1W piątek 22 marca 2019 roku w sali grupy „Jagódki” wiosna zagościła na dobre. Zapach warzyw unosił się już od wczesnych godzin porannych. To Maluchy podjęły wielkie wyzwanie  przygotowania zdrowych, wiosennych kanapek i wspólnej degustacji. Przedszkolaki poznały Piramidę Żywienia i po umyciu rąk przystąpiły do pracy.

Więcej…

 

12Dnia 21 marca 2019r. Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało liczne grono przybyłych gości.

Na wstępie pani dyrektor Janina Lampkowska powitała rodziców i przyszłych pierwszoklasistów oraz zapoznała z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pani R. Przybyłowskiej i pani H. Wietechy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i sportowe. Dziewczęta z klasy Vb przedstawiły pokaz tańca sportowego. Następnie przybyłe na spotkanie dzieci miały możliwość wspólnej zabawy oraz rywalizacji w konkurencjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Następnie rodzice wraz dziećmi mieli możliwość obejrzenia sal dydaktycznych oraz wyposażenia szkoły. Największym zainteresowaniem cieszyła się tablica interaktywna, która była udostępniona w sali nr 20. Na zakończenie odbyła się degustacja zdrowej żywności przygotowana przez rodziców uczniów z klasy IIIa.

Dziękujemy rodzicom uczniów z klasy IIIa za zaangażowanie.

Więcej…

 

7Początek wiosny to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Przyroda budzi się do życia, dni stają się dłuższe a nasze samopoczucie zdecydowanie poprawia się wraz z ciepłem promieni słonecznych. W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, przebrane za kwiatki, bociany. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Koszałka Opałka” przygotowały inscenizację pt. „Witaj Wiosno”.

Więcej…

 

218 i 19 marca  2019 roku uczniowie z klas I – VI  mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji prowadzonej przez instruktorów z Akademii Wirtualnej Rzeczywistości.
Podczas zajęć wszyscy uczniowie jednocześnie mogli korzystać z wirtualnej rzeczywistości zakładając gogle, za pomocą których przenieśli się w głąb wulkanu lub kosmosu. Uczniowie widzieli realistyczne obrazy, rozglądając się dookoła siebie (o 360o), słuchając opowiadania o poszczególnych elementach. Dowiedzieli się między innymi: czym są wulkany, jakie są ich rodzaje, czy wulkany są w Polsce, które obszary na świecie są najbardziej wulkaniczne, czy istnieją wulkany w kosmosie. Oprócz dobrej zabawy uczniowie przyswoili mnóstwo nowych wiadomości.

Więcej…

 

4Dnia 19 marca 2019 r. najstarsze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III z ZPO1 uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z muzyką pt. „Zaczarowane skrzypce” zorganizowanym przez Agencję Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna.

Tym razem bohaterem instrumentalnej opowieści były skrzypce i romantyczna muzyka włoska. W zaczarowaną opowieść zaangażowani zostali uczniowie z widowni. Wcieli się w role czarnoksiężnika Hałasa, jego pomocników oraz księżniczki Muzyki i muzyków grających na instrumencie smyczkowym, czyli zaczarowanych skrzypcach.

Więcej…

 

112. 03. 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Międzyprzedszkolnej Zimowej Olimpiadzie Sportowej 5-latków, której organizatorem był Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Zmierzyliśmy się z drużynami z mławskich przedszkoli w siedmiu konkurencjach: „Spacer pingwina”, „Skoki narciarskie”, „Rzuty śnieżkami”, „Biegi narciarskie”, „Hokej na lodzie”, „Przerębel”, „Śnieżna kula”. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Zawodnikom kibicowali koledzy i koleżanki z grupy. Wszyscy wspaniale się bawili. W łącznej kwalifikacji przedszkoli zdobyliśmy III miejsce!

Więcej…

 

1Dnia 14 marca 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej.
W konkursie wystąpiło 12 dzieci z mławskich szkół i przedszkoli: 5 solistów i 3 zespoły 2 – 3 osobowe. Przedszkolaki recytowały następujące utwory: „Stefek Burczymucha”, „Sposób na laleczkę”, „Jasio śpioszek”, „Pan Franciszek”.

Więcej…

 

goragrosza19

Nasze przedszkole, tak jak w latach ubiegłych, przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest pomoc dzieciom z różnych form opieki zastępczej. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 368,34 zł. Za każdy przekazany grosz serdecznie dziękujemy!

 

 

1W dniach 4 – 8 marca 2019 roku w grupach VI i VII w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 realizowano projekt edukacyjny „Pieniądze”. Podczas tygodniowego cyklu zajęć dzieci poznały polskie pieniądze i ich zastosowanie.
Wprowadzeniem do zajęć było wspólne stworzenie siatki pytań i mapy myśli przedszkolaka na w/w temat. Podczas zabaw badawczych w zespołach dzieci poznały historie i sposób wytwarzania monet i banknotów polskich. Metoda „Burza mózgów” pomogła dzieciom poznać i zrozumieć pojęcie oszczędzania. Podczas wycieczki do banku dzieci poznały sposoby oszczędzania i przechowywania pieniędzy, poznały pracę kasjera, ochroniarza  i kierownika banku. Mama Olka wyjaśniła przedszkolakom pojęcia: lokata, pożyczka, kredyt, karta kredytowa, karta bankomatowa. Pokazała obsługę bankomatu. Po powrocie do przedszkola dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały swoje skarbonki w celu oszczędzania w domu.

Więcej…

 

4Dnia 15 marca 2019 roku uczniowie z klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Wars i Sawa” w wykonaniu małych artystów z klasy IIa pod kierunkiem wychowawcy – pani E. Łuby. Spektakl wzbogacony został muzyką oraz układami tanecznymi do piosenek o dawnej Warszawie w wykonaniu uczennic. Młodzi aktorzy wcielając się w role postaci z legendy, przybliżyli dzieciom historię powstania Warszawy. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu scenografia, kostiumy i rekwizyty.

Więcej…

 

Dnia 7 marca 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci oraz rozbudzanie zainteresowań poezją. Ponieważ w tym roku szkolnym było wielu uczniów chętnych, aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wcześniej odbyły się eliminacje. Spośród recytatorów wybrano 13 dzieci, które reprezentowały swoje klasy podczas konkursu. Każdy z uczestników przygotował wiersz o dowolnej tematyce.

Więcej…

 

1Dnia 12 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 20 recytatorów. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i teksty prozy o różnym stopniu trudności. Z chęcią słuchali swoich kolegów i każdy występ nagradzali brawami. W klasie panowała radosna atmosfera choć uczniowie przeżywali emocjonalnie swoje występy. Jury w składzie : p. Maciak, p. Stefańska- Zera, p. Bardońska  oceniało uczniów pod wieloma względami. Brano pod uwagę wybór tekstu, oryginalność mówienia, dykcję, zaangażowanie emocjonalne ucznia. Zmagania z recytacją trwały 2 godziny.

Więcej…

 

dzienotwarty2019

 

8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Więcej…

 

1

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
\Zbigniew Jeżyna\

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu  chłopcy z  grup:  „Pszczółki”, „Jagódki” i „Krasnoludki” składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli przemili, uczynni  i sympatyczni:) Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

Więcej…

 

6Od początku grudnia uczniowie klas starszych, podczas długich przerw mogą aktywnie spędzać czas w sali gimnastycznej. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Kieglerskiego i p. Dobrowolskiego uczniowie klas VI – VIII rozgrywają według ustalonego harmonogramu międzyklasowe mecze piłki nożnej i piłki ręcznej. Aktywne przerwy w naszej szkole dają uczniom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki tej aktywności ruchowej w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Aktywne przerwy to również super pomysł na spożytkowanie energii, szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia i siedzenia w ławce. Ci co nie grają, dopingują koleżanki i kolegów ze swoich klas. To przedsięwzięcie sportowe ma również inny wymiar, a mianowicie wszechstronny rozwój psychofizyczny ucznia, co jest spójne z programem wychowawczym naszej szkoły.

Więcej…

 

4W dniach od 25 lutego 2019r. do 1 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „What? Where?” dla klas IV- VIII. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test w języku angielskim na smartfonach w aplikacji Kahoot. Dla klas czwartych i piątych test multiple choice(poziom A1) składał się z 36 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, zwierzęta, święta, pogoda, przybory szkolne, produkty żywnościowe, wygląd zewnętrzny, ubrania, hobby i środki transportu. Dla klas szóstych test multiple choice(poziom A1+) składał się z 40 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, czas, zawody, środki transportu, pogoda i przedmioty szkolne. Natomiast dla klas siódmych i ósmych test multiple choice (poziom A2) składał się z 22 zadań zamkniętych o tematyce: zawody i czynności z nimi związane, przymiotniki związane z osobowością, stopniowanie przymiotników, przyimki miejsca oraz kolokacje przymiotnika z przyimkami.

Więcej…

 

4Jedną z cech współczesnego społeczeństwa jest strategia uczenia się przez całe życie, a tym samym podejmowania ważnych decyzji: wyboru szkoły, kierunków studiów, wyboru miejsca pracy, podnoszenia kwalifikacji, czy ewentualnych decyzji o zmianie zawodu. Młody człowiek musi być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do ciągłych zmian wynikających z globalizacji gospodarki i postępów informatycznych cywilizacji. Dlatego tak ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej uczniów, umiejętności podejmowania trafnych decyzji i dokonywania odpowiednich wyborów.

Jednym z elementów ułatwiających wybór dalszej ścieżki edukacyjnej jest poznanie ofert edukacyjnych szkół ponadpodstawowych w naszym mieście i najbliższej okolicy. W tym celu uczniowie klas ósmych w dn. 6 marca b.r. odwiedzili X Powiatowe Forum Edukacyjne, które odbyło się w Mławskiej Hali Sportowej. Swoje stanowiska wystawiło ponad 30 jednostek organizacyjnych o charakterze edukacyjnym. Na uczniów czekały oferty nie tylko szkół średnich, ale również placówek kształcących zawodowo  i wspomagających edukację

Więcej…

 

2W dn. 3 marca b.r. Mława uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji członków podziemia niepodległościowego w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (parafia Św. Rodziny). Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się przed pobliski pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała wicedyrektor  Urszula Smolińska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Na koniec tej uroczystości zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

Więcej…

 

2W dniu 04.03.2019 r. trzy przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy VIIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod opieką pani Marty Drzewieckiej wybrały się do schroniska dla zwierząt w Napierkach w celu przekazania zebranej  wcześniej żywności dla psów. Tam dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko i jak wygląda proces adopcji psów. Miały także możliwość zobaczyć przebywające w boksach różnej maści i rasy czworonogii. Te, na widok niezwykłych gości, radośnie skakały na siatkę, a niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o moment zainteresowania swoją dolą.

Więcej…

 

721 lutego 2019r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, uczniowie i nauczyciele obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Mottem tego dnia stały się słowa Franciszka Dmochowskiego:
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego i przypomnieć, że język polski jest skarbnicą polskiej historii, kultury i doświadczeń.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono poprawności językowej. Uczniowie klasy VIb, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Stefańskiej - Zery, ozdobili korytarze szkolne gazetkami przypominającymi zasady posługiwania się poprawną polszczyzną oraz przykładami, jak nie należy "kaleczyć" języka ojczystego.
Nauczyciele zostali obdarowani ekologicznymi torbami, na których uczniowie wypisali poprawne formy wyrażeń i zwrotów, które sprawiają im najwięcej trudności językowych.  Pomysł ten spotkał się z  pozytywnym  odzewem wśród grona pedagogicznego.
Warto podkreślić, że umiejętność  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj502
mod_vvisit_counterWczoraj483
mod_vvisit_counterTen tydzień2608
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4945
mod_vvisit_counterTen miesiąc7553
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15732
mod_vvisit_counterRazem730176

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.226.243.226
,
Today: Gru 12, 2019