Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

Zdrowy styl życia - to projekt edukacyjny realizowany w klasie 2b. Dzieci przystapiły do jego realizacji 3 lutego 2020, ale, ze względu na pandemię wirusa, dokończenie projektu i jego prezantacja odbyła się zdalnie.

Tematyka

 • Owoce i warzywa.
 • Chleb
 • Mleko i jego przetwory.
 • Żyj aktywnie.

Motto:
„Zdrowie – nie dar niebios zesłany raz na zawsze
- nad zdrowiem trzeba pracować i praca ta ma charakter pedagogiczny”
Maciej Demel

Fotorelacja

1 420x236

2 420x315

Więcej…

 

unia1

9 maja obchodzimy Dzień Europy. Jest to święto europejskich państw obchodzone 5 maja lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej od 1964 roku, celebruje się ten dzień jako Dzień Europy: Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej. Natomiast w państwach Unii Europejskiej 9 maja jest oficjalnym jej symbolem.  Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004.                                    
Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali quizy wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim z podziałem na trzy stopnie trudności: 4-5, 6, 7-8. Chętni uczniowie wykonali quiz online właśnie 9 maja o godzinie 11.00. Pomimo, iż 9 maja przypadł na dzień wolny od lekcji – w sobotę, quizy cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Ekspertem w tej dziedzinie w klasie 4 okazał się Igor Ch., w klasach piątych - Kuba M., szóstych-Jakub K. i Maja P., siódmych – Wiktoria Ch., ósmych – Krzyś K. Gratulujemy!

unia2

 

 

received 190444965308973 420x315W tym tygodniu przedszkolaki z grupy VI „Żabki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Wokół książki”, prowadzonym w formie zdalnej. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka oraz papier, zdobyły wiedzę na temat pracy bibliotekarza, poznały zasady kulturalnego zachowania się w bibliotece, a także poszerzyły swoją wiedzę oraz zainteresowania literaturą dla dzieci. Przedszkolaki stały się także autorami własnych niepowtarzalnych książeczek obrazkowych o tematyce przygodowej. Swoje prace dzieci zaprezentowały na krótkich filmikach. Dodatkowo przedszkolaki wykonały własnoręcznie zakładki do książek.

Więcej…

 

Najlepsze życzenia dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, przypadającego 4 maja w dzień Świętego Floriana - patrona strażaków składa Samorząd Uczniowski.

zyczeniadlastrazakow

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym.

SU ZPO1 w Mławie w imieniu całej społeczności uczniowskiej dziękuje za owocną współpracę i wraz z życzeniami przesyła wirtualne kwiaty.

 

 

received 637579580419023 315x420W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabki zdobywały i utrwalały wiadomości o Polsce, jako kraju, w którym mieszkamy oraz jako kraju, który należy do Unii Europejskiej. Przedszkolaki poznały znaczenie słów: ojczyzna, kraj, stolica, Unia Europejska, wspólnota, utrwaliły znajomość wyglądu polskich symboli narodowych oraz niektórych symboli Unii Europejskiej, śpiewały hymn Polski i hymn Unii Europejskiej, poznały polskie krajobrazy i stołeczne zabytki. Wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. Aby utrwalić informacje, warto rozmawiać z dzieckiem o tym, w jakim kraju mieszkamy, jakie kraje są sąsiadami Polski, co to znaczy, że należymy do Unii Europejskiej,  przypominać  o symbolach narodowych: hymnie, godle i fladze.

Więcej…

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r.
 
Wspomnienie 3 maja 2019r.

4

31

 
 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
– polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Wywieś flagę!
FLAGA
 

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie

na rok szkolny 2020/2021

 

Wniosek o przyjęcie do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 - POBIERZ

 

Zuzia Rzeplińska 315x420Przed nami święta majowe. W tym roku inne niż dotychczas. Z powodu ogłoszonej epidemii koronawirusa nie będzie spotkań, festynów, koncertów, w szkołach nie będzie też apeli. Nie oznacza to, że zapomnieliśmy o celebrowaniu tych ważnych w naszym kalendarzu dat. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły. W swoich domach wykonali świąteczne ozdoby patriotyczne. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Powstały bardzo ciekawe prace, które można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach. Zapewne wykonane ozdoby patriotyczne znajdą swoje miejsce i będą wyeksponowane, np. w oknach, w czasie majowych świąt. Pomimo iż w tym roku inaczej niż zwykle obchodzić będziemy majowe święta i rocznice to najważniejsze, że pamiętamy i swoją postawą okazujemy patriotyzm, pamięć i szacunek.

Więcej…

 

Na początku maja obchodziny trzy ważne święta państwowe:

   • 1maja Święto Pracy
   • 2 maja Dzień Flagi
   • 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja


 

oskar 312x420Uczniowie klasy II a w trakcie edukacji na odległość przygotowali gry planszowe. Plansze do gier wykonali według własnych pomysłów. Do tworzenia zagadek wykorzystali wiedzę o świecie zwierząt, działania matematyczne i znajomość zasad ortograficznych. Było to zadanie zdalne na zakończenie i podsumowanie działu o przyrodzie wiosennej. Efekty pracy uczniów można obejrzeć poniżej.

Więcej…

 

ŁUKASZEWSKA 420x420Uczniowie klasy 4 a w ramach swojej pracy zdalnej robili kanapki. Wcześniej dowiedzieli się o zasadach zdrowego odżywiania m.in. o tym, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? Ponadto uczniowie uczyli się o kulturze spożywania posiłków i higienie ich przygotowywania. Rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Poznali też korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania

Więcej…

 

Rozliczając się z podatku mogą Państwo wspomóc naszą placówkę!

1procent20

 

Kolejna lista kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie

na rok szkolny 2020/2021

znajduje się w zakładce Zapisy do szkoły

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie do 29 kwietnia 2020r. do godziny 16.00

 

Święto to ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku.

Z tej okazji uczniowie w ramach edukacji czytelniczo- medialnej tworzyli opowiadania, wiersze i rymowanki.

≈∞≈

Gabriel Welenc rymowanka 305x420

≈∞≈

1.  Dzieci książki często czytają,
wtedy mamę o coś pytają:
Mamo! Ta książka jest wspaniała!
Na to mama:
Przeczytałaś całą książeczkę?
Przecież jesteś taka mała…
 
2.  Czytanie to jest fajna sprawa
czytając można śpiewać
bo to jest super zabawa.
Gdy czytamy wiedzę pochłaniamy,
jesteśmy później mądrzejsi,
zdrowsi i weselsi.
 
3.  W książce są wiersze i opowiadania,
przygody i co zjadamy na śniadania,
mapy, jeziora  i oceany,
jaki  jest człowiek i jego przemiany.
Chyba nie zdążę ich wszystkich przeczytać
jeszcze o książki muszę dokładnie popytać!      

               
/Zuzia D.  kl. IIIa/

≈∞≈

2 rymowanka Gabriel Welenc 5 305x420

≈∞≈

 

2020 04 19 21 14 Office Lens 3 298x420

≈∞≈

Więcej…

 

herbMawy

Patronem Miasta Mława jest Święty Wojciech. Postać św. Wojciecha o wysokości 2,5 wykonana została z brązu i stanęła na cokole. Przed pomnikiem znajduje się wmurowany herb Mławy. Pomnik usytuowany został na Starym Rynku, obok budynku Urzędu Miasta.

Co roku, 23 kwietnia, obchodzony jest bardzo uroczyście Dzień Patrona Miasta Mławy - św. Wojciecha.

 

57 full

indeks

 

 

W czwartek – 23 kwietnia – przypada święto patrona Mławy, św. Wojciecha. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa wynikających z epidemii koronawirusa, miejskie uroczystości przy pomniku męczennika na Starym Rynku nie odbędą się. Na mszę św. – transmitowaną za pośrednictwem internetu – zaprasza parafia pw. św. Stanisława BM.

Msza będzie transmitowana on-line na stronie facebookowej parafii https://www.facebook.com/trojcamlawa/ 23 kwietnia godz. 18.00.

Przypomnijmy, pomnik świętego Wojciecha został odsłonięty 7 września 1997 roku. Wykonania pomnika podjął się artysta rzeźbiarz Józef Fukś. Postać o wysokości 2,5 m została wykonana z brązu. Św. Wojciech widnieje w herbie od około 1641 roku. 

unnamed 1

 

 

Zapraszamy na

zdalne

klasowe zebrania rodziców i wychowawców

dnia   23 kwietnia 2020r. (czwartek)

o godz. 1700 - klasy I – IV

o godz. 1800 - klasy V – VIII

Zebrania odbywać się będą poprzez dziennik elektroniczny Librus

lub inny komunikator wskazany przez wychowawcę klasy.

 

 

20200421 114021 HDR 315x420Dzień  Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Oto niektóre wypowiedzi naszych uczniów nt. ekologii:

 • wyłączajmy oświetlenie w pokoju, gdy z niego wychodzimy.
 • segregujmy odpady nadające się do powtórnego użycia.
 • unikamy kupowania rzeczy z plastiku.
 • na zakupy zabierajmy ze sobą reklamówki, aby nie trzeba było przynosić kolejnej torby plastikowej ze sklepu.
 • oszczędzamy papier, zbierajmy makulaturę do specjalnie wyznaczonych pojemników.
 • używajmy butelek zwrotnych, zbędne szkło zwracajmy wyrzucamy do specjalnie oznaczonych pojemników.
 • kupujemy artykuły w szkle a nie w puszkach (produkcja szkła jest tańsza i może być ono powtórnie wykorzystane).
 • korzystamy z kąpieli pod prysznicem zamiast w wannie.
 • zmniejszamy zanieczyszczenie wody poprzez używanie środki czyszczące bezpiecznych dla środowiska (patrzmy na etykietki).
 • zakręcamy  wodę podczas mycia zębów

W przeddzień Dnia Ziemi uczniowie wyszli do swoich przydomowych ogródków by nacieszyć się słońcem. Wiosna na dobre zawitała do ogrodów. Przy tej okazji zrobili zdjęcia roślinności  w ich najbliższym otoczeniu.

7C062E0C 4944 484B 892A F99E2B2CA816 315x420

85ECA0FC 279F 45B0 89B6 7C98C91E3915 420x315

Więcej…

 

Codziennie słyszymy informacje o suszy panującej na świecie i w naszym kraju. Coraz częściej mówi się o potrzebie oszczędzania wody. To oszczędzanie powinniśmy rozpocząć od naszych gospodarstw domowych, bo każda kropla się liczy. Uczniowie klas siódmych wykonali projekty naklejek promujących racjonalne gospodarowanie wodą, które można powiesić w kuchni lub łazience.

received 141683450610544 315x420

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj372
mod_vvisit_counterWczoraj641
mod_vvisit_counterTen tydzień2962
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4132
mod_vvisit_counterTen miesiąc8507
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16956
mod_vvisit_counterRazem969707

Online (20 minutes ago): 13
Your IP: 100.24.122.117
,
Today: Kwi 15, 2021