92Dnia 12 czerwca 2019 roku w sali nr 22 odbył się pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów klasy 3a. Pokaz został przygotowany w ramach zajęć koła chemicznego przez uczennice klas 8b i 8a - Sylwię Rząp i Izę Obłąkowską. Dzieci mogły obejrzeć interesujące i proste eksperymenty takie jak np: pasta słoniowa, lampa lawa, wulkan chemiczny i inne. Prowadzące używały wyłącznie tego, co jest dostępne w większości kuchni - octu, sody, oleju czy barwników spożywczych. Uczniowie klasy 3a byli zaciekawieni i zaangażowani oraz zadawali pytania dotyczące doświadczeń. Oglądający mogli także samodzielnie przeprowadzić niektóre doświadczenia, co sprawiło im wiele satysfakcji i przyjemności. Dziewczęta pokazały swoim młodszym kolegom i koleżankom, że metoda nauki przez zabawę powoduje miłą i przyjemną atmosferę oraz niezapomniane przeżycia.

Więcej…

 

Czytanie to ważna sprawa! Przekonali się o tym uczniowie klasy Ib, którzy reprezentowali szkołę w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!". Pobijaliśmy rekord czytania. Na placu ZS nr 1 zebrali się uczniowie szkół mławskich i czytali ulubione książki. Nie tylko dzieci, Panie też czytały!

62601807 120419555860230 8960094905296748544 o

 

2W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Główne cele programu to: podniesienie poziomu wiedzy o chorobach przenoszonych przez kleszcze, poznanie sposobów zapobiegania takim chorobom oraz uświadomienie wagi problemu ugryzień przez kleszcze.
W klasach IV zajęcia poprowadziła pani Teresa Łapka, natomiast w klasach I - III i najstarszych grupach przedszkolnych – pani Joanna Tatuch. Podczas zajęć nauczycielki wykorzystały zgromadzone materiały dydaktyczne: poradnik dla realizatora programu, scenariusze zajęć, film „Jak usunąć kleszcza” i plakat. Najmłodsze dzieci otrzymały kolorowanki z motywem kleszcza.

Więcej…

 

114 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni wychowawcy klas ósmych i trzecich, dyrekcja szkoły oraz rodzice, którzy zorganizowali bal oraz czuwali nad jego przebiegiem, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczniów. Uczestników balu przywitała dyr. szkoły p. Janina Lampkowska. W imieniu rodziców uczniów przywitała p. Agnieszka Zaborowska. Po posiłku na dobre zabrzmiały młodzieżowe rytmy. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ. Muzyka rozbrzmiewała przede wszystkim w rytmie disco polo. Od początku do końca panował nastrój świetnej zabawy. W  trakcie balu zgromadzonym na sali gimnastycznej rodzicom uczennice Ania Wtulich i Sylwia Rząp w imieniu koleżanek i kolegów podziękowały za wspaniale przygotowaną uroczystość. Zapewne ta ostatnia zabawa taneczna w tym roku szkolnym  na pewno zapadnie na długo w pamięci uczniom klas ósmych, ich rodzicom oraz zaproszonym nauczycielom.

Więcej…

 

510 czerwca dziewczęta z koła czytelniczego uczestniczyły w niesamowitym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorem książek młodzieżowych - Pawłem Beręsewiczem, który w nietuzinkowy sposób zaprezentował swoją twórczość. Były poważne rozmowy o książkach i to szczęście "przytrafiło" się Gabrysi. Udało nam się zdobyć autograf do książki z biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pawła Beręsewicza - naprawdę warto!

Więcej…

 

2Dnia 20 maja 2019 r. dzieci z grupy Koszałka Opałka wybrały się na wycieczkę do Autorskiej Galerii Malarstwa Zdzisława Kruszyńskiego w Mławie. Podczas spotkania z naszym lokalnym artystą malarzem przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmuje się artysta malarz i jakich potrzebuje narzędzi do pracy, poznały twórczość i tematykę podejmowaną przez malarza, różne rodzaje dzieł malarskich, zwiedziły pracownię malarską, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworzyły własne arcydzieła. Przedszkolakom towarzyszyły niezapomniane przeżycia artystyczne, które rozbudziły w nich zainteresowania sztuką i malarstwem. Serdecznie dziękujemy Panu Zdzisławowi Kruszyńskiemu za spotkanie i poświęcony czas, indywidualne i sympatyczne podejście do każdego dziecka.

Więcej…

 

6W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny " Gdybym był malarzem...Reprodukcje obrazów Wojciecha Piechowskiego". Konkurs organizowała Szkoła podstawowa nr 7 w związku z obchodzonym Rokiem W. Piechowskiego w Mławie. 2. miejsce zdobył Karol Wiśniewski z 6b. Natalia Zaborowska z 6a, Gabriela Jedwabna z 4a, Zuzanna Chmielewska z 4a, Martyna Maćkowska z 7a otrzymały wyróżnienia.Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Więcej…

 

1Dnia 25 maja na stadionie MOSiR w Mławie  odbył się ostatni w tym roku szkolnym finałowy turniej sportowo-rekreacyjny. Drużyna uczniów klasy II i III wzięła udział w biegu z szarfą, sztafecie w workach, rzutach woreczkiem do celu, piłką do celu. Po podsumowaniu wszystkich 4 spotkań nasi uczniowie zajęli  miejsca : klasa II z ilością – 66,5 p – IV miejsce i uczniowie klasy III z ilością 71 p – II miejsce. Na zakończenie sportowych zmagań uczniowie zostali uhonorowani pucharami, medalami. Każde dziecko otrzymało drobny upominek w postaci zabawki. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich słodycze, napoje , jak również mogli skosztować potraw z grilla.

Więcej…

 

3 czerwca 2019 roku podczas Szkolnego Dnia Sportu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Informatyczny pod hasłem „Stop cyberprzemocy”. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z następujących szkół: SP nr 1, SP nr 3 i SP nr 6. Nadesłane prace cechowała estetyka, pomysłowość,  oryginalność i dobór odpowiednich narzędzi. Komisja w składzie p. Jolanta Luciszewska i p. Andrzej Mielcarek oceniła prezentacje i wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
I miejsce

  • Aleksandra Końpa SP 1
  • Anna Wtulich SP 1

II miejsce

  • Julia Grabowska SP 1
  • Dominik Kaczorowski SP 6

III miejsce

  • Przemysław Bańczyk SP 1
  • Amelia Dzięgielewska SP 3

Organizatorzy dziękują nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

2

1

 

1Dnia 3 czerwca 2019r. odbył się Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia Dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji, w których współzawodniczyli uczniowie klas I – VIII. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Uczniowie klas IV-V rozegrali dwa ognie. Uczniowie klas VI-VIII przeprowadzili rozgrywki piłkarskie: dziewczęta grały w piłkę ręczną a chłopcy w piłkę nożną.
Po wszystkich konkurencjach uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Po powitaniu przez panią dyrektor Janinę Lampkowską i złożeniu życzeń z okazji Dnia Dziecka wręczono medale zwycięzcom szkolnego biegu ulicznego, który odbył się 29 i 30 maja.

Więcej…

 

330 maja dzieci z grupy „Słoneczkaodwiedziły Urząd Miasta w Mławie. Dzieci zwiedziły kilka spośród najważniejszych miejsc w urzędzie: kancelarię, kasy, salę ślubów oraz gabinet burmistrza, gdzie spotkała się z nimi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska. Obejrzały także barwny witraż z artystyczną wersją herbu miasta. Oprowadzającego ich po urzędzie Krzysztofa Napierskiego z Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej zaskoczyły bogatą wiedzą na temat historii Mławy i ludzi z nią związanych – m.in. św. Wojciecha, Józefa Piłsudskiego, którego pomnik stoi w miejskim parku, i papieża Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta.
Wizytę w ratuszu dzieci zakończyły pamiątkową fotografią przed pomnikiem św. Wojciecha. Na zakończenie wycieczki udały się na smaczne lody do Rosario.

Więcej…

 

1

29 maja, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś? Polak mały”,  w grupie „Słoneczka” mama Xaviera czytała legendy Wandy Chotomskiej „Wars i Sawa”. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa Warszawa oraz poznały najważniejsze zabytki stolicy. Z zaciekawieniem przedszkolaki wysłuchały również „Legendy o smoku Wawelskim”. Po wysłuchaniu legend dzieci ułożyły historyjki obrazkowe. W ten sposób  dzieci przeniosły się w magiczny świat baśni.

Więcej…

 

2Dnia 28 maja 2019 r. po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – „Mława - Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV – V. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę. Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.  Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsca przypadły przedstawicielom następujących klas:
I miejsce -  kl. Vb -  Wiktoria Jaworska, Gabrysia Libudzka, Maja Tuszyńska
Wyróżnienie  -  kl. Va -  Zuzanna Rzeplińska i Zuzanna Watemborska.

Więcej…

 

4Dnia 27.05. 2019r. w ramach spotkań z „ciekawymi ludźmi” w bibliotece ZPO nr 1 w Mławie odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z autorką „Przewodnika po Mławie” – p. Marią Jolantą Wysocką. Zaproszony gość barwnie opowiadał o swojej pasji, próbując zarazić dzieci fascynacją naszą „Małą Ojczyzną”. Pani Maria pokazała czwartoklasistom wszystkie przewodniki, jakie wydała i współtworzyła na przestrzeni lat, następnie przedstawiła etapy powstawania książki popularnonaukowej oraz  czytała uczniom ciekawostki o Mławie, które na pewno zapadną w pamięci, ponieważ uczniowie zbierają wiadomości o naszym mieście, przygotowując się do konkursu „Wiedzy o Mławie”…

Więcej…

 

129 maja przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Orzeszki” uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.  Dzieci obejrzały wystawę archeologiczną prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie, od późnej epoki kamienia, aż do późnego średniowiecza. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami pani przewodnik i zadawały mnóstwo pytań. Dziewczynkom bardzo podobały się stara słowiańska biżuteria, a chłopcom makiety starych grodów, wyroby garncarskie i wojenne. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o czasach wojennych, oglądały mundury i wyposażenie żołnierzy. Dzieci poznały również twórczość naszego sławnego malarza Wojciecha Piechowskiego. Oglądały wystawę jego obrazów, dowiedziały się niektórych faktów z życia malarza.

Więcej…

 

2Trzecioklasiści już po raz drugi mogli się przekonać, jak wygląda lekcja w klasie IV.  Tym razem „uczyli się” na historii o papieżu Polaku Janie Pawle II. Pan Andrzej Mielcarek opowiadał o dzieciństwie małego Karola Wojtyły, latach wojny i wyborze Polaka na papieża. Dzieciom bardzo podobała się historia jako przedmiot, chętnie brały w niej udział razem z czwartoklasistami.

Więcej…

 

62 czerwca b.r. już po raz dwunasty w ramach ogólnopolskiej akacji „Polska Biega” propagującej ideę zdrowego i aktywnego stylu życia odbył się lokalny bieg pod hasłem: „Cała Mława Biega”. Podobnie jak w poprzednich latach do biegu przystąpiła dość liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Przed startem uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki. Start biegu był usytuowany na wys. budynku Starostwa Powiatowego. Trasa biegu liczyła 1,5 km i wiodła ulicami: Reymonta, Sądowa, Żwirki i Kopernika. Meta została ulokowana na stadionie – tam  wręczono nagrody (puchary) w kategoriach: najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, najliczniej biegnąca rodzina oraz biegnącym reprezentacjom szkół. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy biegu mogli podzielić się swoimi wrażeniami podczas pikniku grillowego.

Więcej…

 

131 maja uroczyście obchodzono w przedszkolu Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na powietrzu, na przedszkolnym placu zabaw. Na początku dyrektor Janina Lampkowska złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Prowadzący imprezę powitał wszystkie dzieci i zaprosił do wspólnej zabawy. Wśród przedszkolaków pojawiły się znane postacie z bajek: Smerf, Kaczor Donald, Myszka Miki i Marshall. Pod kierunkiem instruktora tańca, który był przebrany za krowę, wszyscy wspólnie zatańczyli współczesne tańce. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki.

Więcej…

 

skanowanie0001

 

4Dnia 28 maja 2019r. odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni – pani Bożeny Żerańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Światowy Dzień Książki”. Podczas akademii odbył się „Sąd nad książką”. W krótkiej scence uczniowie starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Młodzi wykonawcy wcielili się  w role bohaterów rozprawy sądowej.  Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny - nie wolno zrezygnować z czytania. „Sąd" udowodnił nam, że potrzebny i ważny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, ale  książka może  przecież współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Podziwialiśmy też oryginalne stroje występujących i poczuliśmy się jak na prawdziwej sali rozpraw. Przedstawienie było pouczające i ciekawe.

Więcej…

 

723 maja wszystkie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie spotkały się w ramach poranka z poezją Marii Konopnickiej, aby uczcić kolejną, już 177 rocznicę urodzin patronki. W ramach poranka przybliżonych zostało kilka najistotniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej. Przedszkolaki z najmłodszych grup „ Jagódki” i „Pszczółki” pięknie recytowały wiersze poetki, takie jak: „Jabłonka”, „Tęcza”, „Ogródek”. Każdy z tych wierszy poprzedzony był zagadką dla przedszkolaków z pozostałych grup, a jej rozwiązaniem był tytuł wiersza. Pani Dyrektor Janina Lampkowska zaprezentowała wszystkim przedszkolakom wiersz pt. „O czym ptaszek śpiewa”.  Po wysłuchaniu wszystkich wierszy przedszkolaki złożyły kwiaty pod tablicą patronki a następnie wszyscy razem odśpiewali hymn naszego przedszkola.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj792
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2363
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9054
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698786

Online (20 minutes ago): 14
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019