paczuszkadlamaluszka

DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, PRZEDSZKOLAKI ORAZ PRACOWNICY
NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i materialne wsparcie organizowanej w naszej placówce akcji

„Paczuszka dla chorego Maluszka”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów, które dnia 30.11.2018 r. zostały przekazane nieuleczalnie chorym dzieciom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w miejscowości Kraszewo – Czubaki.
Za zorganizowanie transportu zebranych rzeczy do Ośrodka dziękujemy Pani Joannie Powązka.

Dziękujemy

Organizatorzy

Więcej…

 

6

Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami w skupieniu obejrzeli przedstawienie pt. „W tym roku Świąt nie będzie”, będące elementem projektu edukacyjnego „Świat baśni i bajki”. Scenariusz przedstawienia napisała p. Agnieszka Strzałkowska. W inscenizacji brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami : p. P. Langowską, p. R. Nagucką, p. A. Podlaskiego, p. A. Strzałkowską i p. J. Tatuch. Przedstawienie niosło ze sobą bardzo ważne przesłanie, iż należy być dobrym przez cały rok, a nie jedynie od święta. Święty Mikołaj przyniósł prezenty.

Więcej…

 

W grudniu  uczniowie klas szóstych i siódmych realizowali międzynarodowy projekt świąteczny „Wesołych Świąt Europo!”w języku niemieckim. Projekt przeprowadzony został w ramach Programu eTwinning, działającego pod opieką Komisji Europejskiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i obejmuje partnerstwo i współpracę szkół w obszarze państw Unii Europejskiej, Partnerstwa Wschodniego oraz Eurosródziemnomorskiego.
W projekcie uczestniczyło sześć państw europejskich: Słowacja, Grecja, Hiszpania, Polska i Włochy.  Nasi uczniowie wysłali pocztą tradycyjną własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi w języku niemieckim  do zaprzyjaźnionych szkół europejskich. Do życzeń dołączyliśmy także listy prezentujące naszą szkołę oraz tradycje świąteczne w Polsce.  Jednocześnie dotarły już do naszej szkoły kartki z życzeniami, listy i zdjęcia  od partnerów projektu.

Więcej…

 

wasistdas

Pod koniec listopada 2018 r. odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego „Was ist das?" dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Podczas konkursu uczniowie  rozwiązywali test w języku niemieckim ( poziom A1 i A2) na smartfonach w aplikacji Kahoot. Test multiple choice składał się z 20 zadań zamkniętych o tematyce: człowiek, zdrowie, zawody, praca, zwierzęta, godziny zegarowe, hobby. W konkursie wzięło udział  23 uczniów.

  • Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Chmielewska z kl. VIb zdobywając 27, 4 pkt.,
  • drugie - Zuzanna Rychcik kl. VIIa (27, 27 pkt.),
  • trzecie - Magdalena Merchel kl. VIIb  (25 pkt.).

Ponieważ różnica punktów była minimalna jury postanowiło przyznać również wyróżnienie dla Oliwii Piątkowskiej z kl. VIIIb (24, 3 pkt.).

Więcej…

 

2Jest już tradycją , że przedszkolaki z naszego przedszkola lubią przychodzić do biblioteki szkolnej. Lubią słuchać bajek, które czytają im Panie z biblioteki, a także uczniowie z „Koła czytelniczego”.
W  ramach  obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedziła naszą bibliotekę p. Agata Mierzwa – Kierownik zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, która  w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji patriotycznej „Kto ty jesteś? – Polak mały” zaprezentowała przedszkolakom  z grupy „Orzeszki” i „Żabki” „Legendy polskie” z wykorzystaniem „teatrzyku kamishibai”.

Więcej…

 

2Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Pani Dyrektor Janinie Lampkowskiej – do biblioteki trafiły nowiutkie pachnące księgarnią książki, które zasponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Zostały opracowane, tzn. opieczętowane, skatalogowane i obłożone w okładki foliowe. Nowe woluminy pieczętowali  m.in. uczniowie z „Koła Czytelniczego”. Zapraszamy do odwiedzin biblioteki i  wypożyczeń.
Życzymy miłej lektury!

Więcej…

 

koleda18

 

4W przeddzień ”Mikołajek”, tj. 5 grudnia, klasa VIb z nauczycielem techniki p. Dariuszem Kieglerskim udała się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Tam w Sali Papieskiej czekały na nas materiały i przybory niezbędne do wyrobu ozdób choinkowych.  Warsztaty bożonarodzeniowe prowadziła p. Kasia - pracownik muzeum, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o dekoracjach świątecznych wykonywanych przez naszych pradziadków. Były to m.in. ptaszki i anioły z kolorowej bibuły oraz łańcuchy ze słomy – najoryginalniejsze, bo wykonane własnoręcznie.

Więcej…

 

4Dnia 4 grudnia  odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia artyści przypomnieli pieśni i zwyczaje Bożonarodzeniowe. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie odbył się konkurs na najładniej zaśpiewaną kolędę. Zwyciężyła Maja Krenc z klasy IIIa.

Więcej…

 

15 grudnia każdego roku na całym świecie, w celu uznania dla trudu wolontariuszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, żeby uświadomić wszystkim ile bezinteresownej pracy i pomocy niosą dobrzy ludzie. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji tego święta przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Przebrani w bajkowe stroje tanecznym krokiem i z piękną piosenką odwiedzali poszczególne klasy oraz grupy przedszkolne, częstując dzieci cukierkami. Piosenka niosła przekaz bezinteresownej pomocy, która jest głównym założeniem koła. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Gromkimi brawami dziękowały swoim starszym kolegom.

Więcej…

 

2Wolontariusze przypinali białe wstążki – to kampania przeciwko przemocy wobec kobiet.

Od 25 listopada do 10 grudnia na terenie powiatu mławskiego będzie prowadzona kampania „Biała Wstążka”. Jej organizatorem jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie w partnerstwie m.in. z Zespołami Interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie.
W poniedziałek 3 grudnia chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Palcówek Oświatowych Nr 1 w Mławie pod opieką pań: J. Bugaj, M. Drzewieckiej oraz M. Kwiecińskiej także przyłączyli się do akcji i przed zajęciami przypinali białe wstążki mężczyznom przyprowadzającym dzieci do przedszkola i szkoły.

Więcej…

 

76 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1. Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek.  W tym dniu przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ ubrane były wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa. Gdy tylko usłyszały dźwięk dzwoneczka na twarzach wszystkich dzieci pojawił się uśmiech i wszyscy z wielką radością przywitały Mikołaja.

Więcej…

 

Dnia  6 grudnia 2018 podczas szkolnych „Mikołajek” zastał rozstrzygnięty konkurs „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Wcześniej w bibliotece czytana była książka Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”.  Na podstawie wysłuchanych opowieści dzieci miały za zadanie wykonać ilustrację do książki albo komiks opowiadający historię dalszych przygód słodziaków.
Laureaci konkursu
Kategoria rysunek:

  • 1.Kacper Dzierzęcki kl.IIb
  • 2.Oliwia Osmańska kl.Ib
  • 3.Wiktoria Kołakowska kl.IIa

Kategoria komiks:

  • 1.Anastazja Rzeplińska kl.IIb
  • 2.Jgor Tkaczyk kl.IIb
  • 3.Sebastian Rengiewicz kl.IIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

111

 

 

2Dnia 28 listopada 2018 r. miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu pt. „Historia szkoły i jej patrona”.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych. Przystąpiły do niego 52 osoby. Wszyscy uczniowie rozwiązali test dotyczący historii szkoły oraz patrona – Hugona Kołłątaja, składający się z różnorodnych zadań: pytań otwartych, wielokrotnego wyboru i tekstu z lukami, m.in. ze znajomości hymnu szkolnego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat  naszej szkoły i patrona Hugona Kołłątaja.
Po sprawdzeniu prac przez organizatorów zostali wyłonieni zwycięzcy:
- klasa IV a – Gabrysia Jedwabna
- klasa IV b – Franek Rzepliński
 Zwycięzcy uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i  nagrody rzeczowe.

Więcej…

 

4W czwartek 29.11.2018r. przedszkolaki z grupy I „Jagódki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Każde dziecko przyniosło ze sobą tego dnia przygotowaną w domu z rodzicami czapkę czarodzieja lub wróżki. Przygotowane rekwizyty stworzyły nastrój sprzyjający przepowiedniom. W sali przygotowany został magiczny stolik- miejsce wróżb, na którym znajdowała się magiczna, kolorowa kula.
Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co spotka ich w najbliższym czasie” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.
Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Więcej…

 

4Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując w dniu 29 listopada dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych i koleżanki z klasy VII a. Nasi szkolni didżeje zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

4Dnia 23.11. 2018r. w bibliotece szkolnej na zaproszenie pań bibliotekarek odbyło się po raz kolejny spotkanie z poetką – Heleną Grącką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb wraz z opiekunami. Po przybliżeniu osoby naszego gościa przez panią Dorotę Tadrzyńską, pani Helena opowiedziała uczniom o przebiegu twórczości - od pierwszych młodzieńczych wierszy po obecne – dojrzałe, przemyślane, będące efektem życiowych doświadczeń. Prezentowane wiersze ukazały się w najnowszym tomiku pt. „Fakty z aktywnego życia seniora”…  We wstępie książki autorka napisała – „Książka by nigdy nie powstała, gdyby nie zadane pytanie przez ucznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mławie. Uczeń zapytał mnie: kiedy powstanie nowa trzecia książka? Tym pytaniem zachęcił mnie do pracy i zebrania podstawowych faktów z aktywnego życia seniora…”.

Więcej…

 

3Dziś trudno wyobrazić sobie świat dziecka bez największego przyjaciela - przytulanki, jakim jest pluszowy miś. Święto obchodzono w bibliotece 24 listopada. Do „misiowego  królestwa" - Misiolandii  przybyły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci obejrzały wystawę pluszowych misiów, opowiadały o swoich ulubieńcach, odgadywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki oraz wysłuchały bajek, które czytali uczniowie z „Koła Przyjaciół Biblioteki" oraz panie bibliotekarki - Dorota Tadrzyńska i Hanna Wietecha.

Więcej…

 

5Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia, który jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem i powiernikiem największych sekretów, dlatego 23 listopada 2018 roku dzieci z grupy „Jagódki” uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy „misiowych przebojach”. Ważnym punktem była pierwsza wizyta naszych milusińskich w bibliotece szkolnej, podczas której dzieci wysłuchały bajki o przygodach Kubusia Puchatka a w przerwie zabaw odbył się słodki poczęstunek.

Więcej…

 

paczuszkamaluszka17

 

4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj810
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2381
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9072
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698804

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019