10Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, który dostarcza wielu przeżyć i radości. W dniu 17 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Bal Karnawałowy. W tym czasie sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę balową. Na początku Dyrektor ZPO1 – pani Janina Lampkowska powitała wszystkich uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2019” przez wystrzelenie konfetti. W dalszej części prowadzenie balu powierzono Didżejowi. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, wszyscy wspaniale się bawili. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez organizatorów i uczennice ze starszych klas. Dziewczyny z klasy VIIa przygotowały układy taneczne do muzyki, które wykonywali wszyscy chętni uczniowie. Koleżanki z klas VIIIa i VIIIb poprowadziły wiele ciekawych konkursów dla dzieci młodszych i starszych. Były konkurencje sprawnościowe jak bieg z jajkiem, zabawa z krzesełkami oraz zabawy taneczne z balonem, na gazecie.

Więcej…

 

2Dnia 17 stycznia 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się niezwykły bal karnawałowy. Już od rana przedszkolaki pozowały do zdjęć w przepięknych karnawałowych strojach. Z niecierpliwością czekały na bal. Gdy wszyscy przybyli na salę balową, pani Dyrektor  - Janina Lampkowska - powitała uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2019” wystrzałem z konfetti. I wtedy była wielka niespodzianka, na salę wbiegł Wodzirej, który powitał przedszkolaków i zaczęły się wspólne tańce. Przedszkolaków odwiedził również Olaf. Między tańcami odbywały się pokazy baniek, ognia i wiele innych atrakcji. Dużą atrakcją był dmuchany zamek i zjeżdżalnia. Wszyscy wspaniale się bawili. W każdej grupie zorganizowany był słodki poczęstunek.

Więcej…

 

1Od 27 lat każdego roku w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 13 stycznia w I LO w Mławie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Jako pierwsi wystąpili aniołowie z klasy Ia pod opieką pani Lidii Domańskiej, którzy zaśpiewali pastorałkę „Do stajenki”. Po licytacji, Kamil oraz Lenka z klasy IIIa zaprezentowali się w utworze „Bosy pastuszek”. Jako ostatnia wystąpiła Nikola uczennica klasy VII b, która przepięknie zaśpiewała kolędę „Cisza”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jednak tego dnia nie oklaski były najważniejsze, a fakt, że poprzez artystyczny występ mogły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nad przebiegiem całości czuwały Panie: Martyna Kwiecińska, Marta Drzewiecka oraz Aneta Sietczyńska.

Graliśmy, gramy i grać będziemy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Więcej…

 

ptaki w zimie na gazi

 

1cTegoroczne obchody Bożego Narodzenia były w Szkole Podstawowej nr 1 ostatnim spotkaniem przed świętami. Tradycją w naszej szkole stały się Jasełka, co rok przedstawiane w inny, co raz to bardziej kreatywny i oryginalny sposób.
W piątek 21 grudnia społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej aby przypomnieć sobie, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie - Czubakach wraz z podopiecznymi. Pani Dyrektor Janina Lampkowska powitała wszystkich, zapraszając do wysłuchania programu bożonarodzeniowego pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas” . Śpiew kolęd i pastorałek przeniósł wszystkich w radosną atmosferę świąt. Całą atmosferę wzbogacała wspaniale przygotowana dekoracja, która odzwierciedlała przesłanie. Publiczność z zachwytem podziwiała młodych aktorów, którzy doskonale odgrywali swoje role i pięknie zaśpiewali kolędy.

Więcej…

 

wystawa nagrodzonych prac Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz czwarty zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Namaluję kolędę”. W konkursie brały udział dzieci 5-6-letnie oraz uczniowie klas I-VIII.
Celem konkursu było:

  • Prezentowanie twórczości dzieci,
  • Poprzez różne formy plastycznej działalności ukazanie radości i nastroju Świąt Bożego Narodzenia,
  • Popularyzowanie tradycji związanej ze świętami,
  • Uaktywnienie i promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie:
  • - rozwijanie wyobraźni twórczej,
  • - rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej…

 

1Tuż przed Świętami, w bibliotece, odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami -  p. Lidią Domańską i p. Bożeną Żerańską zostali zaproszeni do Krainy Książek ,,Książkolandii”. W uroczystości tej uczestniczyli również rodzice.
Dzieci wykazały się znajomością baśni i bajek, odgadywały zagadki i ilustracje z książek, weszły w rolę znanych baśniowych bohaterów - w ten sposób na chwilę oderwały się od rzeczywistości i przeniosły w świat baśni i fantazji. Podczas czytania bajki ,,W baśniowym lesie” z podkładem ptasiego śpiewu (z elementami biblioterapii) stworzyły mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych – kłaniając się zebranej publiczności – rodzicom, otrzymały gromkie brawa…

Więcej…

 

2W dniu 14 grudnia 2018 r. w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Jagódki i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu pierników, które dzieci wcześniej własnoręcznie przygotowały. Warsztaty bożonarodzeniowe były jednym z zadań realizowanej w grupie innnowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś?”. Zanim przystąpiono do pracy, rodzice wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu swoich pociech.

Więcej…

 

211 grudnia w sali grupy „Jagódki” unosił się zapach korzennych przypraw, gdyż tego dnia  dzieci z pomocą swoich mam przygotowywały świąteczne pierniczki. Zanim zabrały się do pracy, wysłuchały opowiadania pt. „Piernikowy ludzik”, które przeczytała jedna z mam – Pani Martyna Kwiecińska. Następnie przygtowały się do pracy, dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, a dzieci czuły ogromną satysfakcję z wykonanego zadania.

Więcej…

 

7Doskonałym sposobem na wprowadzenie bożonarodzeniowej atmosfery jest stworzenie oryginalnych dekoracji. W naszej szkole tradycyjnie pojawiają się już wcześniej. A to wszystko po to, aby uczniowie mogli odczuć wyjątkowy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W dniu 18 grudnia 2018r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły i przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Zastosowane przez uczniów różnorodne techniki sprawiły, że wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością. Uczniowie wykazali się kreatywnością i niestandardowymi pomysłami. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy w zarówno w kategorii klas młodszych jak i starszych.

Więcej…

 

zyczenia18

 

90Tradycyjnie, w ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia, w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci 4-5-letnich z grupy „Słoneczka” pod kierunkiem pań: Karoliny Sasiak i Anny Wieczorek, 5-letnich z grupy "Koszałka Opałka" pod kierunkiem pani Małgorzaty Bąk. W przedstawieniu wystąpili Maryja i święty Józef. Do żłóbka przybyli pasterze z darami. Nie zabrakło aniołów. Maleńkiemu Panu Jezusowi oddali pokłon trzej mędrcy ze wschodu. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor ZPO1 pani Janina Lampkowska, która podziękowała dzieciom  za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Więcej…

 

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego. Prezydent Andrzej Duda złożył pisemne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji. Otrzymaliśmy też pamiątkowy egzemplarz dzieła Żeromskiego.

List Prezydenta RP do społeczności SP1 w Mławie - kliknij i czytaj

kkkkkkkk

 

podziękowaniemen18

Kliknij, aby powiększyć.

 

20 grudnia w Pałacu Ślubów w Mławie odbyło się wręczenie stypendium Burmistrza Miasta Mława dla uzdolnionych uczniów. Anna Wtulich, uczennica VIII klasy, została laureatką tego wyróżnienia. Gratulujemy!!!

wreczenie nagrody

Stypendystka

 

1W dzisiejszym – tak szybko zmieniającym się świecie, aby nauczyciel mógł być tzw. nauczycielem efektywnym, musi nie tylko uczestniczyć w doskonaleniu zawodowym, ale często sam stanąć w roli szkoleniowca.
W dniu 17.12.2018r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli przedszkola na temat „Muzyka Stanisława Moniuszki - aktywne słuchanie muzyki poważnej metodą Batii Strauss”. Zajęcia przeprowadziła pani Dorota Prorok w grupie VI „Żabki”. Sześciolatki poznały niektóre utwory sławnego Polaka i świetnie się przy nich bawiły. Dzieci tworzyły układ ruchowy do pieśni „Prząśniczka”, improwizacje ruchową do utworu „Bajka-opowieść zimowa”, grały w orkiestrze perkusyjnej do Mazura z opery „Halka”, poznały niektóre fakty z życia wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Więcej…

 

5Dnia 5 grudnia 2018 w SP nr 6 w Mławie odbył się I Międzyszkolny Turniej  Wiedzy „Jeden z dziesięciu”.
Uczniowie zmagali się z pytaniami z różnych dziedzin. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie klasy VIIa –Weronika Kubich, Martyna Maćkowska i Adam Powązka. Do drugiej rundy teleturnieju został zakwalifikowany Adam Powązka.
W dalszej części rozgrywki troje uczniów walczyło o wygraną. Ostatecznie zwyciężył i zdobył I miejsce uczeń naszej szkoły Adam Powązka. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

karma18

 

4Tuż przed świętami w bibliotece szkolnej ZPO1 odbyła się dla przedszkolaków, pierwszaków i innych chętnych uczniów „Świąteczna loteria fantowa". Wszystkie losy były „pełne”, w związku z tym na dzieci czekały różne niespodzianki. Można było wylosować samochodziki, laleczki, puzzle, książeczki, figurki, no i oczywiście ulubione przez dzieci pluszaki. Każdy los kosztował tylko 2 złote, a dochód po komisyjnym przeliczeniu wyniósł 486 złotych.
Pozyskane fundusze zostaną przekazane na zakup nowych książek – 486 złotych, w tym kwota 50 złotych trafiła do przedszkola na „Szlachetną paczkę”.

Więcej…

 

paczka18

 

Nasza placówka otrzymała podziękowanie i dyplom

od Minister Edukacji Anny Zalewskiej

za włączenie się w obchody 100 - lecia niepodległości Polski.

dyplomzahymnn18

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj801
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2372
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9063
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698795

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019