3W dn. 8 maja b.r. na boisku „Orlik” znajdującego się na terenie MOSiR-u w Mławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mławskiego w piłce nożnej chłopców rocznik 2006 i młodsi. Uczestniczyły w nim cztery najlepsze zespoły wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji. Do turnieju reprezentanci z naszej szkoły przystąpili bardzo skoncentrowani, zmotywowani i pełni wiary w zwycięstwo. Mistrzem Powiatu została Szkoła Podstawowa z Wieczfni Kościelnej, nasi uczniowie z zajęli drugie miejsce, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Wiśniewa, czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Niedzborza. Zespół z naszej szkoły wystąpił w następującym składzie: Chmielewski Antoni, Kołakowski Hubert, Popielarczyk Kacper, Prymus Łukasz, Radzki Adam, Starus Adam, Wiśniewski Karol i Piłkowski Adam. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

3Na początku kwietnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Przebieranie  –   niepytanie”.  Uczennice klasy szóstej przebrały się i udały się uczniów do klas I – III oraz do przedszkolaków. Pod opieką wychowawców poszczególnych klas, uczennice prowadziły zajęcia. Przygotowały krzyżówki, rebusy, zagadki oraz prace praktyczne, które uczniowie wykonywali samodzielnie. Dziewczęta uczyły piosenek młodszych kolegów i koleżanki oraz tańczyły razem z nimi. Przeprowadziły konkurs na temat naszej szkoły. Za najlepsze odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody. Na koniec zajęć wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem w postaci ciasteczek – babeczek upieczonych przez uczennice klasy szóstej. Podczas tych nietypowych zajęć towarzyszyła wspaniała i wesoła atmosfera. Dla uczniów klas I – III  i przedszkolaków była to super wspólna zabawa.

Więcej…

 

1W dniach 15 – 16 – 17 kwietnia br. uczniowie klas ósmych pisali swój pierwszy ważny egzamin. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 47 uczniów klas 8ab. W poniedziałek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, we wtorek z matematyki , a w środę z języka angielskiego. Egzamin odbywał się w sali gimnastycznej szkoły. Zgodnie z procedurami została przygotowana sala. Uczniowie po wylosowaniu numeru stolika zajmowali odpowiednio miejsce.
W określonym procedurą czasie wykonywali zadania pisemne. Z języka angielskiego zadanie należało wykonać po wysłuchaniu nagrania z tekstem wypowiadanym przez lektora. Egzamin nadzorowała komisja składająca się
z nauczycieli szkoły i jednego nauczyciela z SP6. Wyniki z egzaminu będą znane 14 czerwca br. Wszystkim uczniom życzymy najwyższych wyników!

Więcej…

 

1Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”

 • I miejsce Watemborska Zuzanna V a
 • II miejsce Falencka Zuzanna VII a
 • III miejsce Piekarski Łukasz V b
 • III miejsce Tuszyńska Maja V b

Wyróżnienia:

 • Szustek Bartosz VI a
 • Witkowski Adam VI b

W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy, które ufundował organizatorem konkursu – Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

4Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r. Uroczystości w Mławie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd  przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej  poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości". Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Janina Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

Informuję, że decyzją Komitetu Strajkowego w ZPO1

strajk trwa w placówce do 26 kwietnia2019r.

Z poważaniem

Janina Lampkowska

dyrektor Zespołu

 

 


Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

życzą Dyrektor i Pracownicy

Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

 

 

 

STRAJK SZKOLNY

Zajęcia w szkole i w przedszkolu są odwołane.

Prosimy Rodziców o śledzenie komunikatów medialnych

dotyczących trwania bądź odwołania strajku.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

 

1procent

 

4Święta wielkanocne są nośnikiem wielu wartości religijnych i moralnych. Poprzez swoją obrzędowość i kolorystykę mają również wpływ na rozwój poczucia estetyki. Dlatego tak ważne jest przybliżenie dzieciom zwyczajów wielkanocnych. 3 kwietnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wspólnie ze swoimi rodzicami bliżej poznały jedną z tradycji wielkanocnych tj. zdobienie pisanek. 4-latki najpierw zaśpiewały piosenkę o pisankach a następnie liczyły i wkładały do koszyczka kolorowe pisanki. Rozmawiały o tradycji święcenia pisanek. Następnie z wielką radością pobiegły do swoich rodziców, aby ochoczo zabrać się do pracy.

Więcej…

 

9Dnia 4 kwietnia 2019 roku odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni pani Lidii Domańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, na motywach utworu Cz. Janczarskiego.
Mały bohater o imieniu Wojtek bardzo chciał zostać strażakiem i pomagać ludziom gasząc pożary. Ale dorośli twierdzili, że jest za mały. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. W nagrodę zostaje przyjęty w szeregi miejscowych strażaków i otrzymuje od  komendanta straży złoty hełm strażacki. Ta piękna historia uczy, że o dorosłości i odpowiedzialności nie decyduje tylko wiek, ale również decyzje jakie podejmujemy, to jak postępujemy, czy jesteśmy odważni i czy umiemy podjąć szybką i mądrą decyzję.

Więcej…

 

1Dnia 2 kwietnia bieżącego roku z okazji „Światowego Dnia Książki dla dzieci” biblioteka szkolna w ZPO1 miała zaszczyt gościć miejscową poetkę i malarkę należącą do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej – panią Ewę Przybysz, która zaprezentowała uczestnikom spotkania zarówno utwory poetyckie, jak i prace plastyczne. Dzieci wysłuchały autorskiej recytacji poetki, miały też okazję zaprezentowania własnej deklamacji wybranych wierszy pani Ewy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przeplatanej licznymi wesołymi wierszami, zagadkami, śmiesznymi historyjkami, które wywołały zachwyt i dziecięcą radość. Uczniowie klas pierwszych i IIb  nie ukrywali podziwu dla prac plastycznych naszego gościa.

Więcej…

 

3Dnia 26 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Skierowany on był do uczniów klas 4-8. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej  oraz prezentacja uczniów utalentowanych wokalnie w szkole. Jury oceniając prezentacje wokalne brało pod uwagę  zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców a także staranność i dokładność wykonania.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano następujące miejsca:

 • I   miejsce –    Anna Osolińska kl.4b
 • II  miejsce -    Gabriela Bogucka kl.6b
 • III miejsce –   Martyna Maćkowska kl.7a

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy za udział, a laureaci  otrzymali drobne upominki. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Aneta Stanios – nauczycielka muzyki.

Więcej…

 

2Dnia 21 marca podczas apelu z okazji „Dnia Wiosny” i  „Dnia Poezji” zostały rozstrzygnięte dwa konkursy.
Pierwszy z nich to Szkolny Konkurs Poetycki – „Pokochaj poezję”, a drugi - "Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsze miejsca w moim mieście".

Więcej…

 

3Dnia 28 marca 2019r. uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem wychowawcy – pani D. Końpy przedstawili program artystyczny pt. „W poszukiwaniu wiosny”.
Po skończonym przedstawieniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Ja, moja rodzina, moje miasto”  organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych nr  1 we  współpracy ze  Stowarzyszeniem  Przyjaciół  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Konkurs skierowany był do mławskich  placówek oświatowych w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej…

 

218 marca 2019r. uczniowie klasy 4a wspólnie z wychowawczynią – panią Moniką Żak stworzyli Kodeks Młodego Ekologa. Kodeks był wynikiem lekcji godziny wychowawczej, podczas której dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania mające na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ekologicznej dotyczącej zagospodarowania odpadów, ich segregowania oraz ich szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Podczas zajęć uczniowie poznali, bądź przypomnieli sobie, jakie są rodzaje odpadów, do jakich pojemników je segregować lub gdzie je oddawać oraz utrwalili sobie kilka fachowych określeń związanych z tym tematem, np. recykling, elektrośmieci, czy odpady wielkogabarytowe. Na lekcji zostały zastosowane metody aktywizujące, takie jak: burza mózgów, metoda obwodu stacyjnego, metody problemowe, zastosowania wiedzy w praktyce, zastosowanie multimediów (filmik „Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci”).

Więcej…

 

9229 marca odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs języka niemieckiego „Deutsch macht Spaß”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z siedmiu szkół podstawowych z naszego miasta.
„Deutsch macht Spaß” przyjął formę multimedialną. Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w aplikacji Kahoot przy użyciu smartphonów. Rozgrywki językowe podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym z nich uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu kulturo- i krajoznawstwa w obszarze krajów niemieckojęzycznych, a wiec Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Drugim etapem konkursu był quiz leksykalno- gramatyczny.

Więcej…

 

329 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Ponad Barierami”. Celem konkursu było pokazanie, w jaki sposób można przełamywać bariery pomiędzy osobami zdrowymi, a niepełnosprawnymi.  W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z 16 szkół. Wpłynęły 84 prace plastyczne i 69 prac literackich. Oceniane one były w dwóch kategoriach: klasy 0-III prace plastyczne, klasy IV-VIII prace literackie.
Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się odniesionymi sukcesami.
Nagrodzeni zostali:

konkurs plastyczny:

 • Wyróżnienie - Maria Szałas gr. 0

konkurs literacki:

 • Wyróżnienie - Maja Grabowska kl. VI b

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

425 marca w ramach zajęć popołudniowych przedszkolaki z gr. I „Jagódki” świętowały międzynarodowy Dzień Wody.  Zajęcia przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom, jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność oszczędzania wody. Jagódki wymieniały sytuacji w jakich nam ludziom, zwierzętom i roślinom potrzeba jest woda. Przedszkolaki z zaangażowaniem określały właściwości wody, wsłuchiwały się w jej odgłosy. Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych przy piosenkach związanych z tematyką wody. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało medal „Przyjaciela wody” który ma przypominać im na co dzień o tym jak należy postępować aby nigdy nie zabrakło nam wody.

Więcej…

 

22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody. Dzień obchodzony jest od 1993 roku. Datę zatwierdziło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.
Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 powstała prosta instalacja wykonana przez uczniów klasy 7a na lekcji plastyki. Instalacja miała rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Do wykonania instalacji wykorzystano min. materiały z recyklingu.
dzienwody19

 

SP1 - Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody. Dzień obchodzony jest od 1993 roku. Datę zatwierdziło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 powstała prosta instalacja wykonana przez uczniów klasy 7a na lekcji plastyki. Instalacja miała rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Do wykonania instalacji wykorzystano min. materiały z recyklingu.

 

7Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną – to główne zadania Warszawskiej Syrenki. W dniu 26 marca odbyły się powiatowe eliminacje konkursu. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania.

W kategorii klas 0 - III:

 • Antonina Łukasik kl. II b - II miejsce

W kategorii klas VII - VIII oraz klas gimnazjalnych:

 • Anna Wtulich kl. VIII a - III miejsce
 • Adam Powązka kl. VII a - wyróżnienie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj441
mod_vvisit_counterTen tydzień3399
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc14616
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem754044

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.227.2.246
,
Today: Sty 25, 2020