2W poniedziałek 25 lutego 2019r. uczniowie klasy 4a gościli na godzinie wychowawczej policjantkę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Młodsza Aspirant Aneta Prusik opowiedziała uczniom o zawodzie policjanta, przedstawiła strukturę organizacyjną policji oraz stopnie służbowe. Spore zainteresowanie i ciekawość,  zwłaszcza wśród chłopców wzbudziły pojazdy policyjne, mundury, broń oraz inny sprzęt. Pani Aspirant porozmawiała również z uczniami na temat spotkań z nieznajomymi, w tym spotkań w Internecie i wyświetliła bardzo konkretny film przedstawiający udział dzieci w tego typu sytuacjach i zagrożeniach. Policjantka zapoznała również uczniów z karami, jakie mogliby ponieść oni i ich opiekunowie w przypadku różnego rodzaju wykroczeń. Spotkanie na długo zapadnie w pamięciach uczniów, którzy z uwagą słuchali, oglądali i aktywnie uczestniczyli w lekcji.

Więcej…

 

28 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Hugona Kołłątaja w jego w jego 207 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.
W historii naszej szkoły niewątpliwie ważnym wydarzeniem było nadanie jej imienia Hugona Kołłątaja. Wynikało to z wieloletnich dążeń rodziców i nauczycieli oraz zainteresowań samych uczniów jak również z zadań i kierunków pracy wychowawczej szkoły. 5 pażdziernika1985 roku na boisku szkolnym odbyła się uroczystość nadania imienia szkole oraz przekazania sztandaru. Uroczystość ta została uwieńczona tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły.

1

 

4Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokajania naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy I „Jagódki” zamieniły się w małych badaczy, miały okazję przeprowadzać doświadczenia, eksperymenty i obserwacje. Maluszki bardzo chętnie i w dużym skupieniu wykonywały poszczególne doświadczenia. Przedszkolaki na przykładzie węgla, soli, piasku i kamieni przekonały się co rozpuszcza się w wodzie, a co nie. Duży zainteresowaniem cieszył się przedszkolny wulkan, przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały i wykonywały kolejne kroki prowadzące do wybuchu przygotowanego wulkanu. Postawienie dzieci w roli badacza- eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła im wielu nowych wrażeń, emocji i radości.

Więcej…

 

3W dniach 21 i 22 lutego 2019r. odbyły się warsztaty z panią Agatą Dereszewską - technologiem żywności  nt. „Dla każdego coś zdrowego – czyli lekcja o piramidzie zdrowego odżywiania”. Pani dietetyk przeprowadziła zajęcia dla uczniów kl. I – V na temat zdrowego odżywania w ramach programu ogólnopolskiego „Program dla szkół”. Prowadząca przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego odżywania, zorganizowała gry i konkursy dla dzieci, wykorzystując kolorowe ilustracje, karty edukacyjne. Uczniowie dużo dowiedzieli się na temat, jak należy zdrowo się odżywić, a także, jak ważny jest ruch w życiu człowieka.
Dnia  22 lutego odbyło się spotkanie z dietetykiem z klasami ósmymi w ramach doradztwa zawodowego.

Więcej…

 

2Tematem minionego tygodnia w gr. III „ KRASNOLUDKI” były baśnie, bajki i legendy. Dzieci brały udział w różnych zajęciach związanych z książkami, legendami, baśniami. Miało to na celu zachęcenie ich do słuchania i w przyszłości czytania książek. Dzieci uczyły się opowiadać o swoich ulubionych bohaterach literackich. Zaproszono także babcie , dziadków i rodziców do wspólnego czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy babci i dziadkowi Nadii oraz mamie Marysi za mile spędzony czas w świeci baśni, bajek i wierszy. Czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek , legend i wierszy dla dzieci.

Więcej…

 

11Dzieci z grupy „Jagódki” poznawały zaczarowany świat bajek i baśni. Przedszkolaki słuchały z uwagą czytanych bajek i baśni,  opowiadały o książeczkach, które przynosiły z domu do przedszkola, rozpoznawały bohaterów znanych bajek. Maluszki poznały również zasady korzystania z książek podczas wizyty w bibliotece szkolnej.  W naszej grupie gościliśmy mamę Huberta – panią Martynę Kwiecińską  oraz mamę Nikoli – panią Beatę Ciesielską – Betlińską, które przeczytały dzieciom znane bajki w ramach akcji „Poczytaj mi, mamo”.

Więcej…

 

8W dn. 19 lutego b.r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs w Aerobiku Grupowym. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości poprzez poszerzanie wewnętrznych doznań i przeżyć artystycznych oraz propagowanie aerobiku, jako formy aktywności sportowo – rekreacyjnej w czasie wolnym. Do konkursu przystąpiło sześć drużyn z klas: IVa, IVb, Va, Vb, VIb i VIIa. Oceniając pokazy aerobiku jury brało pod uwagę jego wartość techniczną i wartość artystyczną. Zgodnie z regulaminem konkursu prezentowane układy zawierały charakterystyczne dla aerobiku kroki, połączenia i sekwencje ruchowe  oraz elementy taneczne. Najwyżej został oceniony pokaz dziewcząt z klasy Vb. Drużyna z klasy Vb, występująca w składzie: Górna Aleksandra, Jaworska Wiktoria, Jędrzejewska Zofia, Libudzka Gabriela i Tuszyńska Maja otrzymała w nagrodę statuetkę.

Więcej…

 

3Dnia 25.01.2019 roku na zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa do klas 8 zostali zaproszeni strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Przeprowadzili lekcję na temat: Zatrucie czadem i pierwsza pomoc. Czad inaczej zwany tlenkiem węgla jest wyjątkowo niebezpieczny. Nazywany jest „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny i bezwonny. Powstaje podczas spalania. Najczęściej dochodzi do zatruć tym gazem w okresie grzewczym. Strażacy powiedzieli, że bardzo ważne są przeglądy instalacji grzewczej, głównie pieców gazowych. Niezbędna jest również sprawnie działająca wentylacja w pomieszczeniach. Zachęcali do zakupu specjalistycznych czujników wykrywających czad, gdyż mogą one uratować życie.

Więcej…

 

219 lutego 2019r. odbyło się kolejne spotkanie z muzyką pt. „Gitara, gitarze nierówna” zorganizowane przez Agencję Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna. W lekcji uczestniczyły przedszkolaki z grupy VI i VII oraz uczniowie klas I- III.
Tym razem bohaterami instrumentalnej opowieści byli trzej młodzi chłopcy i dziewczyna, którzy spotkali się przypadkowo i podjęli próbę stworzenia wspólnego występu. Chłopcy są gitarzystami, a ich znajoma gra na keyboardzie. Wszyscy uwielbiają bawić się przy muzyce, dawać rozrywkę swoim odbiorcom. We wspólnym koncercie muzycy zaprezentowali trzy rodzaje gitar: elektryczną, basową i klasyczną. Każda z nich brzmi inaczej i jest inaczej zbudowana, a więc gitara gitarze nierówna. Motywem przewodnim spotkania była muzyka rozrywkowa.

Więcej…

 

4W walentynkowe popołudnie chętni uczniowie z klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swój talent artystyczny na wieczorze poetycko-muzycznym, zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych – „Miłość niejedno ma imię”. Młodzi artyści zaproponowali słuchaczom spędzenie kilku nastrojowych, magicznych chwil w otoczeniu poezji zainspirowanej świętem zakochanych. Tego  wyjątkowego popołudnia nasi artyści zabrali obecnych słuchaczy w emocjonalną podróż, aby poruszyć zmysły i uświadomić zebranym, że – „Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: Jak ten czas szybko mija – a to my mijamy”.
Uczniowie wprowadzili nas w walentynkowy nastrój recytując i śpiewając po polsku, angielsku, niemiecku i nawet grecku.

Więcej…

 

Po raz kolejny nasza placówka przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą Góra Grosza, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Zbieraliśmy głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Wszyscy uczniowie i nauczyciele chętnie przyłączyli się do zbiórki na ten dobroczynny cel. Wspólnie zebraliśmy 247,70 zł. Wszystkim bardzo dziękujemy. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

grosz

 

piesW grudniu 2018 roku oraz na początku stycznia 2019 roku w ZPO nr 1 w Mławie odbyła się zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt ze schronisk w Pawłowie oraz Napierkach. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zbiórka karmy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki hojności i wielkim sercom dzieci, rodziców i pracowników naszej szkoły udało nam się uzbierać 240 kg pożywienia.

Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

 

1Dnia 24 stycznia 2019r. mieliśmy zaszczyt gościć babcie i dziadków przedszkolaków z grupy „Orzeszki”.  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
Mimo chłodnego, zimowego dnia za oknem, u nas panowała gorąca, pełna radości atmosfera. Przybyli dziadkowie mieli możliwość podziwiać swoje wnuczęta w wykonanym przez nich programie artystycznym. Piosenki z ich lat młodości porwały do tańca zarówno gości jak i gospodarzy uroczystości.

Więcej…

 

 5Dnia 25 stycznia 2019 r. w grupie Koszałka Opałka odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im własnoręcznie przygotowane upominki. Nie zabrakło wspólnych zabaw z gośćmi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Więcej…

 

4Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze.
„Babciu, dziadku coś Wam dam
Tylko jedno serce mam
A w tym sercu róży kwiat
Babciu dziadku żyjcie 100 lat”
Takie i inne życzenia dało się słyszeć w dniu 25 stycznia, kiedy to do przedszkola przybyli zaproszeni goście – kochane Babcie i Dziadkowie. Występy artystyczne maluchów podbiły serca publiczności. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali pyszny poczęstunek.  Na zakończenie wnuczęta zaprosiły swoje Babcie i Dziadziusiów do wspólnej zabawy, a w tle słychać było dźwięki piosenek z dawnych lat. Wychodząc Babcie i Dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń.

Więcej…

 

125 stycznia 2019 roku w Przedszkolu „Dzieciątka Jezus” odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”, w którym wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie z mławskich przedszkoli. Celem konkursu było kultywowanie wśród dzieci tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz budzenie zainteresowań muzycznych. Konkurs, jak co roku, przebiegał w miłym, świątecznym nastroju.
I miejsce w kategorii 5-latki – solistka zdobyła Nina Żak z grupy IV „Słoneczka”;
Wyróżnienie w kategorii 6-latki – solista zdobył Marcel Tomczak z grupy VI „Żabki”;
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej…

 

1Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.
Spotkania takie w MPS1 odbywały się w 7 grupach przedszkolnych w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi. W każdej grupie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Więcej…

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 24 stycznia 2019r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 spotkanie  dla uczniów kl. I-III z mł. asp. I. Karpińską, asp. szt. K. Staśkiewiczem z Mławskiej Policji Powiatowej. Spotkanie pt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych" miało charakter profilaktyczno-edukacyjny.
Funkcjonariusze przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami.
Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Bezpieczne ferie

 

2Dnia 23 stycznia przedszkolaki z grupy "Żabki" zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.  Humorystyczny scenariusz przedstawienia bardzo rozśmieszył i wzruszył zaproszonych gości. Babcie i Dziadkowie wspaniale bawili się przy starych utworach , takich jak  „Orkiestry dęta”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Bella donna”, „Cicha woda”.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i odśpiewały „Sto lat”.
Wszyscy delektowali się pysznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem.

Więcej…

 

2Cudowne i niepowtarzalne chwile towarzyszyły w dniu 14 stycznia Babciom i Dziadkom, kiedy to grupa „Słoneczek” zaprezentowała swoje zdolności aktorskie, taneczne i wokalne  podczas przedstawienia jasełkowego. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Aktorzy za odwagę, cierpliwość, a przede wszystkim za swe zdolności zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po programie artystycznym, każde z dzieci wręczyło swoim Dziadkom i Babciom upominki. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami.

Więcej…

 

10Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, który dostarcza wielu przeżyć i radości. W dniu 17 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Bal Karnawałowy. W tym czasie sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę balową. Na początku Dyrektor ZPO1 – pani Janina Lampkowska powitała wszystkich uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2019” przez wystrzelenie konfetti. W dalszej części prowadzenie balu powierzono Didżejowi. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, wszyscy wspaniale się bawili. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez organizatorów i uczennice ze starszych klas. Dziewczyny z klasy VIIa przygotowały układy taneczne do muzyki, które wykonywali wszyscy chętni uczniowie. Koleżanki z klas VIIIa i VIIIb poprowadziły wiele ciekawych konkursów dla dzieci młodszych i starszych. Były konkurencje sprawnościowe jak bieg z jajkiem, zabawa z krzesełkami oraz zabawy taneczne z balonem, na gazecie.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj505
mod_vvisit_counterWczoraj483
mod_vvisit_counterTen tydzień2611
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4945
mod_vvisit_counterTen miesiąc7556
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15732
mod_vvisit_counterRazem730179

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.226.243.226
,
Today: Gru 12, 2019