Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2Pod koniec września b.r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pod nazwą „Jesienne bukiety”. Jego celem było:

  • pobudzenie i rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników, inspirowanej pięknem  otaczającej przyrody jesienną porą
  • rozbudzanie wrażliwości estetycznej
  • rozwijanie kreatywności uczestników konkursu
  • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik  plastycznych

Dnia 25 października b.r. odbył się finał w/w konkursu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Spośród 19 prac należało wybrać te najpiękniejsze.

Więcej…

 

7Od kilku lat wolontariusze SP1 w Mławie biorą udział w akcji sprzątania grobów zmarłych nauczycieli naszej placówki oraz grobów nieznanych żołnierzy. W tym roku po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11. XII. 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Więcej…

 

90W dniu 22.10.2019 odbyła się pierwsza runda VIII edycji Mławskiej Ligi Pływackiej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół podstawowych i średnich naszego powiatu. Były wszystkie mławskie szkoły podstawowe. Najwięcej oczywiście było dzieci młodszych, którym rywalizacja z rówieśnikami sprawiła dużą przyjemność co było widać podczas rozgrywanych sztafet. Organizatorem w/w zawodów był Klub Pływacki Płetwal Mława oraz MOSiR Mława. Z naszej szkoły z klas II – VIII brało udział 25 uczniów. Podobnie jak w poprzednich rundach tak i w tej uczniowie nie zawiedli zdobywając 28 medali. Poniżej prezentujemy czołowe miejsca naszych uczniów zdobyte podczas Mławskiej Ligi Pływackiej.

Więcej…

 

3Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (#CodeWeek2019), ktory odbył się w dniach 5 -20 października. Ideą akcji jest poszerzanie kompetencji uczniów w zakresie prostego programowania. Programowanie to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, przewidywania, koncentracji uwagi i umiejetności matematycznych.

W ramach tej akcji uczniowie klasy VIIb: Adam S., Kacper P., Kuba P.  i Adam W. wykonali w programie Scratch kilka prostych gier komputerowych. Zaprezentowali je młodszym kolegom z klas I- III. Autorzy gier opowiedzieli o swojej pracy nad tworzeniem  interaktywnych gier i animacji za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. Zwrócili uwagę na fakt, iż przetestowanie gier było równie pracochłonne, jak ich tworzenie. Gratulujemy naszym zdolnym programistom i życzymy dalszych twórczych rozwiązań w dziedzinie kodowania.

Więcej…

 

99W piątek, 18 października 2019 roku, uczniowie klas piątych i czwartej uczestniczyli w lekcjach poza murami szkoły.
W Ciechanowie zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich oraz poznali jego historię i różne ciekawostki związane z życiem w Średniowieczu. Następnie w nowopowstałym Parku Nauki Torus wzięli udział w warsztatach naukowych, podczas których mogli wykonywać eksperymenty fizyczno-chemiczne. Dodatkowo dzieci odkrywały samodzielnie inne zależności przyczynowo skutkowe na ekspozycjach wystawowych.

Więcej…

 

1Uczennica klasy 6c Maja Piłkowska została uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Pontyfikat Jana Pawła II za wysokie osiągnięcia w nauce. Maja znalazła się wśród siedmiorga wyróżnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest wyróżnienie przyznawane od dwunastu lat dla uzdolnionej młodzieży przez lokalne stowarzyszenie. Uroczystość odbyła się w Sali Papieskiej 16 października 2019r.

Więcej…

 

1W połowie października uczniowie klas pierwszych udali się z wizytą do mławskiego hipermarketu Carrefour, by dowiedzieć się  czym na co dzień zajmują się pracownicy, czy jest to łatwa praca i na czym ona polega. Dzieci rozpoczęły wizytę od obejrzenia pomieszczeń dostępnych tylko dla pracowników hipermarketu. Z  zaciekawieniem oglądały magazyny produktów spożywczych, artykułów świeżych i przemysłowych, a także chłodnie. Pierwszaki obserwowały również przewożenie towarów wózkiem widłowym, a dzięki uprzejmości pana Adriana mogły samodzielnie sprawdzić zasady jego funkcjonowania.

Więcej…

 

15 października 2019r. Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1 w Mławie obchodziło uroczyście Jubileusz 70-lecie istnienia. Z tej okazji w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 zorganizowano uroczystą akademię, połączoną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na początku głos zabrała pani dyrektor Janina Lampkowska, która powitała zgromadzonych gości.

1

Potem przedstawiono krótką prezentację multimedialną, która przybliżyła zgromadzonym historię przedszkola od roku 1948. Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Nie zabrakło wierszy i piosenek.

4

"... bo nasze przedszkole , to jedna rodzina..."

7

"... ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..."

Dzieci ubrane w przepiękne kolorowe stroje zatańczyły wesołą polkę i zaprezentowały taniec ze wstążkami.

5

6

8

9

Więcej…

 

1Dnia 21 października 2019 r. odbył się koncert w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Lekcja muzyczna nosiła tytuł „Idziemy do Cyrku”. Uczestniczyły w niej dzieci z klas I – III. W muzyczną opowieść zaangażowani zostali uczniowie, którzy bardzo dobrze wcielili się w przydzielone im role. Motywem przewodnim koncertu była muzyka cyrkowa. Jak to w cyrku bywa, klaun rozśmieszał publiczność. Był też magik, wykonujący czarodziejskie sztuczki. Na scenie nie mogło zabraknąć zwierząt, jakie możemy spotkać w cyrku. Wszystkiemu towarzyszyła gra na saksofonie. Uczniowie mieli okazję poznać budowę tego instrumentu.

Więcej…

 

3Uczniowie klasy 6a odwiedzili redakcję Nowego Kuriera Mławskiego. Wizyta dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Szóstoklasiści spotkali się z redaktorem naczelnym gazety - Szymonem Wyrostkiem oraz jego współpracownikami. Dziennikarz ciekawie opowiadał o swojej pracy, o tym jakie są poszczególne etapy tworzenia gazety i skąd się czerpie pomysły na dobre tematy. Redaktor wyjaśnił swoim gościom, na czym polega zasada dwustronności oraz dlaczego w pracy dziennikarza tak bardzo ważna jest szybkość podawania informacji.

Więcej…

 

9W dn. 11 października b.r. 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Warszawy.
Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do Muzeum Sportu i Turystyki mieszczącego się w Centrum Olimpijskim. Tam oglądaliśmy zabytkowe eksponaty sportowe. Przewodnik zapoznał nas z historią Igrzysk Olimpijskich, dawnymi trofeami. Widzieliśmy też pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad oraz medale polskich sportowców zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich. Następnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach sportu.

Więcej…

 

1W piątek, 4 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie włączyła się w obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, przeprowadzana pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, odbyła się w szkole oraz na terenie całego miasta. Podczas przerw, uczniowie klas piątych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali wiedzę z tego zagadnienia swoich kolegów z klas III – VIII. Młodzież nie oszczędziła także Dyrekcji oraz pracowników naszej szkoły. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie klas piątych udali się w grupach na miasto – z transparentami oraz zadaniami dla mieszkańców Mławy odwiedzili wiele firm i urzędów, przepytywali także przechodniów. Większość ludzi bardzo pozytywnie reagowała na tą akcję – i po podliczeniu odpowiedzi możemy  z pełną stanowczością stwierdzić, że Mławianie znają tabliczkę mnożenia!

Więcej…

 

3Nasz biblioteka włączyła się w promowanie wspaniałej akcji czytelniczej - braliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Tego dnia książki czytane były przez zaproszone mamy, nauczycieli i uczniów dzieciom klas pierwszych, przedszkolakom oraz dzieciom uczęszczającym na świetlicę szkolną. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka Renaty Piątkowskiej - "Gang Słodziaków". Akcja czytelnicza uświadamia dlaczego warto czytać - czytanie to sposób na miło spędzony czas!

Więcej…

 

Zakończenie akcjipsp

- wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń!!!

Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica... jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może się czuć mały samotny człowiek po operacji. Darując mu pluszaczka, do którego będzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców, wywołujemy uśmiech i potrzebne ciepło.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom za liczne wsparcie i przyłączenie się do akcji. Zebraliśmy ponad 100 pluszaków. Zostaną one wysła22ne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

 

Więcej…

 

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki oraz Słoneczka przygotowały dla rodziców gazetkę ścienną obrazującą działania przedszkolaków na rzecz pomocy potrzebującym. Zadania wynikały z realizacji Modułu I „Misiowy Wolontariat”.

GAZETKA ZDJ

Brawo Zmisiowani, Mali Wolontariusze!

 

1Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy Krasnoludki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Więcej…

 

2Dnia 4 października 2019r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. O godz. 9.00 do sali gimnastycznej, wypełnionej rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wkroczyli pierwszoklasiści w strojach galowych i granatowych biretach. W uroczystości udział wzięli: Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki socjalnej – pani Magdalena Staszewska,  wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Dymczyk, rodzice i uczniowie. Pierwszaki zaprezentowały się szkolnej społeczności i rodzicom. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Dyrektor ZPO1 – p. Janina Lampkowska pasowała uczniów na pierwszoklasistów poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim zielonym ołówkiem.

Więcej…

 

2Między nami kobietkami – spotkanie z uczennicami klas szóstych
Dnia 1 października 2019r w ramach programu „Miedzy nami kobietkami” odbyło się w naszej szkole spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble. Prelekcja trwała jednostkę lekcyjną i uczestniczyły w niej dziewczęta z klas VI. Program stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie a szkoła uczestniczy w nim od kilku już lat.

Więcej…

 

5W piątek 27 września dzieci z grup: „Pszczółki” , Słoneczka” i „Krasnoludki” na popołudniowe czytanie zaprosiły Panią Dyrektor Janinę Lampkowską. W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz zbliżającego się  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Pani Dyrektor przeczytała dzieciom bajkę pt. „Urodzinowa niespodzianka Misiaczka”. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści, oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Po wysłuchaniu bajki dzieciaki wraz ze swoimi Misiami poprosiły o wpis z dedykacją do kroniki projektu. Na koniec Ninka w imieniu wszystkich dzieci podziękowała za wspólne czytanie i na pamiątkę wręczyła Pani Dyrektor dyplom.

Więcej…

 

3Dzieci z grup „Pszczółki”, „Słoneczka” i „Żabki”  realizują innowację pedagogiczną pt. „ EKOLUDKI DBAJĄ O PRZYRODĘ”. Innowację pedagogiczną napisała Jolanta Witkowska, Karolina Sasiak oraz Małgorzata Bąk. Celem wprowadzenia innowacji jest kształtowanie postaw proekologicznych, oraz rozwijanie zdolności poznawczych dziecka i wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Realizując pierwszy blok tematyczny, dzieci poznały podstawowe pojęcia ekologiczne (środowisko, ochrona przyrody,  segregacja odpadów, recykling), a następnie stworzyły Kodeks Ekoludka. Zwieńczeniem tych działań był udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019 pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki posprzątały plac zabaw.

Więcej…

 

1W tym roku grupa „Słoneczka” bierze udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu jest rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, oraz  stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Realizując zadania programu, dzieci kształtują  również   umiejętność pracy w zespołach. Dzieciaki podczas zajęć układały obrazek na podstawie wzoru, współrzędnych, lub instrukcji słownej. Wykonując zadania dzieci wykorzystywały matę do kodowania (kratownicę), kolorowe kubeczki, oraz ilustracje z symbolami. Podczas wykonywania zadań ważne było umiejętne słuchanie i określanie położenia przestrzennego elementów (tj. nad, obok, po   prawej, po lewej, na dole, u góry, po środku). Dzieci spisały się na medal!

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj273
mod_vvisit_counterWczoraj447
mod_vvisit_counterTen tydzień2568
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2892
mod_vvisit_counterTen miesiąc10357
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11184
mod_vvisit_counterRazem866951

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.228.10.17
,
Today: Wrz 25, 2020