IMG 1259 420x315Andrzejki to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. Wykorzystaliśmy ten czas, podobnie jak w latach ubiegłych, organizując w dniu 28 listopada dyskotekę.  Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy podzieleni na trzy grupy wiekowe, bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych. Nasi szkolni DJ-e zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przybyli na dyskotekę w oryginalnych strojach według własnych pomysłów. Młodsi uczestniczyli zabawy andrzejkowej brali udział w konkursach na wesoło wymagających nie tylko umiejętności tanecznych. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

20191127 135448 327x420W ramach projektu „Mały Obywatel Świata” przedszkolaki przeniosły się wraz z bohaterami Tolą, Polą i Urwisem do Indonezji na wycieczkę po świątyni Prambanan w pisanej na światową listę UNESCO. Dzieci dowiedziały się, jak ogromnym problemem w tym rejonie jest nadużywanie różnych opakowań z plastiku, które szkodzą roślinom, zwierzętom i ludziom. Dowiedziały sie również, jak można ograniczyć użycie plastiku aby nie zanieczyścić Ziemi.
Z dużym zaangażowaniem wykonały prace pokazujące brzuch ryby, która pływa w wodzie pełnej plastiku oraz brzuch radosnej ryby, pływającej w czystym oceanie.

Więcej…

 

9W piątek, 29 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Więcej…

 

425 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom i koleżankom z grupy. Następnie wykonały pracę plastyczną, każde dziecko namalowało farbami swojego misia. Przedszkolaki ze swoimi misiami  odwiedziły również bibliotekę szkolną, gdzie słuchały bajek i opowiadań o misiach. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało medal Przyjaciela Misia.

Więcej…

 

wynik przetargu19

 

Mistrzostwa powiatu dziewcząt w halową piłkę nożną dziewcząt rocznik 2005-2006 zostały rozegrane w dniu 26.11.2019 w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Wyniki:

  1. Szkoła Podstawowa Wiśniewo
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie
  3. Szkoła Podstawowa w Szydłowie
  4. Szkoła Podstawowa w Windykach.

2

Więcej…

 

3We wtorek 26 listopada chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pań: M. Kwiecińskiej i R. Przybyłowskiej ponownie przyłączyli się do międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Przed zajęciami przypinali białe wstążki, rozdawali kalendarzyki i ulotki mężczyznom przyprowadzającym dzieci do przedszkola i szkoły. Podczas długiej przerwy przeszli ulicą Warszawską i zachęcali napotkanych panów do przypięcia i noszenia symbolu sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Więcej…

 

Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego już po raz jedenasty włącza się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn i trwa od 25 listopada do 10 grudnia.
Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To symboliczny, ale bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Kampania jest prowadzona w ponad 55 krajach.
Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Miłość, szacunek, akceptacja- zaczyna się w Tobie” W ramach akcji na ulicach miasta i powiatu będą rozdawane białe wstążki, kalendarzyki z logo kampanii oraz ulotki. Profesjonaliści i służby zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie odbędą szkolenia by podnieść skuteczność niesionej pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową.
Bądźmy solidarni przeciwko przemocy wobec kobiet, reagujmy, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

biała wstążka 2019

 

1W Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie podczas zajęć nauczyciele uczący w klasach starszych przybliżyli uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (trzeci czwartek listopada każdego roku). Uświadomili im, jak wiele trujących związków chemicznych zawiera dym tytoniowy i sam papieros. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat negatywnego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka, jak również na temat palenia biernego i jego negatywnych skutków. Na lekcjach przeprowadzono pogadanki, pokazy z objaśnieniem, wykorzystano metodę „burzy mózgów”, zaprezentowano pokaz slajdów. Omówiono również zagadnienia dotyczące zachowania asertywnego. Odbył się też quiz wiedzy, dotyczący szkodliwości palenia. Na koniec zajęć uczniowie zgodnie i stanowczo stwierdzili, że nie warto palić. 

Więcej…

 

Dzieci z grupy Krasnoludki, poprzez udział we wspólnych zabawach poznawały Prawa Dziecka.

1

Więcej…

 

1

Dnia 21 listopada, z okazji 60 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka i 30 rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka, w naszej szkole odbyła się debata klas ósmych na temat praw dziecka pod nazwą: „Moje prawa, ważna sprawa!”. W debacie uczestniczyli zaproszeni goście z Rady Rodziców, Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej i Policji. Obserwatorami byli uczniowie klas siódmych. Wstępem do debaty były scenki pokazujące respektowanie praw dziecka oraz pantomima w wykonaniu uczennic klas ósmych. Debatę uświetnił śpiew dziewcząt z klasy VIa oraz cudowne wykonanie piosenki Czesława Niemena „ Dziwny ten świat” w wykonaniu Nikoli Duszak.
Uczniowie klas ósmych poruszyli wiele aspektów dotyczących praw dziecka. Próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy prawa dziecka są potrzebne i dlaczego? Czy prawa dzieci są łamane? Czy sami przestrzegają swoich obowiązków? Młodzież bardzo wnikliwie przedstawiała swoje stanowiska poruszając temat przestrzegania praw w szkole, w domu, wśród kolegów. Stwierdzono także, że powinna być zachowania granica między dawaniem praw i przestrzegania obowiązków. Z debaty wynikły wnioski, które uczniowie powinni zapamiętać na zawsze: moje prawa- ważna sprawa.., ale najważniejszy jest szacunek do siebie i drugiego człowieka.

Więcej…

 

2Krasnoludki wiedzą, jak należy dbać o książki. Opracowały "Misiowy regulamin małego czytelnika", wspólnie ustalając zasady korzystania z książek. Na zakończenie zajęć przygotowały papierową zakładkę do książki. A Miś Krzyś towarzyszył naszym przedszkolakom w wykonaniu zadania.

Więcej…

 

1

2

 

4W środę 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia dzieci z grupy „Słoneczka”  aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Mam prawo”. Dzieciaki uważnie wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, po omówieniu wiersza dzieci opowiadały o prawach które dla nich są najważniejsze. Przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o ich prawach, która towarzyszyła im (na ich prośbę) podczas zabawy swobodnej.  Efektem finalnym tego spotkania było stworzenie plakatu o prawach dziecka – tym samym „Słoneczka” zrealizowały kolejny moduł z Ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Więcej…

 

118 listopada 2019r. wychowawcy klas piątych wraz z nauczycielami biblioteki zorganizowali spotkanie z mławianką – panią Wandą Tomczak, która była świadkiem wybuchu i uczestnikiem  II wojny światowej.
Jak się okazało, pani Wanda pamięta wiele szczegółów dotyczących tych trudnych dla Polski i Mławy czasów. Opowiedziała uczniom o czasach wojennych z perspektywy kilkuletniego dziecka jakim wówczas była. W swoich wspomnieniach pani Tomczak odniosła się do codzienności życia cywilów. Opowiedziała  między innymi o tym, jak funkcjonowała szkoła, czym zajmowały się dzieci w tych trudnych i niebezpiecznych czasach oraz jak przyjmowała Komunię Świętą i spędzała Wielkanoc.

Więcej…

 

2Już w przedszkolu i nauczaniu wczesnoszkolnym dzieci realizują treści z doradztwa zawodowego. Na zajęciach języka angielskiego maluchy odgrywają różne role zawodowe w zabawie. Tym razem uczniowie klas pierwszych bawili się w „sklep” wcielając się w postaci zarówno klienta, jak i sprzedawcy. Dialogi prowadzono oczywiście w języku angielskim.

Więcej…

 

4Dnia 18 listopada 2019r. odbyło się kolejne spotkanie z artystami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie pt. „Pan Moniuszko” w związku z obchodami 200 rocznicy urodzin znanego kompozytora. Bajka muzyczna  pt. „Pan Moniuszko”  przeniosła do roku 1819, kiedy na świat przyszedł mały Staś. Jego rodzice, pani Elżbieta i pan Czesław, bardzo szybko dostrzegli u swojego synka zamiłowanie do muzyki. W wieku 6 lat Staś pobierał lekcje śpiewu i gry na fortepianie, których udzielała mu muzykalna mama. Chłopiec rozwijał swój talent, szkolił się i poszerzał wiedzę. Bardzo interesowało go tworzenie muzyki, marzył by zostać kompozytorem. 

Więcej…

 

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Żołnierz Polski w oczach dziecka”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie znaleźli się wśród laureatów tego konkursu: Maja Zaborowska (kl. 4a), Natalia Zaborowska (kl. 7a), Zuzanna Chmielewska (kl. 5a), Julia Chaborska (kl. 5a) Wyróżnienie otrzymał Filip Kwiatkowski – uczeń klasy 4a. Gratulujemy!!!

konkurs

 

8W poniedziałek uczniowie klasy VIIIa zaprosili na swoją lekcję języka niemieckiego zaprzyjaźnioną klasę partnerską z Holandii na wideokonferencję. Za pomocą Skype rozmawiali ze swoimi rówieśnikami po niemiecku, na temat hobby, swoich zainteresowań, sportu, lubianej muzyki i szkoły. Spotkanie to było naszych uczniów doskonałą okazją aby rozwijać swoje umiejętności językowe, poznawać życie rówieśników w Europie, uczyć się otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Więcej…

 

74584574 702193706932763 8879836303135342592 nSzkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę książek, pluszaków dla dzieci chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo Czubaki. Nasi mali przyjaciele i ich opiekunowie z wdzięcznością przyjęli dary naszych uczniów. Podczas kolejnego juz, wzruszającego spotkania z pensjonariuszami opiekunki Koła czytały fragmenty przywiezionych książek. Dzieci słuchały wybranych fragmentów książek. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

Więcej…

 

Grupa czterolatków "Krasnoludki" tak świętowała Dzień Niepodległości.

3

1

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj583
mod_vvisit_counterTen tydzień1728
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3863
mod_vvisit_counterTen miesiąc16808
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem756236

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.233.219.101
,
Today: Sty 29, 2020