1Pierwsze tygodnie października minęły przedszkolakom z grupy I „Jagódki” pod znakiem jesieni.  Dzieci poznały pierwsze oznaki jesieni oraz jej dary. Przedszkolaki eksperymentowały z materiałami przyrodniczymi wykorzystały do tego owoce, warzywa, kasztany, żołędzie, orzechy i kolorowe liście- przeliczały je, segregowały, bawiły się nimi i tworzyły piękne prace plastyczne min. grzyby z kasztanów i żołędzi oraz ludziki z kasztanów.
„Jagódki” stworzyły pracę grupową pod tytułem „Pani jesień”. Sprzyjająca pogoda była okazją do spaceru w okolicy przedszkola, gdzie maluchy mogły samodzielnie zaobserwować oznaki jesieni.

Więcej…

 

2Dnia 9 października po raz pierwszy w tym roku szkolnym wystąpiła grupa muzyków z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna dla klas 0-III. Koncert zatytułowany był „Nad pięknym, modrym Dunajem”. Bohaterem koncertu był młody Johann Strauss, który w tajemnicy przed ojcem uczy się gry na skrzypcach. Z nieoczekiwaną pomocą przybyła czarownica, która obiecała, że uczyni go królem! Cała historia koncertu toczyła się w Wiedniu. Usłyszeliśmy słynne, romantyczne walce Johanna Straussa grane na skrzypcach. Obejrzeliśmy walca wiedeńskiego w wykonaniu prowadzącego i wychowawczyni klasy Ia.
Tradycyjnie na zakończenie koncertu odbył się Konkurs Wiedzy o Muzyce. Zwycięzcą został Mikołaj Sarnecki z klasy IIIa. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

1W dn. 11 października b.r. na stadionie MOSiR-u w Mławie zostały rozegrane Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne dla roczników 2005 i 2004. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci. Naszą szkołę reprezentowała 12 osobowa grupa uczniów. Zawody były rozgrywane w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 100m, skok w dal, pchniecie kulą i bieg na dystansie 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Faworytką biegu na dystansie 100m była nasza uczennica, wicemistrzyni rejonu ciechanowskiego w ubiegłym roku szkolnym Anna Wtulich. Ania nie zawiodła zajmując I miejsce na tym dystansie. Nasza zawodniczka stanęła drugi raz na podium plasując się na II miejscu w skoku w dal. Sporą niespodziankę sprawiła Aleksandra Głoskowska, która biegnąc ze starszymi o rok koleżankami wywalczyła III miejsce w biegu na dystansie 100m. Punktowane miejsca od IV do VI zajęli następujący uczniowie: Mateusz Kućko IV miejsce w pchnięciu kulą i V miejsce w skoku w dal, Julia Szymańska V miejsce w pchnięciu kulą, Aleksandra Głoskowska V miejsce w skoku w dal. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

9Dnia 5 października 2018r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. O godz. 9.00 do sali gimnastycznej, wypełnionej rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wkroczyli pierwszoklasiści w strojach galowych i biało - czerwonych biretach. W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta Mława – pan Sławomir Kowalewski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Marcin Tadrzyński, rodzice i uczniowie. Pierwszaki zaprezentowały się szkolnej społeczności i rodzicom. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Dyrektor ZPO1 – p. Janina Lampkowska pasowała uczniów na pierwszoklasistów poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem.

Więcej…

 

31 października 2018r. klasy VIII a i b oraz VII a wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, studia Telewizji Polskiej oraz oglądanie musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. W Sejmie zostaliśmy zapoznani przez panią przewodnik z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. W Sejmowej Sali Posiedzeń przewodnik opowiadał, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zostaliśmy zapoznani też z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego znajdującego się w sąsiedztwie budynku Sejmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie zdjęcie.

Więcej…

 

4Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – to święto, które przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Nasza biblioteka również włączyła się w promowanie wspaniałej inicjatywy czytelniczej. Tego dnia w szkolnej bibliotece czytane były książki przez nauczycieli i uczniów z  „koła czytelniczego” dzieciom klas I – IV i przedszkolakom.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka Renaty Piątkowskiej – „Gang  Słodziaków.” Dzieci śledziły zaskakujące przygody Słodziaków, podziwiały piękne ilustracje, a o dalszych przygodach bohaterów dowiedzą się podczas czytania systemem „bostońskim” w szkole lub podczas wspólnego czytania z rodzicami.

Więcej…

 

1Dnia 27 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji pani dyrektor Janina Lampkowska czytała przedszkolakom wybrane przez nich książki. Codzienne czytanie dzieciom, to jeden z punktów ramowego rozkładu dnia w naszym przedszkolu.
Zachęcamy również rodziców do codziennego głośnego czytania swoim dzieciom. W myśl hasła Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom: Czytaj dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

Więcej…

 

7O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, wiedzą przedszkolaki w gr I „Jagódki. W środę, 03.10.2018r., przedszkolaki własnoręcznie wykonały kolorowe, zdrowe, owocowe szaszłyki. Uczyły się jak jeść smacznie i zdrowo. Na początku dzieci określały nazwę, kształt, kolor i wielkość przyniesionych przez siebie owoców. Następnie ubrały się w swoje fartuszki, założyły na głowę chusteczki i zaczęły tworzyć zachwycające swoim wyglądem kolorowe szaszłyki- samodzielnie nadziewały wybrane owoce na patyczki. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadały owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Więcej…

 

3Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie. Dlatego uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu 28 września odwiedzili dzieci z naszego przedszkola. W wybranych grupach czytali przedszkolakom piękne wiersze o tematyce jesiennej. Akcja  „Głośnego czytania”  cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wolontariuszy jak i małych słuchaczy.

Więcej…

 

3W czwartek 27 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji „Dnia chłopaka”. Klasy piąte powitały uczniów z klas czwartych na otrzęsinowej imprezie. W przerwie dyskoteki uczniowie klas czwartych z wychowawcami poddani zostali próbom w celu przyjęcia ich w poczet klas starszych. Czwartoklasiści i ich wychowawcy bardzo dobrze poradzili sobie z konkursami. Potwierdzeniem przyjęcia klas czwartych do starszej grupy wiekowej było wręczenie gospodarzom tych klas pamiątkowych dyplomów. Zabawa dla klas czwartych i piątych trwała od godz. 16.00 do godz.18.00 natomiast dla pozostałych starszych klas od godz. 18.00 do 20.00.

Więcej…

 

2Dnia 20 września 2018r. w odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Głównym celem spotkania była rozmowa na temat: „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”. Funkcjonariuszka policji omówiła z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomiła jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Zachęcała pierwszoklasistów do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjantka zwróciła się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Więcej…

 

1Dnia 21 września uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 wzięli czynny udział w 25 edycji akcji „Sprzątanie świata -Polska 2018”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. W akcji brali udział uczniowie z klas I – VIII i najstarsze przedszkolaki. Uczniowie z klasy VIa z wychowawcą brali czynny udział w sprzątaniu mławskiego lasu. Organizatorem tej akcji było Nadleśnictwo Dwukoły.

Więcej…

 

5Dnia 20 września 2018r. po raz kolejny obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Celem obchodów tego dnia jest propagowanie miłej, przyjaznej atmosfery w przedszkolu, czerpanie radości z bycia przedszkolakiem, jak również zintegrowanie społeczności przedszkolnej. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie z wychowawcami spotkały się w sali gimnastycznej. Nauczyciele przedszkola zapewniły dzieciom mnóstwo atrakcji: tańce, zabawy konkursy i gry. W przedszkolu nie zabrakło również słodkich niespodzianek przygotowanych przez rodziców. Pani Dyrektor złożyła życzenia każdej grupie przedszkolnej i wręczyła lizaki.

Więcej…

 

12W poniedziałek, 17 września 2018r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili w kinie MDK z programem słowno- muzycznym z okazji 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uczniowie z klasy 7a i 8ab pod kierunkiem pani Danuty Bardońskiej i pani Jolanty Luciszewskiej zaprezentowali program pt. „Pamiętamy”. Zuzia F. i Adam P. z klasy 7a zaśpiewali piosenkę pt. „Polskie kwiaty”, Adam P. i Ola P. przedstawili losy Sybiraków.  Na skrzypcach grał Maciej R. Następnie chłopcy z klasy 8a i uczennica z 8b za pomocą pantomimy pokazali historię Polski, która przez 123 lata walczyła o niepodległość. Pantomima nawiązywała do lat zaborów, sytuacji Polski opuszczonej przez naród i moment odzyskania niepodległości. Było to bardzo wzruszające i wywołało wiele emocji.

Więcej…

 

We wrześniu 2015 roku rozpoczęliśmy realizację zadań z opracowanego w szkole programu „Nasze zdrowie - nasza sprawa” na okres 3 lat. Działania wszystkich podmiotów ukierunkowane były na zdobycie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Chcielibyśmy szkoły przyjaznej, bezpiecznej, która stwarzałaby warunki do wszechstronnego rozwoju całej społeczności szkolnej i proponowała zdrowy styl życia. W dniu 29 sierpnia 2018 r. odbyło się posiedzenie Kapituły przyznającej Wojewódzkie Certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie. Otrzymanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie stanowi wyróżnienie za wieloletnią systemową pracę szkoły w zakresie promocji zdrowia wszystkich członków społeczności szkolnej, zgodną z ideą programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Po dokonaniu analizy dokumentacji, zapoznaniu się z rekomendacją Koordynatora oraz prezentacją kluczowych działań, decyzją Kapituły Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja dołączyła do grona certyfikowanych Szkół Promujących Zdrowie w województwie mazowieckim. Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie odebrała dyrektor J. Lampkowska w dniu 17 września 2018r. z rąk p. Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty p. Doroty Skrzypek.

Udało się ! Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za wspólny sukces!

1

certyfikat spz

 

317 września b.r. w Mławie obchodzono Dzień Sybiraka oraz 79-tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Podczas tej uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele Świętej Trójcy. Po mszy kombatanci, młodzież, przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, delegacje, poczty sztandarowe przemaszerowały na cmentarz parafialny. Tam nie zabrakło okolicznościowych przemówień, hymnu sybiraka oraz apelu poległych. Następnie przedstawiciele władz, delegacje, a także członkowie mławskiego Związku Sybiraków złożyli kwiaty na symbolicznym Grobie Sybiraków. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Więcej…

 

4Zajęcia adaptacyjne w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbywały się w dniach 29 – 31 sierpnia 2018 roku. Prowadzone były w oparciu o program adaptacyjny „Będę przedszkolakiem”. Program spotkań obejmował zabawy swobodne i zorganizowane z dziećmi, rodzicami i nauczycielkami w sali przedszkolnej oraz w ogrodzie. W toku zabaw i zajęć dzieci miały okazję poznać swoje Panie, imiona nowych koleżanek i kolegów, przedszkole, jego otoczenie oraz panujące w nim zasady. Program działań adaptacyjnych spełnił związane z nim oczekiwania. Zarówno dzieci, jak i rodzice nabrali przekonania, że czas spędzony w przedszkolu będzie miły, ciekawy i bezpieczny.

Więcej…

 

5Tradycją Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 jest uroczyste obchodzenie rocznicy nadania imienia Marii Konopnickiej. Z tej okazji 7 września 2018r. Pani Dyrektor i wszystkie grupy przedszkolne spotkały się pod tablicą Patronki. Wysłuchały wierszy i piosenek w wykonaniu grupy IV „Słoneczka”, odśpiewały Hymn Przedszkola, a na koniec delegacja złożyła kwiaty dla Marii Konopnickiej. Na zakończenie uroczystości Dyrektor ZPO1 pani Janina Lampkowska złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia oraz wręczyła każdej grupie upominki. Uroczystość przygotowały panie: Karolina Sasiak i Anna Wieczorek.

Więcej…

 

1Biblioteka ZPO nr 1 w Mławie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie", zainicjowanej w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tegoroczną edycję patronatem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.
Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury. W tym szczególnym roku – Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas VIII na tle patriotycznej dekoracji wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego czytanych przez Panią dyrektor – Janinę Lampkowską. W klasach VII i VI czytane były fragmenty „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego przez uczniów  i zaproszonego gościa z Biblioteki Pedagogicznej – panią Bogumiłę Pawłowską, natomiast w klasach IV i V czytane były teksty z „Antologii Niepodległości” zaproponowane przez parę prezydencką.

Więcej…

 

4Dnia 3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystości gościliśmy: Naczelnika Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej – p. Magdalenę Staszewską, dyrektora PSSE w Mławie - p. E. Sztubę, Księdza Kanonika dr Ryszarda Kamińskiego, przewodniczącego Rady Rodziców  - p. Marcina Tadrzyńskiego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego gości, rodziców, uczniów i pracowników szkoły powitała dyrektor ZPO1 – p. Janina Lampkowska życząc przyjemnej pracy i wysokich wyników w nauce. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych oraz klas ósmych. Następnie pani M. Staszewska odczytała list od Burmistrza Miasta Mława. Krótka część artystyczna pozwoliła na pożegnanie lata oraz wprowadzenie w atmosferę szkoły i nauki. Społeczność uczniowska poprzez zaśpiewanie hymnu szkolnego i wyprowadzenie sztandaru zakończyła uroczystość. Uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas.
Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce, 5 i 6 w dziennikach i na świadectwach a przede wszystkim zadowolenia ze zdobytej wiedzy. Życzymy również, aby szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki była miejscem do którego przychodzą z przyjemnością, by spotkać się z kolegami i koleżankami.

Więcej…

 


11 września 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły był reprezentowany na uroczystościach 79-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbyły się pod Mauzoleum Żołnierzy Września 1939 w Uniszkach Zawadzkich. Obchody rozpoczęły się przemówieniami okolicznościowymi senatora  Jana Maria Jackowskiego i Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Krótką modlitwę za zmarłych zmówił ks. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM, po której licznie przybyłe delegacje instytucji, stowarzyszeń, komitetów wyborczych i partii politycznych złożyły kwiaty przed płytą z nazwiskami poległych żołnierzy. Ostatnim, pięknym akcentem obchodów rocznicowych, było zapalenia 864 zniczy na skarpie przed Pomnikiem Piechura. Ustawione w kształcie biało – czerwonej flagi znicze symbolizowały 864 żołnierzy polskich, których znamy z imienia i nazwiska, z ponad 3000 poległych w bitwie obronnej pod Mławą.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień467
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12654
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670206

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019