skanowanie0001

 

4Dnia 28 maja 2019r. odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni – pani Bożeny Żerańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Światowy Dzień Książki”. Podczas akademii odbył się „Sąd nad książką”. W krótkiej scence uczniowie starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Młodzi wykonawcy wcielili się  w role bohaterów rozprawy sądowej.  Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny - nie wolno zrezygnować z czytania. „Sąd" udowodnił nam, że potrzebny i ważny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, ale  książka może  przecież współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Podziwialiśmy też oryginalne stroje występujących i poczuliśmy się jak na prawdziwej sali rozpraw. Przedstawienie było pouczające i ciekawe.

Więcej…

 

723 maja wszystkie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie spotkały się w ramach poranka z poezją Marii Konopnickiej, aby uczcić kolejną, już 177 rocznicę urodzin patronki. W ramach poranka przybliżonych zostało kilka najistotniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej. Przedszkolaki z najmłodszych grup „ Jagódki” i „Pszczółki” pięknie recytowały wiersze poetki, takie jak: „Jabłonka”, „Tęcza”, „Ogródek”. Każdy z tych wierszy poprzedzony był zagadką dla przedszkolaków z pozostałych grup, a jej rozwiązaniem był tytuł wiersza. Pani Dyrektor Janina Lampkowska zaprezentowała wszystkim przedszkolakom wiersz pt. „O czym ptaszek śpiewa”.  Po wysłuchaniu wszystkich wierszy przedszkolaki złożyły kwiaty pod tablicą patronki a następnie wszyscy razem odśpiewali hymn naszego przedszkola.

Więcej…

 

zebranie19

 

We wtorek 28 maja na boisku „Orlik” administrowanego przez MOSiR w Mławie odbyły się  Mistrzostwa Szkół Podstawowych Rejonu Ciechanów w piłce nożnej chłopców rocznik 2006 i młodsi. Startowało 6 najlepszych szkół wyłonionych w eliminacjach w swoich powiatach. Chłopcy z naszej szkoły zajęli – drugie premiowane na podium miejsce. Podczas podsumowania zawodów najlepszym trzem drużynom wręczono pamiątkowe medale, natomiast szkoły tych drużyn otrzymały puchary. Szkoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Drużyna chłopców z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Adam Piłkowski, Hubert Kołakowski, Karol Wiśniewski, Adam Radzki, Jakub Prymus, Kacper Popielarczyk, Adam Starus i Antoni Chmielewski. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  • I miejsce SP Żuromin
  • II miejsce SP 1 Mława
  • III SP Płońsk
  • IV miejsce SP Wieczfnia Kościelna
  • V miejsce SP Pułtusk
  • VI miejsce SP Ciechanów

1

 

5Dnia 28 maja uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę po Mławie. Pierwszym jej punktem  była Przychodnia Rejonowa przy ulicy Sądowej. Celem wizyty w przychodni było zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki, rozwijanie zainteresowań pracą zawodową dorosłych oraz zrozumienie społecznej przydatności zawodów medycznych. W przychodni przywitała uczniów mama jednego z ich kolegów, pani dr H. Żłobińska. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu lekarza internisty, gabinetem zabiegowym oraz punktem rejestracji pacjentów.

Więcej…

 

5Dnia 22 maja najstarsze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Podczas spotkania przedszkolaki zostały obdarowywane książkami ze zbioru „Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce” autorstwa Patrycji Wojtkowiak-Skóry. Przed wręczeniem dzieciom książek, panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do udziału w wesołych zabawach, rymowanych zagadkach oraz quizie z wiedzy o bajkach. Po pomyślnie zdanym „egzaminie”, każdy z przedszkolaków otrzymał książkę oraz imienny dyplom.

Więcej…

 

1Życie ludzkie jest najwyższą wartością. Każdy człowiek ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanemu na miarę swoich możliwości i umiejętności. Czasami jest to fachowa pomoc, a niekiedy tylko wezwanie służb ratowniczych. Nasi uczniowie podczas lekcji uczą się jak udzielić pierwszej pomocy. Zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną. Ćwiczą układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Na manekinie trenują resuscytację krążeniowo – oddechową zgodnie z algorytmem. Wiedzą jak postępować w sytuacji złamania, oparzenia i krwotoku. Doskonalą opatrywanie oparzeń i bandażowanie ran. Unieruchamianie i podwieszanie złamanych kończyn. Znają numery alarmowe. Wiedzę i umiejętności, które zdobywają, będą potrafili wykorzystać praktycznie w różnego rodzaju trudnych sytuacjach życia codziennego.

Więcej…

 

1W piątek, 24 maja 2019r. klasy czwarte zdobywały wiedzę poza murami szkoły. Najpierw przeszły ścieżkę edukacyjną w Dino Parku w Malborku spotykając tam ruchome dinozaury i smoki w otoczeniu pięknej zieleni lasu. Uczniowie poznali poszczególne okresy w dziejach ziemi i zobaczyli jak wyglądały setki milionów lat temu. Ponadto mieli okazję obserwować na żywo takie zwierzątka jak alpaki, czy małpki kapucynki w mini zoo. Ogromne emocje wzbudził krótki film 5D, podczas którego dzieci przeżyły podróż kolejkę górską i autami wyścigowymi. Następnie czwartoklasiści udali się do największej ceglanej twierdzy w Europie, symbolu potęgi jednego z najbogatszych i najlepiej zorganizowanych państw średniowiecza, stolicy i rezydencji wielkich mistrzów krzyżackich - Zamku w Malborku. Dzieci przeżyły tam prawdziwie żywą lekcję historii w towarzystwie przewodnika w stroju rycerza Zakonu Krzyżackiego, który poprowadził ich po ścieżce tajemnic twierdzy.

Więcej…

 

2Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. Dnia 23 maja 2019r. w związku z 200 rocznicą urodzin najwybitniejszego kompozytora i patrioty, dzieci z grupy VI i VII z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 przybliżyły przedszkolakom i uczniom klas I-III postać – Stanisława Moniuszki. Starszaki pod kierunkiem pani Doroty Prorok i Teresy Radziszewskiej zaprezentowały program artystyczny. W postać Moniuszki wcielił się Artur. Na początku podziwialiśmy występ Olka, który wcielił się w postać Jontka z opery „Halka” a góralską dziewczynę zagrała Natalia. Cztery pary zatańczyły mazura z opery „Straszny dwór”. Taniec chochlika przy utworze pt. „Chochlik” zaprezentował Marcel Tomczak. Przy dźwiękach utworu „Prząśniczki” dziewczęta zaprezentowały układ taneczny z kolorowymi chustami. W „Złotą rybkę” wcieliła się Nikola, młodzieńca zagrał Michał. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Wesół i szczęśliwy krakowiaczek ci ja”, a Antoś i Adrian zatańczyli krakowiaka w strojach regionalnych.

Więcej…

 

1W dn. 21 maja b.r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrane zostały Rejonowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze wszystkich typów szkół z pięciu powiatów (mławskiego, ciechanowskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego).  Prawo startu w tych zawodach mieli zawodnicy, którzy w  mistrzostwach swojego powiatu stanęli na podium. Nasza uczennica biegła na dystansie 100 metrów w kategorii młodziczek (rocznik 2004 – 2005). Po pasjonującym biegu Ania wywalczyła tytuł wicemistrzyni rejonu ciechanowskiego. Tytuł wicemistrzowski zagwarantował naszej zawodniczce  prawo startu  w Mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce, które zostaną rozegrane w Warszawie 31 maja b.r. Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

1Dnia 20 maja 2019r. dzieci z grupy VI i VII z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Na miejscu zapoznały się z miejscem w którym pracują strażacy. Sympatyczni panowie z jednostki ratowniczo-gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi.
Zaprezentowali sprzęt w który wyposażone są wozy bojowe. Zademonstrowali także pokaz zjazdu na rurze do akcji ratunkowej. Atrakcją dla dzieci była też możliwość wejścia do wozów strażackich oraz lanie wodą z użyciem węża strażackiego jak na prawdziwej akcji gaśniczej.
Po tak ciekawej wycieczce większość dzieci przyznało, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba i w przyszłości chciałyby pracować jako strażacy.

Więcej…

 

1321 maja uczniowie z klas pierwszych odbyli ciekawą jednodniową podróż do Olsztyna. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich był seans filmowy w Planetarium oraz warsztay naukowe. Dzieci dowiedziały się, jak działa grawitacja i skąd biorą się pioruny. Mogły same eksperymentować i wyciągać wnioski. Następnie zwiedziły zamek olsztyński, w którym mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Usłyszały kilka ciekawostek o pracy i życiu M. Kopernika. Na koniec została najbardziej oczekiwana atrakcja - pobyt w papugarni i bezpośredni kontakt z kolorowymi papugami. Nie zabrakło czasu na ważny element każdej wycieczki - czyli zakup lodów i pamiątek. Cały dzień pogoda dopisywała, co pozwalało na miłe spędzanie czasu.

Więcej…

 

3W środę, 8 maja odbyła się prezentacja wyników projektu edukacyjnego z języka angielskiego „Podróż po krajach anglojęzycznych” w klasie 4a. Celami tego projektu były: zapoznanie z krajami anglojęzycznymi i najważniejszymi informacjami na ich temat, nauka systematyczności i dotrzymywania terminów, podejmowanie decyzji, twórcze myślenie, planowanie i organizacja pracy, zbieranie i selekcjonowanie informacji, wdrażanie do samodzielności w doskonaleniu kompetencji lingwistycznej i międzykulturowej, rozwój kompetencji personalnych i społecznych. Uczniowie zmagali się z sześcioma etapami projektu przez prawie dwa miesiące współpracując w grupie w celu wykonania lapbooka o wybranym kraju anglojęzycznym (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii) i na koniec nagrywając filmik zachęcający do odwiedzenia tego kraju.

Więcej…

 

2W dn. 20 maja b.r. na Stadionie Miejskim w Mławie odbyły się mistrzostwa naszego powiatu w lekkoatletyce. Z naszej szkoły startowali uczniowie z klas siódmych i ósmych. Mistrzynią powiatu w skoku wzwyż została Zuzanna Piotrkowska. Zuzia zajęła też III miejsce w biegu na dystansie 300m. Wicemistrzynią w biegu na dystansie 100m została Anna Wtulich. Dziewczęta występując w składzie: Ania Wtulich, Zuzia Piotrkowska, Julia Wasiłowska i Ola Głoskowska zajęły II miejsce w biegu sztafetowym 4x100m, zdobywając tym samym wicemistrzostwo powiatu. Wymienione dziewczęta awansowały do Mistrzostw Rejonowych, które odbędą się w Ciechanowie. Gratulujemy naszym sportsmenkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

4Dnia 14 maja w ZPO nr 1 po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy Humanistycznej „Omnibus.” O tytuł „Omnibusa" walczyli uczestnicy klas VI – VIII -  łącznie 12 osób.
W tegorocznej formie, na zasadach telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu" uczniowie rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania przygotowane i przeprowadzone przez organizatorów. Zgodnie z regulaminem pytania dotyczyły wiedzy humanistycznej - z języka polskiego, historii, religii, sztuki, muzyki i regionalizmu. Zwyciężczynią została Anna Wtulich z klasy VIIIa.

Więcej…

 

6Uczniowie klasy 4a kolejny raz skorzystali z wiedzy specjalisty na lekcji godziny wychowawczej. Tym razem gościli pielęgniarkę środowiskową z Przychodni Lekarskiej „Panakeja” w Mławie – panią Elżbietę Stryjewską. Pani Ela przybliżyła uczniom wiedzę na temat swojego zawodu oraz przeprowadziła prelekcję na temat higieny nastolatków, w której wspomogła się obrazową i interesującą prezentacją. Spore zainteresowanie i ciekawość wzbudził przyniesiony przez panią sprzęt. Uczniowie mogli sobie nawzajem posłuchać bicia serca za pomocą profesjonalnego stetoskopu oraz zmierzyć ciśnienie. Ponadto zobaczyliśmy jak wyglądają probówki i inne drobne urządzenia do pobierania krwi.

Więcej…

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki oraz Pracownicy naszej szkoły!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie orgaznizowanej w naszej szkole akcji „Wielkanocny Dar Serca”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów w postaci deserków, kaszek oraz zupek, które zostały przekazane chorym dzieciom.
Jesteśmy szczęśliwi, że pomagacie nieuleczalnie chorym, porzuconym dzieciom. Jedną  z najfajniejszych rzeczy w kontaktach z mieszkającymi w Zakładzie maluchami jest to, że odwdzięczają się uśmiechem za troskę i poświęcony czas.

DZIĘKUJEMY !!!!!

1

 

podziekowanieelektro183

Zebraliśmy 840 kg zużytego sprzętu elektrycznego.

 

4Najlepsi zawodnicy po trzech rundach Mławskiej Ligi Pływackiej to :

  • rocznik 2011 – Lena Kwiecińska
  • rocznik 2011 – Julia Powązka
  • rocznik 2010 – Igor Chaborski
  • rocznik 2008 – Amelia Butryn

Najlepsza sztafeta 4 x 25 dowolnym – Szkoła Podstawowa nr 1

 

 

2Dnia 14 maja 2019r. w ZPO1 po raz kolejny Agencja Artystyczna „Pozytywka” z Olsztyna przeprowadziła ciekawą lekcję muzyczną pt. „Muzyczny czarodziej”. Uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki z grupy VI i VII poznali brzmienie i budowę trąbki i skrzypiec, zapoznali się z orkiestrą symfoniczną i rolą dyrygenta w orkiestrze. Wybrani uczniowie świetnie zagrali swoje role w przedstawieniu muzycznym.
Na zakończenie spotkania odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce. W turnieju wzięło udział troje uczniów z klas drugich. Nagrodę główną – ceramiczny kubek z logo agencji otrzymał Igor Tkaczyk z klasy IIb. Gratulujemy wiedzy i refleksu!

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj441
mod_vvisit_counterTen tydzień3397
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc14614
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem754042

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.227.2.246
,
Today: Sty 25, 2020