Pasowanie 2019 3 420x236Dnia 12 grudnia 2019 roku w bibliotece odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami -  p. Hanną Wietechą i p. Joanną Tatuch zostali zaproszeni do Krainy Książek -,, Książkolandii”. Na tę uroczystość zostali zaproszeni również rodzice.

Więcej…

 

79878790 161170155118503 7374478569721823232 o 315x420Rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki. Szkoła również włączyła się w cykl obchodów urodzin kompozytora. Odbył się apel upamiętniający wielkiego muzyka. Uczniowie klasy 6b przedstawili informacje o życiu i twórczości kompozytora. W osobie Adasia "pojawił się" sam Moniuszko. Usłyszeliśmy też arię z opery "Halka" w wykonaniu Kacpra. Słynną pieśń "Prząśniczki " zaśpiewała Gabrysia. Była też aria o zegarze ze "Strasznego dworu". Gratulacje!

Więcej…

 

plakatŚwięta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w ciągu całego roku, który kojarzy nam się z miłością i ciepłem rodzinnego domu. Dzieci chore na raka tracą normalne dzieciństwo. Przebywają przez długi okres w szpitalu, przyjmują ciężkie leczenie, są poddawane operacjom. Te trudne chwile można im choć trochę umilić. Przedszkolaki i uczniowie ZPO nr 1 w Mławie pod kierunkiem katechetów i nauczycieli techniki włączyli się w akcję „Wylosuj Anioła", która jest projektem Fundacji „ Gdy Liczy się Czas”. Akcja miała na celu „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzony przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki z życzeniami. Chcieliśmy pokazać, że każdy może zrobić coś dobrego małym kosztem, że ludzie z sercem potrafią zmieniać świat, że warto wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka.

Więcej…

 

Zapraszamy rodziców na zebranie poświęcone

profilaktyce uzależnień

12 grudnia na godz. 18.00.

Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. Mariusz Jędrzejko,

organizator i współorganizator konferencji, warsztatów edukacyjnych i szkoleń profilaktycznych dotyczących nowych uzależnień i problemów wychowawczych.

 

indeks 184x130Szkoła bierze udział akcji „Razem na Święta” ogłoszonej przez MEN. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało i przekazało świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów i pracowników mławskiego szpitala.

Więcej…

 

3Szkolny konkurs języka niemieckiego „WAS IST DAS?” już na stałe wpisał się w plan konkursów naszej szkoły. Chętni uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych uczący się tego języka zarówno na zajęciach dodatkowych, jak i obowiązkowych, zmierzyli się wykonując różnego rodzaju zadania gramatyczno-leksykalne na smartfonach w aplikacji Kahoot. Test multiple choice składał się z 20 zadań zamkniętych o tematyce: człowiek, zdrowie, zawody, praca, zwierzęta, godziny zegarowe, hobby.

  • I miejsce zajęła Zuzanna Rychcik z kl.VIIIa zdobywając 23,4 pkt.,
  • II miejsce - ex aequo – Martyna Maćkowska z kl.VIIIa oraz Piotr Chmielewski z kl.VIIIb (22pkt.),
  • III miejsce– Alicja Pszczółkowska z kl. VIc  (19 pkt.).

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 

Spotkanie z muzyka w SP1 7 420x315Dnia 9 grudnia już po raz kolejny gościliśmy artystów z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. W związku ze zbliżającymi się świętami artyści w ciekawy sposób przedstawili świąteczną opowieść muzyczną pt. „Radosny, zimowy czas”. Jak zwykle w bohaterów opowiadania wcielili się uczniowie z naszej szkoły. Podczas, gdy Mikołaj zasnął w jednym z domów, mała Marika (uczennica z klasy 2b) okazała się być doskonałym jego zastępcą i wraz z zaprzęgiem reniferów, wędrowała po innych krajach, w tę cudowną, wigilijną noc. Poznała dzieci z Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Meksyku, ale przede wszystkim ich zwyczaje związane ze świętami, kolędy, pastorałki, piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.Uczniowie mieli możliwość wspólnego śpiewania kolęd, rozbrzmiewających w tym cudownym okresie w domach.

Więcej…

 

DSC 2522 236x420Mikołajkowe Zawody Pływackie rozegrane zostały w dniu 5 grudnia. Nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów.

Więcej…

 

79864645 160127338556118 7508509264780984320 n6 grudnia b.r. w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halową piłkę nożną chłopców. Do tej rywalizacji przystąpiło sześć najlepszych drużyn, które pomyślnie przebrnęły wcześniejsze eliminacje. Najpierw rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Drużyna z naszej szkoły w swojej grupie pokonała drużyny z Szydłowa 4:1 i Strzegowa 3:0, a w półfinale drużynę z Wiśniewa 5:0. W finale chłopcy zagrali ze Szkołą Podstawową nr 7 z Mławy przegrywając 1:2. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wystąpili w składzie: Radzki Adam, Piłkowski Adam, Kołakowski Maciej, Kurowski Sebastian, Łukaszewski Miłosz,Powązka Adam, Wojtkowski Mikołaj, Kulasiński Ksawier, Wydra Jakub. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

Mikołaj w SP1 12 420x236Zgodnie z tradycją 6 grudnia Szkołę Podstawową nr 1 odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie klas I – VI wraz z wychowawcami w skupieniu obejrzeli przedstawienie pt. „Jas i Małgosia szukają Mikołaja”. W inscenizacji brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami : p. K. Borkowską, p. R. Nagucką, p. A. Podlaskim, p. A. Leszczyńską i A. Wiloch – Piela. Przedstawienie niosło ze sobą bardzo ważne przesłanie, iż należy być dobrym przez cały rok, a nie jedynie od święta. Święty Mikołaj przyniósł prezenty. Wręczył upominki dzieciom obecnym w sali gimnastycznej. Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za konkursy, które organizowała biblioteka szkolna i świetlica. Następnie w towarzystwie swoich pomocników – elfów – Mikołaj odwiedził pozostałych uczniów i pracowników placówki. Tego dnia wszyscy byli w dobrym humorze, a wokół panowała świąteczna atmosfera.

Więcej…

 

Mikołajki w MPS1 15 420x236

Mikołajki to szczególnie wyjątkowy dzień dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1. Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek.  W tym roku Mikołaj odwiedził przedszkolaków już 5 grudnia. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa. Wszystkie dzieci miały na głowie czerwone czapeczki . Gdy tylko usłyszały dźwięk dzwoneczka na twarzach wszystkich dzieci pojawił się uśmiech i wszyscy z wielką radością przywitały Mikołaja i panią Mikołajową. Przedszkolaki przedstawiły wiersze oraz zaśpiewały piosenki. Na chwilę pojawił się ulubiony Olaf, który zatańczył z przedszkolakami.

Więcej…

 

szlachetnapaczka

 

1

 

góra grosza19

 

logo stowarzyszernia

 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie 

zaprasza do udziału

w V Szkolnym Konkursie

"NAMALUJĘ KOLĘDĘ"

koledy

REGULAMIN

 

IMG 20191128 171305 315x420Szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu nowel. Dziś otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy oraz książkę "Nowele polskie" z dedykacją Pierwszej Damy pani Agaty Kornhauser -Duda. Do podziękowania dołączono flagę Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Więcej…

 

20191122 130545 420x236W dniach 22 i 27 listopada bieżącego roku klasy ósme w ramach zajęć z Edukacj dla bezpieczeństwa uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Podczas spotkania strażacy przybliżyli swoją pracę i zadania. Uczniowie mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy o przyczynach i zasadach postępowania podczas pożaru oraz zapoznali się ze środkami wykorzystywanymi do gaszenia ognia. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie ze strony uczniów, którzy mieli szansę na korzystanie z doświadczeń strażaków.

Więcej…

 

Moduł: Zachowania proekologiczneIMG 20191125 090138 315x420
Zadanie: „Czysta Ziemia – Czysta Planeta”
Sposób realizacji: Dbamy o zieleń wokół naszej szkoły

W ramach zainicjonowanej przez Burmistrza Miasta Mława akcji pod nazwą: 590 drzew na 590 lecie nadania praw miejskich Mławy uczniowie klas ósmych na terenie szkolnym posadzili szesnaście drzew = szesnaście klas. Posadzono rodzime liściaste gatunki: brzozy, dęby, jarzębiny i graby. W sąsiedztwie Dębu Tysiąclecia posadzonego w 1966r., stojącego za salą gimnastyczną posadzono Dąb 590 lecie Mławy.

Więcej…

 

76984244 2560869870800664 8978928250990362624 n 420x236Dziś trudno wyobrazić sobie świat dziecka bez największego przyjaciela - przytulanki, jakim jest pluszowy miś. Święto obchodzono w bibliotece 25 listopada. Do "misiowego królestwa" -  Misiolandii przybyły wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas Ia, Ib i IIb. Dzieci obejrzały wystawę pluszowych misiów, opowiadały o swoich ulubieńcach, odgadywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki o misiach oraz wysłuchały bajek o misiach. Zadowolone z wizyty przedszkolaki obejrzały również wystawę książeczek o misiach, otrzymały kolorowanki oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć! Jak widać moda na misie nie przemija...

Więcej…

 

053 420x315W miesiącach jesienno – zimowych wcześniej zapadający zmierzch powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści poruszając się na drodze podczas słabej widoczności i najczęściej w ciemnych ubraniach, stają się dla kierującego praktycznie niewidoczni. Powoduje to zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków. Widoczność pieszych w tym okresie staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego też uczniowie klasy czwartej w ramach wychowania komunikacyjnego wysłuchali kilka cennych porad „Pana Stopka” (oficjalne nazewnictwo to „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych”), dotyczących przechodzenia przez jezdnię:

  • - należy przechodzić przez jezdnię, patrząc przed siebie, a nie w telefon
  • - nie należy przebiegać przez jezdnię
  • - przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscu dobrej widoczności drogi
  • - nie można zwalniać lub zatrzymywać się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię
  • - nie należy wkraczać na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód nawet wtedy gdy znajdujemy się przed przejściem dla pieszych
  • - przejście przez jezdnię jest dozwolone jeżeli odległość od wyznaczonego przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów
  • - należy również pamiętać, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Więcej…

 

IMG 1259 420x315Andrzejki to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. Wykorzystaliśmy ten czas, podobnie jak w latach ubiegłych, organizując w dniu 28 listopada dyskotekę.  Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy podzieleni na trzy grupy wiekowe, bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych. Nasi szkolni DJ-e zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przybyli na dyskotekę w oryginalnych strojach według własnych pomysłów. Młodsi uczestniczyli zabawy andrzejkowej brali udział w konkursach na wesoło wymagających nie tylko umiejętności tanecznych. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj399
mod_vvisit_counterWczoraj481
mod_vvisit_counterTen tydzień3303
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5724
mod_vvisit_counterTen miesiąc13751
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem753179

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 35.172.195.82
,
Today: Sty 22, 2020