5W dniu 16 listopada 2018 r. przedszkolaki i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup „Koszałka Opałka”, „Słoneczka”, „Orzeszki” i „Żabki” przygotowały apel pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”. Starszaki zaprosiły młodszych kolegów na spektakl słowno-muzyczny podczas którego dzieci mogły wysłuchać pieśni patriotycznych oraz poznać niektóre fakty z czasów gdy Polska była pod zaborami.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn państwowy.

Więcej…

 

2W listopadzie 2018 r. dzieci, rodzice i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 uczestniczyli w warsztatach „Drzewko dla Niepodległej”. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Wszystkie drzewka zostały wyeksponowane na korytarzu. Głównym celem tych spotkań było włączenie rodziców w kształtowanie postaw patriotycznych u swoich dzieci, ujednolicenie oddziaływań przedszkola i domu rodzinnego w przekazywaniu treści patriotycznych.

Więcej…

 

39 listopada 2018 roku w najmłodszej grupie „Jagódki” odbyły się zajęcia w ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś – Polak mały?”. Przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Z wielkim przejęciem deklamowały wiersz W. Bełzy pt.: „Kto ty jesteś” oraz zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pokazując, że są małymi patriotami i kochają swój kraj. Na zakończenie wykonały przy pomocy kilku mam „Drzewko dla Niepodległej”, zawieszając biało – czerwone serduszka. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Więcej…

 

5Dnia 16.11.2018r wychowawca i dzieci z gr. VII „Orzeszki” zaprosiły rodziców, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Jest to jeden z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu. Rodzice wysłuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez swoje pociechy. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały ozdobne elementy, które powiesiły na drzewku.  Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem - tortem, specjalnie wykonanym przez rodziców na tę okazję.

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

  • I miejsce Adam Witkowski
  • II miejsce Aleksandra Nowacka
  • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
  • Nagroda główna Jakub Maruszewski
  • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
  • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
  • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

8Dnia 7 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce” – „Dla Niepodległej”. Konkurs przeznaczony był dla klas czwartych i miał charakter otwarty, tzn. skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego oraz nauczycieli zespołu humanistycznego naszej szkoły.
Konkurs był jednocześnie kulminacją projektu przeznaczonego dla uczniów klasy VIIa, którzy byli podzieleni na grupy, a każda grupa miała do zrealizowania w określonym czasie różne przydzielone zadania. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie kl. VIIa postanowili uczcić to wielkie wydarzenie historyczne. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dla młodszych kolegów konkurs wiedzy o Polsce. Podczas realizacji projektu młodzież korzystała z różnych źródeł informacji: czasopism, książek historycznych, podręczników do klasy trzeciej i Internetu. Wykorzystali nowe technologie informacyjno – komunikacyjne i nowoczesny sprzęt – komputery i tablicę interaktywną oraz przygotowali patriotyczne elementy dekoracyjne.

Więcej…

 

4Dnia 9 listopada  odbył się apel pt. „Co to znaczy być patriotą?”, przygotowany przez klasę 3a pod opieką wychowawcy Renaty Przybyłowskiej. Jeden z uczniów zamienił się w reportera i przeprowadził wywiad wśród kolegów i koleżanek. Uczniowie zaprezentowali i przybliżyli znaczenie symboli narodowych, które wyróżniają nasz kraj: flagę, godło i hymn oraz zapoznali uczniów naszej szkoły ze znaczeniem słowa „patriota” i „niepodległość”. Wyjaśnili, iż najwłaściwszą podstawą wobec ojczyzny jest właśnie patriotyzm jako postawa szacunku, umiłowania, oddania własnej ojczyźnie jak również pielęgnowanie narodowych tradycji, kultury, czy języka.

Więcej…

 

429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.   

Więcej…

 

1Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączony myślą prosta,
Żeby Polska była Polską .

Słowami tej znanej pieśni, 9 listopada, rozpoczął się w naszej szkole koncert „Taniec dla Niepodległej”. Ideą koncertu było, aby tańcem i piosenką uczcić 100- lecie naszej wolnej ojczyzny. Na początku uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja rodzice oraz cała społeczność szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pokazy taneczne rozpoczęli najmłodsi prezentując polskie tańce ludowe: uczniowie klasy Ia zatańczyli krakowiaka, a przedszkolacy zaprezentowali ciekawy układ kujawiaka. Współczesne układy taneczne wyrażających radość, że możemy żyć w niepodległej Polsce, wykonali uczniowie klas VIb oraz VIIa. Pokazy przeplatane były występami wokalnymi chóru szklonego oraz solistów. Była też okazja do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”. Uroczystość zakończono polonezem - polskim reprezentacyjnym tańcem narodowym, który niegdyś stanowił element ceremoniału na dworach królów polskich. W tańcu tym zaprezentowali się najstarsi uczniowie szkoły.

Więcej…

 

Układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy VIb

Układ do piosenki "Niepodległa niepokorna" - uczennice klasy VIIa

 

Dekoracje w szkole z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

6b

Więcej…

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości we wszystkich salach przedszkolnych i na korytarzach nauczyciele przygotowali okolicznościowe gazetki.

gazetka piętro

Więcej…

 

W ZPO nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”.
Prace naszych uczniów zostały zauważone przez komisję i w związku z tym laureatami zostali :
Aleksander Betliński – kl.Ia
Oliwia Zaborowska – kl. IVa
Marika Sołtysiak – kl. IV b
Wiktoria Jaworska – kl. Vb
Malwina Sarnecka – kl. Vb
Dawid Borowski – kl. Vb
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów twórczych!

Więcej…

 

4Dnia 8 listopada 2018r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.
Uczniowie klas I-III zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.
To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej…

 

4W dn. 8. listopada b.r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szydłowie odbył się turniej w halową piłkę nożną o Mistrzostwo Powiatu Mławskiego. Do turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, które kilka dni wcześniej pomyślnie przebrnęły przez rozgrywki ćwierćfinałowe w swoich grupach. W tym gronie znalazła się drużyna z naszej szkoły. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Młodzi piłkarze z naszej szkoły do tych zmagań sportowych przystąpili bardzo zmotywowani, z wielkim zaangażowaniem i ogromną wolą walki. Każdy mecz był wyrównany i niezwykle emocjonujący. Zawodnicy mieli okazję wykazać się umiejętnościami indywidualnymi oraz umiejętnościami w grze zespołowej. Nasz zespół nie zawiódł zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Drużynę SP1 stanowili następujący zawodnicy: Radzki Adam, Kołakowski Hubert, Prymus Łukasz, Starus Adam, Wiśniewski Karol, Piłkowski Adam, Chmielewski Antoni.

Więcej…

 

warsztaty dla rodzicow

 

4W dniu 07.11.2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup: Żabki, Orzeszki i Słoneczka uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem mławskich miejsc pamięci narodowej”. Odwiedziły mławski cmentarz, gdzie uczciły pamięć żołnierzy walczących o wolność i niepodległość. W mławskim parku zapaliły znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Dębem Niepodległości. Przy tej okazji dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę o czasach dla Polski trudnych, rozumiały dlaczego w takich miejscach należy zachowywać się z szacunkiem.

Więcej…

 

1W dniu 06.11.2018 r. dzieci i nauczyciele z grupy „Żabki” z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 zaprosili rodziców na wspólne świętowanie 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Podczas wspólnej pracy rodzice, dzieci i nauczyciele śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe z okresu I wojny światowej. Na zakończenie przy ozdobionym już drzewku dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki o niepodległości. Rodzice byli bardzo wzruszeni, że ich dzieci tak wiele wiedzą o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Spotkanie było jednym z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

Więcej…

 

2W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas czwartych pojechali do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka miała charakter integracyjno-edukacyjny. Uczniowie poprzez zabawę i naukę poszerzyli swoją wiedzę. Uczestniczyli w interaktywnym widowisku „Wanna Archimedesa” w teatrze Capitol. Wzięli również udział w „warsztatach czekoladowych” w Pijalni Czekolady E.Wedla. Spacerując po Starym Mieście odwiedzili miejsca pamięci narodowej.

Więcej…

 

17 listopada 2018 roku odbył się Trzeci Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom pt. „Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa”. Celem wydarzenia było umożliwienie wzajemnego poznania się, wspólna zabawa i integracja z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość.
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym i Hospicjum w Kraszewie – Czubakach naszą placówkę reprezentowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Martyna Kwiecińska i Pani Marta Drzewiecka. Panie czytały baśnie przy łóżkach nieuleczalnie chorych dzieci.  Pod opiekę Fundacji Odzyskać Radość trafiają dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć – wszystkie bardzo chore.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj816
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2387
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9078
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698810

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019