Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

INFORMACJA O KLASACH SPORTOWYCH ORAZ TRENINGACH

 

137 420x315W dniu 18 maja pod mławskim pomnikiem Jana Pawła II, polskiego papieża w latach 1978–2005, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze. 18 maja 2020 roku to dzień, w którym przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Jego młodość i początek drogi powołania przypadły na trudny czas II wojny światowej.
Papieżem został wybrany 16 października 1978 r. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Trwał 27 lat. Jako papież odbył 250 pielgrzymek, w tym m.in. osiem do Polski.

Więcej…

 

 

Roksana z klasy 2b w ramach projektu edukacyjnego "Zdrowy styl życia" nauczyła się piec chleb.

Zaprasza nas do wspólnego pieczenia. 

 

Zawiesza się na czas oznaczony

prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 15 maja 2020r.

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.2.

 

W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1,

zadania Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

https://www.mlawa.pl/artykul/6-maja-miejskie-przedszkola-pozostana-zamkniete

 

SU ZPO1 w Mławie  w imieniu  całej  społeczności  uczniowskiej dziękuje Wam za  troskliwą i profesjonalną opiekę, życzliwość, ciepłe słowa i szczery uśmiech, które pomogły wrócić do zdrowia wielu Waszym pacjentom. Doceniając Wasz trud i zaangażowanie pragniemy  podziękować Wam za wysiłek włożony w codzienną pracę. Życzymy Wam wytrwałości, a przede zdrowia.

Dziękujemy naszej szkolnej pielęgniarce pani Bożence.
My uczniowie panią Bożenkę serdecznie pozdrawiamy i moc wirtualnych buziaków jej przesyłamy.   

pielegniarki

 

Zdrowy styl życia - to projekt edukacyjny realizowany w klasie 2b. Dzieci przystapiły do jego realizacji 3 lutego 2020, ale, ze względu na pandemię wirusa, dokończenie projektu i jego prezantacja odbyła się zdalnie.

Tematyka

 • Owoce i warzywa.
 • Chleb
 • Mleko i jego przetwory.
 • Żyj aktywnie.

Motto:
„Zdrowie – nie dar niebios zesłany raz na zawsze
- nad zdrowiem trzeba pracować i praca ta ma charakter pedagogiczny”
Maciej Demel

Fotorelacja

1 420x236

2 420x315

Więcej…

 

unia1

9 maja obchodzimy Dzień Europy. Jest to święto europejskich państw obchodzone 5 maja lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej od 1964 roku, celebruje się ten dzień jako Dzień Europy: Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej. Natomiast w państwach Unii Europejskiej 9 maja jest oficjalnym jej symbolem.  Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004.                                    
Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali quizy wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim z podziałem na trzy stopnie trudności: 4-5, 6, 7-8. Chętni uczniowie wykonali quiz online właśnie 9 maja o godzinie 11.00. Pomimo, iż 9 maja przypadł na dzień wolny od lekcji – w sobotę, quizy cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Ekspertem w tej dziedzinie w klasie 4 okazał się Igor Ch., w klasach piątych - Kuba M., szóstych-Jakub K. i Maja P., siódmych – Wiktoria Ch., ósmych – Krzyś K. Gratulujemy!

unia2

 

 

received 190444965308973 420x315W tym tygodniu przedszkolaki z grupy VI „Żabki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Wokół książki”, prowadzonym w formie zdalnej. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka oraz papier, zdobyły wiedzę na temat pracy bibliotekarza, poznały zasady kulturalnego zachowania się w bibliotece, a także poszerzyły swoją wiedzę oraz zainteresowania literaturą dla dzieci. Przedszkolaki stały się także autorami własnych niepowtarzalnych książeczek obrazkowych o tematyce przygodowej. Swoje prace dzieci zaprezentowały na krótkich filmikach. Dodatkowo przedszkolaki wykonały własnoręcznie zakładki do książek.

Więcej…

 

Najlepsze życzenia dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, przypadającego 4 maja w dzień Świętego Floriana - patrona strażaków składa Samorząd Uczniowski.

zyczeniadlastrazakow

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym.

SU ZPO1 w Mławie w imieniu całej społeczności uczniowskiej dziękuje za owocną współpracę i wraz z życzeniami przesyła wirtualne kwiaty.

 

 

received 637579580419023 315x420W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabki zdobywały i utrwalały wiadomości o Polsce, jako kraju, w którym mieszkamy oraz jako kraju, który należy do Unii Europejskiej. Przedszkolaki poznały znaczenie słów: ojczyzna, kraj, stolica, Unia Europejska, wspólnota, utrwaliły znajomość wyglądu polskich symboli narodowych oraz niektórych symboli Unii Europejskiej, śpiewały hymn Polski i hymn Unii Europejskiej, poznały polskie krajobrazy i stołeczne zabytki. Wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. Aby utrwalić informacje, warto rozmawiać z dzieckiem o tym, w jakim kraju mieszkamy, jakie kraje są sąsiadami Polski, co to znaczy, że należymy do Unii Europejskiej,  przypominać  o symbolach narodowych: hymnie, godle i fladze.

Więcej…

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r.
 
Wspomnienie 3 maja 2019r.

4

31

 
 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
– polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Wywieś flagę!
FLAGA
 

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie

na rok szkolny 2020/2021

 

Wniosek o przyjęcie do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 - POBIERZ

 

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r.

w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty,

egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku

 

Zuzia Rzeplińska 315x420Przed nami święta majowe. W tym roku inne niż dotychczas. Z powodu ogłoszonej epidemii koronawirusa nie będzie spotkań, festynów, koncertów, w szkołach nie będzie też apeli. Nie oznacza to, że zapomnieliśmy o celebrowaniu tych ważnych w naszym kalendarzu dat. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły. W swoich domach wykonali świąteczne ozdoby patriotyczne. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Powstały bardzo ciekawe prace, które można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach. Zapewne wykonane ozdoby patriotyczne znajdą swoje miejsce i będą wyeksponowane, np. w oknach, w czasie majowych świąt. Pomimo iż w tym roku inaczej niż zwykle obchodzić będziemy majowe święta i rocznice to najważniejsze, że pamiętamy i swoją postawą okazujemy patriotyzm, pamięć i szacunek.

Więcej…

 

Na początku maja obchodziny trzy ważne święta państwowe:

   • 1maja Święto Pracy
   • 2 maja Dzień Flagi
   • 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja


 

oskar 312x420Uczniowie klasy II a w trakcie edukacji na odległość przygotowali gry planszowe. Plansze do gier wykonali według własnych pomysłów. Do tworzenia zagadek wykorzystali wiedzę o świecie zwierząt, działania matematyczne i znajomość zasad ortograficznych. Było to zadanie zdalne na zakończenie i podsumowanie działu o przyrodzie wiosennej. Efekty pracy uczniów można obejrzeć poniżej.

Więcej…

 

ŁUKASZEWSKA 420x420Uczniowie klasy 4 a w ramach swojej pracy zdalnej robili kanapki. Wcześniej dowiedzieli się o zasadach zdrowego odżywiania m.in. o tym, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? Ponadto uczniowie uczyli się o kulturze spożywania posiłków i higienie ich przygotowywania. Rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Poznali też korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania

Więcej…

 

Rozliczając się z podatku mogą Państwo wspomóc naszą placówkę!

1procent20

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj226
mod_vvisit_counterWczoraj288
mod_vvisit_counterTen tydzień1698
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc4238
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem849648

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 35.172.233.215
,
Today: Sie 15, 2020