4Dnia 8 listopada 2018r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.
Uczniowie klas I-III zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.
To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej…

 

4W dn. 8. listopada b.r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szydłowie odbył się turniej w halową piłkę nożną o Mistrzostwo Powiatu Mławskiego. Do turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, które kilka dni wcześniej pomyślnie przebrnęły przez rozgrywki ćwierćfinałowe w swoich grupach. W tym gronie znalazła się drużyna z naszej szkoły. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Młodzi piłkarze z naszej szkoły do tych zmagań sportowych przystąpili bardzo zmotywowani, z wielkim zaangażowaniem i ogromną wolą walki. Każdy mecz był wyrównany i niezwykle emocjonujący. Zawodnicy mieli okazję wykazać się umiejętnościami indywidualnymi oraz umiejętnościami w grze zespołowej. Nasz zespół nie zawiódł zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Drużynę SP1 stanowili następujący zawodnicy: Radzki Adam, Kołakowski Hubert, Prymus Łukasz, Starus Adam, Wiśniewski Karol, Piłkowski Adam, Chmielewski Antoni.

Więcej…

 

warsztaty dla rodzicow

 

4W dniu 07.11.2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup: Żabki, Orzeszki i Słoneczka uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem mławskich miejsc pamięci narodowej”. Odwiedziły mławski cmentarz, gdzie uczciły pamięć żołnierzy walczących o wolność i niepodległość. W mławskim parku zapaliły znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Dębem Niepodległości. Przy tej okazji dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę o czasach dla Polski trudnych, rozumiały dlaczego w takich miejscach należy zachowywać się z szacunkiem.

Więcej…

 

1W dniu 06.11.2018 r. dzieci i nauczyciele z grupy „Żabki” z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 zaprosili rodziców na wspólne świętowanie 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Podczas wspólnej pracy rodzice, dzieci i nauczyciele śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe z okresu I wojny światowej. Na zakończenie przy ozdobionym już drzewku dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki o niepodległości. Rodzice byli bardzo wzruszeni, że ich dzieci tak wiele wiedzą o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Spotkanie było jednym z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

Więcej…

 

2W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas czwartych pojechali do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka miała charakter integracyjno-edukacyjny. Uczniowie poprzez zabawę i naukę poszerzyli swoją wiedzę. Uczestniczyli w interaktywnym widowisku „Wanna Archimedesa” w teatrze Capitol. Wzięli również udział w „warsztatach czekoladowych” w Pijalni Czekolady E.Wedla. Spacerując po Starym Mieście odwiedzili miejsca pamięci narodowej.

Więcej…

 

17 listopada 2018 roku odbył się Trzeci Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom pt. „Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa”. Celem wydarzenia było umożliwienie wzajemnego poznania się, wspólna zabawa i integracja z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość.
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym i Hospicjum w Kraszewie – Czubakach naszą placówkę reprezentowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Martyna Kwiecińska i Pani Marta Drzewiecka. Panie czytały baśnie przy łóżkach nieuleczalnie chorych dzieci.  Pod opiekę Fundacji Odzyskać Radość trafiają dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć – wszystkie bardzo chore.

Więcej…

 

2Dnia 6 listopada w ZPO1 najstarsze przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z muzykami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Koncert zatytułowany był „Hej wesele”. Bohaterem koncertu był Oskar Kolberg – polski etnograf, encyklopedysta, folklorysta i kompozytor, który jako pierwszy badacz zebrał i usystematyzował kulturę ludową, dzieląc ją według regionów. Uczniowie i przedszkolaki mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w weselu ludowym. Wybrani spośród uczniów tancerze zaprezentowali szerokiej publiczności polskie tańce narodowe, wywodzące się z tańców ludowych: poloneza, krakowiaka, mazura, oberka i kujawiaka. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role. Wykazały się zdolnościami tanecznymi.

Więcej…

 

1Dzień Wszystkich Świętych jest to dzień pamięci o tych, którzy już odeszli, których już nie ma wśród nas. Zgodnie ze szkolną tradycją i w tym roku przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie  wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego, udali się na cmentarz parafialny przy kościele św. Wawrzyńca, w celu uporządkowania grobu zmarłej w 1983 r. nauczycielki naszej szkoły Pani Amelii Zagórskiej.

Więcej…

 

4Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, zarówno naszych bliskich jak i tych, których grobów już nikt nie odwiedza. Po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11 XII 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Więcej…

 

8Dnia 30 października 2018r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie odbyło się uroczyste ślubowanie przedszkolaków, którzy rozpoczęli edukacje przedszkolną od września 2018r. Dzieci w czerwono-białych biretach zaprezentowały się w programie słowno – muzycznym. Przedszkolaki z grupy „Słoneczek” zaprezentowały układ taneczny. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Po złożeniu przysięgi przez nowoprzyjęte dzieci dyrektor Janina Lampkowska pasowała przedszkolaków zielonym ołówkiem. Przysięgę złożyło 61 przedszkolaków. Również rodzice złożyli uroczystą przysięgę.

Więcej…

 

3Dnia 25 października 2018r. odbył się koncert w wykonaniu zespołu Janusz Prusinowski Kompania. Jest to zespół muzyków, którzy kultywują tradycję wiejskich muzykantów, jednocześnie szukając w jej obrębie własnych środków wyrazu, a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność - z nowoczesnością.
Tematem tego muzycznego spotkania były mazurki, oberki, kujawiaki, a więc muzyka ludowa, która od wielu lat zachwyca doskonałym warsztatem, ale również improwizacjami znanych ludowych przyśpiewek i melodii.

Więcej…

 

certyfikatjang18

 

3Dnia 18 października 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Zbigniewem Jabłońskim – pisarzem, poetą, redaktorem, lekarzem, komandorem Marynarki Wojennej, członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Za swoje liczne zasługi został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Pokoju ONZ.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VIIa i VIIIa z nauczycielami. Po przybliżeniu osoby naszego gościa przez panią Dorotę Tadrzyńską, pan Zbigniew przywitał się żartobliwie z uczniami jako ich „starszy kolega”, ponieważ jest absolwentem Naszej Szkoły. Gość zapoznał uczniów z fragmentami swojej najnowszej książki „Trafiony-zatopiony”. W swoje opowiadania wplatał wątki ze swoich licznych podróży, ciekawostki z życia szkolnego. Na zakończenie spotkania pan Zbigniew odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

Więcej…

 

7Dnia 16 października 2018 r. w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej po raz kolejny zostały przyznane stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W tym roku nagrodę otrzymał uczeń z naszej szkoły -  Adam Witkowski  - uczeń klasy VIb, który w ubiegłym roku szkolnym osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy!!!
Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali w czasie uroczystości program artystyczny pod kierunkiem pań – A. Sietczyńskiej, M. Kwiecińskiej i M. Drzewieckiej: zaśpiewali pieśni – „Leć muzyczko”, „Wadowice, moje miasto”, recytowali wiersze związane z postacią papieża. Na zakończenie uczeń z klasy VIIIa zagrał na skrzypcach „Barkę - ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Więcej…

 

1W piątek 12 października przedszkolaki z grupy IV „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Motylkowo” w Mławie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej i zręczności. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć oraz napić się soku. 

Więcej…

 

1W dn. 23 października 2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Mławskiego w halową mini piłkę nożną. Organizatorem tych zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mławie, który ufundował puchary dla trzech najlepszych drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w następującym składzie: Bednarz Dominika, Chmielewska Wiktoria, Grabowska Maja, Kurowska Aleksandra, Miłobędzka Nina, Próchniak Aleksandra, Budka Aleksandra, Ramska Natalia, Rzeplińska Zuzanna, Julia Dymczyk. Dziewczęta zajęły III miejsce.

Więcej…

 

16W dn. 17 października b.r. na mławskiej pływalni odbyła VI Edycja (podsumowująca) oraz rozpoczęła się VII Edycja I runda w ramach Mławskiej Ligi Pływackiej. We wtorkowy poranek na pływalni zjawili się uczniowie ze szkół powiatu mławskiego, którzy przystąpili do rywalizacji w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Podobnie jak w poprzednich edycjach tak i w tej nie zabrakło na starcie naszych uczniów. Każdy uczeń w swojej grupie wiekowej mógł wystartować w dwóch konkurencjach pływackich. Zawodnicy rocznika 2008 i młodsi mieli do pokonania dystans 25m natomiast uczniowie rocznika 2007 i starsi mieli do przepłynięcia dystans 50m. Wyjątek stanowił styl motylkowy, każdy startujący w tym stylu miał do pokonania dystans 25m. Zawodnicy miejsc od pierwszego do trzeciego zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i medalami.

Więcej…

 

2Dnia 16 października odbył się uroczysty apel związany z obchodami XVIII Dnia Papieskiego. Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
Hasło tegorocznego XVIII  Dnia Papieskiego – „Promieniowanie ojcostwa”.

Więcej…

 

4Wszystko nas dziś rozwesela,
Bo jest Dzień Nauczyciela.
12 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodniczący RadyRodziców, emeryci, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedszkolaki i uczniowie. Zebranych gości powitała Dyrektor Janina Lampkowska. Podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie przedszkolaków i uczniów. Część artystyczną pod nazwą „Posiedzenie Rady Uczniowskiej” przedstawili uczniowie z klasy 8a pod czujnym okiem p. Renaty Przybyłowskiej. Szkolny chór pod kierunkiem p. Anety Stanios zaśpiewał piosenki dla nauczycieli a uczennice z klasy 7a zatańczyły. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane słodkie upominki.  

Więcej…

 

18 października 2018 roku dzieci z grupy I „Jagódki” odwiedziła pani Bożena Jasińska – pielęgniarka szkolna. Celem spotkania była odpowiedź na pytanie : „Co należy robić, aby być zdrowym?”. Przedszkolaki poznały piramidę zdrowia. Następnie dzieci dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest zdrowe odżywianie się, czyli spożywanie owoców, warzyw oraz picie soków a także, jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywają witaminy. W podziekowaniu za wizytę i przekazaną wiedzę maluszki zaśpiewały piosenkę o owocach oraz wręczyły pamiątkowe podziękowanie.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj59
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień464
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12651
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670203

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019