129 maja przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Orzeszki” uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.  Dzieci obejrzały wystawę archeologiczną prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie, od późnej epoki kamienia, aż do późnego średniowiecza. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami pani przewodnik i zadawały mnóstwo pytań. Dziewczynkom bardzo podobały się stara słowiańska biżuteria, a chłopcom makiety starych grodów, wyroby garncarskie i wojenne. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o czasach wojennych, oglądały mundury i wyposażenie żołnierzy. Dzieci poznały również twórczość naszego sławnego malarza Wojciecha Piechowskiego. Oglądały wystawę jego obrazów, dowiedziały się niektórych faktów z życia malarza.

Więcej…

 

2Trzecioklasiści już po raz drugi mogli się przekonać, jak wygląda lekcja w klasie IV.  Tym razem „uczyli się” na historii o papieżu Polaku Janie Pawle II. Pan Andrzej Mielcarek opowiadał o dzieciństwie małego Karola Wojtyły, latach wojny i wyborze Polaka na papieża. Dzieciom bardzo podobała się historia jako przedmiot, chętnie brały w niej udział razem z czwartoklasistami.

Więcej…

 

62 czerwca b.r. już po raz dwunasty w ramach ogólnopolskiej akacji „Polska Biega” propagującej ideę zdrowego i aktywnego stylu życia odbył się lokalny bieg pod hasłem: „Cała Mława Biega”. Podobnie jak w poprzednich latach do biegu przystąpiła dość liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Przed startem uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki. Start biegu był usytuowany na wys. budynku Starostwa Powiatowego. Trasa biegu liczyła 1,5 km i wiodła ulicami: Reymonta, Sądowa, Żwirki i Kopernika. Meta została ulokowana na stadionie – tam  wręczono nagrody (puchary) w kategoriach: najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, najliczniej biegnąca rodzina oraz biegnącym reprezentacjom szkół. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy biegu mogli podzielić się swoimi wrażeniami podczas pikniku grillowego.

Więcej…

 

131 maja uroczyście obchodzono w przedszkolu Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na powietrzu, na przedszkolnym placu zabaw. Na początku dyrektor Janina Lampkowska złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Prowadzący imprezę powitał wszystkie dzieci i zaprosił do wspólnej zabawy. Wśród przedszkolaków pojawiły się znane postacie z bajek: Smerf, Kaczor Donald, Myszka Miki i Marshall. Pod kierunkiem instruktora tańca, który był przebrany za krowę, wszyscy wspólnie zatańczyli współczesne tańce. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki.

Więcej…

 

skanowanie0001

 

4Dnia 28 maja 2019r. odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni – pani Bożeny Żerańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Światowy Dzień Książki”. Podczas akademii odbył się „Sąd nad książką”. W krótkiej scence uczniowie starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Młodzi wykonawcy wcielili się  w role bohaterów rozprawy sądowej.  Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny - nie wolno zrezygnować z czytania. „Sąd" udowodnił nam, że potrzebny i ważny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, ale  książka może  przecież współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Podziwialiśmy też oryginalne stroje występujących i poczuliśmy się jak na prawdziwej sali rozpraw. Przedstawienie było pouczające i ciekawe.

Więcej…

 

723 maja wszystkie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie spotkały się w ramach poranka z poezją Marii Konopnickiej, aby uczcić kolejną, już 177 rocznicę urodzin patronki. W ramach poranka przybliżonych zostało kilka najistotniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej. Przedszkolaki z najmłodszych grup „ Jagódki” i „Pszczółki” pięknie recytowały wiersze poetki, takie jak: „Jabłonka”, „Tęcza”, „Ogródek”. Każdy z tych wierszy poprzedzony był zagadką dla przedszkolaków z pozostałych grup, a jej rozwiązaniem był tytuł wiersza. Pani Dyrektor Janina Lampkowska zaprezentowała wszystkim przedszkolakom wiersz pt. „O czym ptaszek śpiewa”.  Po wysłuchaniu wszystkich wierszy przedszkolaki złożyły kwiaty pod tablicą patronki a następnie wszyscy razem odśpiewali hymn naszego przedszkola.

Więcej…

 

zebranie19

 

We wtorek 28 maja na boisku „Orlik” administrowanego przez MOSiR w Mławie odbyły się  Mistrzostwa Szkół Podstawowych Rejonu Ciechanów w piłce nożnej chłopców rocznik 2006 i młodsi. Startowało 6 najlepszych szkół wyłonionych w eliminacjach w swoich powiatach. Chłopcy z naszej szkoły zajęli – drugie premiowane na podium miejsce. Podczas podsumowania zawodów najlepszym trzem drużynom wręczono pamiątkowe medale, natomiast szkoły tych drużyn otrzymały puchary. Szkoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Drużyna chłopców z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Adam Piłkowski, Hubert Kołakowski, Karol Wiśniewski, Adam Radzki, Jakub Prymus, Kacper Popielarczyk, Adam Starus i Antoni Chmielewski. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  • I miejsce SP Żuromin
  • II miejsce SP 1 Mława
  • III SP Płońsk
  • IV miejsce SP Wieczfnia Kościelna
  • V miejsce SP Pułtusk
  • VI miejsce SP Ciechanów

1

 

5Dnia 28 maja uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę po Mławie. Pierwszym jej punktem  była Przychodnia Rejonowa przy ulicy Sądowej. Celem wizyty w przychodni było zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki, rozwijanie zainteresowań pracą zawodową dorosłych oraz zrozumienie społecznej przydatności zawodów medycznych. W przychodni przywitała uczniów mama jednego z ich kolegów, pani dr H. Żłobińska. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu lekarza internisty, gabinetem zabiegowym oraz punktem rejestracji pacjentów.

Więcej…

 

5Dnia 22 maja najstarsze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Podczas spotkania przedszkolaki zostały obdarowywane książkami ze zbioru „Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce” autorstwa Patrycji Wojtkowiak-Skóry. Przed wręczeniem dzieciom książek, panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do udziału w wesołych zabawach, rymowanych zagadkach oraz quizie z wiedzy o bajkach. Po pomyślnie zdanym „egzaminie”, każdy z przedszkolaków otrzymał książkę oraz imienny dyplom.

Więcej…

 

1Życie ludzkie jest najwyższą wartością. Każdy człowiek ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanemu na miarę swoich możliwości i umiejętności. Czasami jest to fachowa pomoc, a niekiedy tylko wezwanie służb ratowniczych. Nasi uczniowie podczas lekcji uczą się jak udzielić pierwszej pomocy. Zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną. Ćwiczą układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Na manekinie trenują resuscytację krążeniowo – oddechową zgodnie z algorytmem. Wiedzą jak postępować w sytuacji złamania, oparzenia i krwotoku. Doskonalą opatrywanie oparzeń i bandażowanie ran. Unieruchamianie i podwieszanie złamanych kończyn. Znają numery alarmowe. Wiedzę i umiejętności, które zdobywają, będą potrafili wykorzystać praktycznie w różnego rodzaju trudnych sytuacjach życia codziennego.

Więcej…

 

1W piątek, 24 maja 2019r. klasy czwarte zdobywały wiedzę poza murami szkoły. Najpierw przeszły ścieżkę edukacyjną w Dino Parku w Malborku spotykając tam ruchome dinozaury i smoki w otoczeniu pięknej zieleni lasu. Uczniowie poznali poszczególne okresy w dziejach ziemi i zobaczyli jak wyglądały setki milionów lat temu. Ponadto mieli okazję obserwować na żywo takie zwierzątka jak alpaki, czy małpki kapucynki w mini zoo. Ogromne emocje wzbudził krótki film 5D, podczas którego dzieci przeżyły podróż kolejkę górską i autami wyścigowymi. Następnie czwartoklasiści udali się do największej ceglanej twierdzy w Europie, symbolu potęgi jednego z najbogatszych i najlepiej zorganizowanych państw średniowiecza, stolicy i rezydencji wielkich mistrzów krzyżackich - Zamku w Malborku. Dzieci przeżyły tam prawdziwie żywą lekcję historii w towarzystwie przewodnika w stroju rycerza Zakonu Krzyżackiego, który poprowadził ich po ścieżce tajemnic twierdzy.

Więcej…

 

2Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. Dnia 23 maja 2019r. w związku z 200 rocznicą urodzin najwybitniejszego kompozytora i patrioty, dzieci z grupy VI i VII z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 przybliżyły przedszkolakom i uczniom klas I-III postać – Stanisława Moniuszki. Starszaki pod kierunkiem pani Doroty Prorok i Teresy Radziszewskiej zaprezentowały program artystyczny. W postać Moniuszki wcielił się Artur. Na początku podziwialiśmy występ Olka, który wcielił się w postać Jontka z opery „Halka” a góralską dziewczynę zagrała Natalia. Cztery pary zatańczyły mazura z opery „Straszny dwór”. Taniec chochlika przy utworze pt. „Chochlik” zaprezentował Marcel Tomczak. Przy dźwiękach utworu „Prząśniczki” dziewczęta zaprezentowały układ taneczny z kolorowymi chustami. W „Złotą rybkę” wcieliła się Nikola, młodzieńca zagrał Michał. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Wesół i szczęśliwy krakowiaczek ci ja”, a Antoś i Adrian zatańczyli krakowiaka w strojach regionalnych.

Więcej…

 

1W dn. 21 maja b.r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrane zostały Rejonowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze wszystkich typów szkół z pięciu powiatów (mławskiego, ciechanowskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego).  Prawo startu w tych zawodach mieli zawodnicy, którzy w  mistrzostwach swojego powiatu stanęli na podium. Nasza uczennica biegła na dystansie 100 metrów w kategorii młodziczek (rocznik 2004 – 2005). Po pasjonującym biegu Ania wywalczyła tytuł wicemistrzyni rejonu ciechanowskiego. Tytuł wicemistrzowski zagwarantował naszej zawodniczce  prawo startu  w Mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce, które zostaną rozegrane w Warszawie 31 maja b.r. Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

1Dnia 20 maja 2019r. dzieci z grupy VI i VII z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Na miejscu zapoznały się z miejscem w którym pracują strażacy. Sympatyczni panowie z jednostki ratowniczo-gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi.
Zaprezentowali sprzęt w który wyposażone są wozy bojowe. Zademonstrowali także pokaz zjazdu na rurze do akcji ratunkowej. Atrakcją dla dzieci była też możliwość wejścia do wozów strażackich oraz lanie wodą z użyciem węża strażackiego jak na prawdziwej akcji gaśniczej.
Po tak ciekawej wycieczce większość dzieci przyznało, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba i w przyszłości chciałyby pracować jako strażacy.

Więcej…

 

1321 maja uczniowie z klas pierwszych odbyli ciekawą jednodniową podróż do Olsztyna. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich był seans filmowy w Planetarium oraz warsztay naukowe. Dzieci dowiedziały się, jak działa grawitacja i skąd biorą się pioruny. Mogły same eksperymentować i wyciągać wnioski. Następnie zwiedziły zamek olsztyński, w którym mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Usłyszały kilka ciekawostek o pracy i życiu M. Kopernika. Na koniec została najbardziej oczekiwana atrakcja - pobyt w papugarni i bezpośredni kontakt z kolorowymi papugami. Nie zabrakło czasu na ważny element każdej wycieczki - czyli zakup lodów i pamiątek. Cały dzień pogoda dopisywała, co pozwalało na miłe spędzanie czasu.

Więcej…

 

3W środę, 8 maja odbyła się prezentacja wyników projektu edukacyjnego z języka angielskiego „Podróż po krajach anglojęzycznych” w klasie 4a. Celami tego projektu były: zapoznanie z krajami anglojęzycznymi i najważniejszymi informacjami na ich temat, nauka systematyczności i dotrzymywania terminów, podejmowanie decyzji, twórcze myślenie, planowanie i organizacja pracy, zbieranie i selekcjonowanie informacji, wdrażanie do samodzielności w doskonaleniu kompetencji lingwistycznej i międzykulturowej, rozwój kompetencji personalnych i społecznych. Uczniowie zmagali się z sześcioma etapami projektu przez prawie dwa miesiące współpracując w grupie w celu wykonania lapbooka o wybranym kraju anglojęzycznym (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii) i na koniec nagrywając filmik zachęcający do odwiedzenia tego kraju.

Więcej…

 

2W dn. 20 maja b.r. na Stadionie Miejskim w Mławie odbyły się mistrzostwa naszego powiatu w lekkoatletyce. Z naszej szkoły startowali uczniowie z klas siódmych i ósmych. Mistrzynią powiatu w skoku wzwyż została Zuzanna Piotrkowska. Zuzia zajęła też III miejsce w biegu na dystansie 300m. Wicemistrzynią w biegu na dystansie 100m została Anna Wtulich. Dziewczęta występując w składzie: Ania Wtulich, Zuzia Piotrkowska, Julia Wasiłowska i Ola Głoskowska zajęły II miejsce w biegu sztafetowym 4x100m, zdobywając tym samym wicemistrzostwo powiatu. Wymienione dziewczęta awansowały do Mistrzostw Rejonowych, które odbędą się w Ciechanowie. Gratulujemy naszym sportsmenkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

4Dnia 14 maja w ZPO nr 1 po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy Humanistycznej „Omnibus.” O tytuł „Omnibusa" walczyli uczestnicy klas VI – VIII -  łącznie 12 osób.
W tegorocznej formie, na zasadach telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu" uczniowie rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania przygotowane i przeprowadzone przez organizatorów. Zgodnie z regulaminem pytania dotyczyły wiedzy humanistycznej - z języka polskiego, historii, religii, sztuki, muzyki i regionalizmu. Zwyciężczynią została Anna Wtulich z klasy VIIIa.

Więcej…

 

6Uczniowie klasy 4a kolejny raz skorzystali z wiedzy specjalisty na lekcji godziny wychowawczej. Tym razem gościli pielęgniarkę środowiskową z Przychodni Lekarskiej „Panakeja” w Mławie – panią Elżbietę Stryjewską. Pani Ela przybliżyła uczniom wiedzę na temat swojego zawodu oraz przeprowadziła prelekcję na temat higieny nastolatków, w której wspomogła się obrazową i interesującą prezentacją. Spore zainteresowanie i ciekawość wzbudził przyniesiony przez panią sprzęt. Uczniowie mogli sobie nawzajem posłuchać bicia serca za pomocą profesjonalnego stetoskopu oraz zmierzyć ciśnienie. Ponadto zobaczyliśmy jak wyglądają probówki i inne drobne urządzenia do pobierania krwi.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień468
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12655
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670207

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019