniów z klas I- VIII i sześciolatków z przedszkola. Uroczystość rozpoczęła p. dyr. Janina Lampkowska, która powitała zaproszonych gości: p. Magdalenę Staszewską – naczelnika wydziału oświaty i polityki socjalnej, p. Antoniego Słabka – kombatanta w stopniu porucznika, p. Marcina Tadrzyńskiego - przewodniczącego Rady Rodziców oraz całą społeczność ZPO1. Następnie zabrzmiała pieśń "Niepodległa- niepokorna" brawurowo wykonana przez solistki i chór szkolny. Uczniowie klasy 2a wnieśli olbrzymią flagę biało - czerwoną w takt piosenki "Co to jest niepodległość?". W dalszym ciągu uroczystości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali dwie pieśni patriotyczne "Marsz Pierwszej Brygady" oraz "Szara piechota".

Więcej…

 

1"Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały..." warto, żeby te słowa znało każde dziecko. Na zajęciach dzieci z grupy „Słoneczka” rozmawiały o symbolach narodowych Polski, o regionach Polski, odczuciach związanych z tym, że są Polakami. Wykonały również z rodzicami kotyliony, które zostały przekazane na miejskie obchody święta 11 listopada. W ten trudny, ale bardzo ważny temat wplecione zostaną również elementy kodowania w ramach realizacji programu „Uczymy dzieci programować”.

Więcej…

 

1Dnia 8 listopada 2019r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.
Uczniowie klas I-III zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.
To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej…

 

2W ramach realizacji celów innowacji pedagogicznej "Ekoludki dbają o przyrodę”, dzieci z grupy "Pszczółki”, "Słoneczka” i "Żabki” obchodziły w październiku święto drzewa. W tym celu wybrały się z paniami na wycieczkę do parku. Tam dzieci poznały wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych. Zbierały i nazywały owoce drzew i  porównywały kształt liści. Przyniesione do przedszkola "Dary jesieni” wzbogaciły kąciki przyrody. Posłużyły również dzieciom do wykonania pięknych prac plastycznych, ludzików i zwierzątek. Poprzez realizację treści przyrodniczych dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie, wzbogacają wiedzę o nowe nazwy i pojęcia.

Więcej…

 

5Dnia 5 listopada w "Dniu Postaci z Bajek" nauczycielki biblioteki i świetlicy promowały bajki i baśnie poprzez konkursy: "Moja ulubiona bajkowa postać" (konkurs na strój bajkowy i prezentację postaci) oraz "Ilustrację ulubionej postaci". "Bajkowe kreacje" pięknie zaprezentowane zostały przez dzieci z klas I - III, a komisja konkursowa - p. v-ce dyr. Urszula Smolińska i p. psycholog Marta Drzewiecka wyłoniły zwycięzców, którym nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.
Podziękowania dla wychowawców klas, a w szczególności dla RODZICÓW dzieci, którzy pomogli swoim pociechom "wyczarować" tak piękne stroje!

Więcej…

 

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie obchodzono Jubileusz 70-lecia istnienia placówki. W ramach tych obchodów zorganizowano Konkurs Plastyczny „Moje wspomnienia z przedszkola”. W konkursie udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Wpłynęło 26 prac. Grand Prix zdobyły – Maja i Natalia Zaborowskie. Pierwsze miejsce – Sebastian Licnerski, Aleksandra Łęczek. Drugie miejsce – Sebastian Rengiewicz, Tobiasz Kosiorek. Trzecie miejsce – Maja Maruszewska, Adam Witkowski, Nikodem Sadecki. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

2

Więcej…

 

3 30 X 2019r. uczniowie klasy VI i VII, pod czujnym okiem opiekunów, wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, gdzie uczniowie, oprowadzani przez niewidomych przewodników, mogli poznać "w pigułce" świat ludzi ociemniałych. Kilka pomieszczeń, różne sytuacje z dnia codziennego. Zupełnie inne "spojrzenie" na proste z pozoru sytuacje. Wspaniała przygoda i lekcja pokory, empatii i tolerancji. Jednak głównym celem wyjazdu było obejrzenie nowej wersji musicalowej Rodziny Addamsów w stołecznym teatrze Syrena. Uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykle profesjonalną, efektowną, momentami wręcz brawurowa inscenizację w reżyserii Jacka Mikołajczyka.

Więcej…

 

2Dzieci odczuwają ogromną radość i dumę, gdy babcia czyta im bajkę, i to nie tylko w domowym zaciszu, ale właśnie w przedszkolu. Dlatego w ramach realizowanego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, dzieci z grupy Krasnoludki zaprosiły do swojej sali Babcię Lili i Leny – Panią Małgorzatę Medyńską. Babcia Gosia, z pomocą swoich wnuczek oraz Misia Krzysia, przeczytała przedszkolakom bajkę o Czerwonym Kapturku. Opowiedziała również dzieciom o zabawach, w które bawiła się będąc małą dziewczynką.

Więcej…

 

22Mały Miś rozwija umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Krasnoludki  realizowały zadanie z Modułu 3 „Play with little Teddy Bear”. Przedszkolaki wspólnie z Panią Moniką Żak przygotowały „Misiowy słownik obrazkowy”, zawierający ilustracje haseł związanych z bajkami i baśniami ulubionymi przez dzieci. Podczas zajęć dydaktycznych wysłuchały bajki pt. „Złotowłosa i trzy misie” czytanej w języku angielskim. Dodatkowo wcieliły się w role bohaterów bajki wykorzystując kukiełki oraz utrwalały słownictwo związane z tematem bajek. Zajęcia sprawiły przedszkolakom ogromną radość.

Więcej…

 

4W dniu 28 października 2019 dzieci uczciły pamięć żołnierzy, którzy zginęli za naszą wolność. Każdy przedszkolak zapalił znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym. „Słoneczka” dobrze wiedzą jak zachować się w miejscu pamięci i rozumieją jak ważne jest kultywowanie naszych ojczystych tradycji.

Więcej…

 

pa240544 picture5db198967881124 listopada gościliśmy w bibliotece szkolnej Redaktora Naczelnego Nowego Kuriera Mławskiego pana Szymona Wyrostka. Dziennikarz opowiadał uczniom o tajnikach swojej pracy, przedstawił kolejne etapy procesu przygotowywania gazety. Szczególną uwagę zwrócił na rolę zdjęć, odpowiednio dobranych do treści artykułów. Oprócz gazety redakcja wydaje serwis internetowy oraz prowadzi fanpage'a na facebooku. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Rozmowa zeszła oczywiście na tematykę czytelnictwa książek. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych pozycjach książkowych. Pan Redaktor wspomniał o swoich lekturach, również tych z czasów szkolnych. Dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i miło spędzony czas.

Więcej…

 

94Dnia 30 października 2019r.  odbyło się uroczyste ślubowanie przedszkolaków, którzy rozpoczęli edukacje przedszkolną od września 2019r. Dzieci w granatowych i bordowych biretach zaprezentowały się w programie słowno – muzycznym. Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” zaprezentowały układ taneczny. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Po złożeniu przysięgi przez nowoprzyjęte dzieci dyrektor Janina Lampkowska pasowała przedszkolaków zielonym ołówkiem. Przysięgę złożyło 43 przedszkolaków. Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach obchodów 70-lecia przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

6W piątek 25 października uczennice klasy 5a miały możliwość poznania pracy trenera personalnego. Dziewczynki wraz z wychowawczynią i szkolnym doradcą zawodowym odwiedziły Studio Treningu. Jego właścicielka, pani Maryla Szulc wyjaśniła swoim gościom nie tylko na czym polega jej praca, ale również odniosła się do do wpływu kondycji fizycznej i odpowiedniej diety na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Po teoretycznym wstępie trenerka zaprosiła dziewczynki do ćwiczeń, które dostarczyły im wiele zabawy i przyjemności. W podziękowaniu za serdeczne przyjęcie, uczennice wręczyły pani Maryli pamiątkowy dyplom i drobny prezent.

Więcej…

 

2Pod koniec września b.r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pod nazwą „Jesienne bukiety”. Jego celem było:

  • pobudzenie i rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników, inspirowanej pięknem  otaczającej przyrody jesienną porą
  • rozbudzanie wrażliwości estetycznej
  • rozwijanie kreatywności uczestników konkursu
  • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik  plastycznych

Dnia 25 października b.r. odbył się finał w/w konkursu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Spośród 19 prac należało wybrać te najpiękniejsze.

Więcej…

 

7Od kilku lat wolontariusze SP1 w Mławie biorą udział w akcji sprzątania grobów zmarłych nauczycieli naszej placówki oraz grobów nieznanych żołnierzy. W tym roku po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11. XII. 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Więcej…

 

90W dniu 22.10.2019 odbyła się pierwsza runda VIII edycji Mławskiej Ligi Pływackiej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół podstawowych i średnich naszego powiatu. Były wszystkie mławskie szkoły podstawowe. Najwięcej oczywiście było dzieci młodszych, którym rywalizacja z rówieśnikami sprawiła dużą przyjemność co było widać podczas rozgrywanych sztafet. Organizatorem w/w zawodów był Klub Pływacki Płetwal Mława oraz MOSiR Mława. Z naszej szkoły z klas II – VIII brało udział 25 uczniów. Podobnie jak w poprzednich rundach tak i w tej uczniowie nie zawiedli zdobywając 28 medali. Poniżej prezentujemy czołowe miejsca naszych uczniów zdobyte podczas Mławskiej Ligi Pływackiej.

Więcej…

 

3Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (#CodeWeek2019), ktory odbył się w dniach 5 -20 października. Ideą akcji jest poszerzanie kompetencji uczniów w zakresie prostego programowania. Programowanie to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, przewidywania, koncentracji uwagi i umiejetności matematycznych.

W ramach tej akcji uczniowie klasy VIIb: Adam S., Kacper P., Kuba P.  i Adam W. wykonali w programie Scratch kilka prostych gier komputerowych. Zaprezentowali je młodszym kolegom z klas I- III. Autorzy gier opowiedzieli o swojej pracy nad tworzeniem  interaktywnych gier i animacji za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. Zwrócili uwagę na fakt, iż przetestowanie gier było równie pracochłonne, jak ich tworzenie. Gratulujemy naszym zdolnym programistom i życzymy dalszych twórczych rozwiązań w dziedzinie kodowania.

Więcej…

 

99W piątek, 18 października 2019 roku, uczniowie klas piątych i czwartej uczestniczyli w lekcjach poza murami szkoły.
W Ciechanowie zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich oraz poznali jego historię i różne ciekawostki związane z życiem w Średniowieczu. Następnie w nowopowstałym Parku Nauki Torus wzięli udział w warsztatach naukowych, podczas których mogli wykonywać eksperymenty fizyczno-chemiczne. Dodatkowo dzieci odkrywały samodzielnie inne zależności przyczynowo skutkowe na ekspozycjach wystawowych.

Więcej…

 

1Uczennica klasy 6c Maja Piłkowska została uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Pontyfikat Jana Pawła II za wysokie osiągnięcia w nauce. Maja znalazła się wśród siedmiorga wyróżnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest wyróżnienie przyznawane od dwunastu lat dla uzdolnionej młodzieży przez lokalne stowarzyszenie. Uroczystość odbyła się w Sali Papieskiej 16 października 2019r.

Więcej…

 

1W połowie października uczniowie klas pierwszych udali się z wizytą do mławskiego hipermarketu Carrefour, by dowiedzieć się  czym na co dzień zajmują się pracownicy, czy jest to łatwa praca i na czym ona polega. Dzieci rozpoczęły wizytę od obejrzenia pomieszczeń dostępnych tylko dla pracowników hipermarketu. Z  zaciekawieniem oglądały magazyny produktów spożywczych, artykułów świeżych i przemysłowych, a także chłodnie. Pierwszaki obserwowały również przewożenie towarów wózkiem widłowym, a dzięki uprzejmości pana Adriana mogły samodzielnie sprawdzić zasady jego funkcjonowania.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj441
mod_vvisit_counterTen tydzień3404
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc14621
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem754049

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.227.2.246
,
Today: Sty 25, 2020