Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1

2

 

4W środę 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia dzieci z grupy „Słoneczka”  aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Mam prawo”. Dzieciaki uważnie wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, po omówieniu wiersza dzieci opowiadały o prawach które dla nich są najważniejsze. Przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o ich prawach, która towarzyszyła im (na ich prośbę) podczas zabawy swobodnej.  Efektem finalnym tego spotkania było stworzenie plakatu o prawach dziecka – tym samym „Słoneczka” zrealizowały kolejny moduł z Ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Więcej…

 

118 listopada 2019r. wychowawcy klas piątych wraz z nauczycielami biblioteki zorganizowali spotkanie z mławianką – panią Wandą Tomczak, która była świadkiem wybuchu i uczestnikiem  II wojny światowej.
Jak się okazało, pani Wanda pamięta wiele szczegółów dotyczących tych trudnych dla Polski i Mławy czasów. Opowiedziała uczniom o czasach wojennych z perspektywy kilkuletniego dziecka jakim wówczas była. W swoich wspomnieniach pani Tomczak odniosła się do codzienności życia cywilów. Opowiedziała  między innymi o tym, jak funkcjonowała szkoła, czym zajmowały się dzieci w tych trudnych i niebezpiecznych czasach oraz jak przyjmowała Komunię Świętą i spędzała Wielkanoc.

Więcej…

 

2Już w przedszkolu i nauczaniu wczesnoszkolnym dzieci realizują treści z doradztwa zawodowego. Na zajęciach języka angielskiego maluchy odgrywają różne role zawodowe w zabawie. Tym razem uczniowie klas pierwszych bawili się w „sklep” wcielając się w postaci zarówno klienta, jak i sprzedawcy. Dialogi prowadzono oczywiście w języku angielskim.

Więcej…

 

4Dnia 18 listopada 2019r. odbyło się kolejne spotkanie z artystami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie pt. „Pan Moniuszko” w związku z obchodami 200 rocznicy urodzin znanego kompozytora. Bajka muzyczna  pt. „Pan Moniuszko”  przeniosła do roku 1819, kiedy na świat przyszedł mały Staś. Jego rodzice, pani Elżbieta i pan Czesław, bardzo szybko dostrzegli u swojego synka zamiłowanie do muzyki. W wieku 6 lat Staś pobierał lekcje śpiewu i gry na fortepianie, których udzielała mu muzykalna mama. Chłopiec rozwijał swój talent, szkolił się i poszerzał wiedzę. Bardzo interesowało go tworzenie muzyki, marzył by zostać kompozytorem. 

Więcej…

 

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Żołnierz Polski w oczach dziecka”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie znaleźli się wśród laureatów tego konkursu: Maja Zaborowska (kl. 4a), Natalia Zaborowska (kl. 7a), Zuzanna Chmielewska (kl. 5a), Julia Chaborska (kl. 5a) Wyróżnienie otrzymał Filip Kwiatkowski – uczeń klasy 4a. Gratulujemy!!!

konkurs

 

8W poniedziałek uczniowie klasy VIIIa zaprosili na swoją lekcję języka niemieckiego zaprzyjaźnioną klasę partnerską z Holandii na wideokonferencję. Za pomocą Skype rozmawiali ze swoimi rówieśnikami po niemiecku, na temat hobby, swoich zainteresowań, sportu, lubianej muzyki i szkoły. Spotkanie to było naszych uczniów doskonałą okazją aby rozwijać swoje umiejętności językowe, poznawać życie rówieśników w Europie, uczyć się otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Więcej…

 

74584574 702193706932763 8879836303135342592 nSzkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę książek, pluszaków dla dzieci chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo Czubaki. Nasi mali przyjaciele i ich opiekunowie z wdzięcznością przyjęli dary naszych uczniów. Podczas kolejnego juz, wzruszającego spotkania z pensjonariuszami opiekunki Koła czytały fragmenty przywiezionych książek. Dzieci słuchały wybranych fragmentów książek. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

Więcej…

 

Grupa czterolatków "Krasnoludki" tak świętowała Dzień Niepodległości.

3

1

Więcej…

 

2Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w Mławie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie rozpoczęły się  mszą św. w intencji Ojczyzn, która została odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Stamtąd poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku. Po odczytaniu Apelu Pamięci i okolicznościowych przemówieniach delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała p. dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

11Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 8 listopada podczas apelu dla uczniów z klas I- VIII i sześciolatków z przedszkola. Uroczystość rozpoczęła p. dyr. Janina Lampkowska, która powitała zaproszonych gości: p. Magdalenę Staszewską – naczelnika wydziału oświaty i polityki socjalnej, p. Antoniego Słabka – kombatanta w stopniu porucznika, p. Marcina Tadrzyńskiego - przewodniczącego Rady Rodziców oraz całą społeczność ZPO1. Następnie zabrzmiała pieśń "Niepodległa- niepokorna" brawurowo wykonana przez solistki i chór szkolny. Uczniowie klasy 2a wnieśli olbrzymią flagę biało - czerwoną w takt piosenki "Co to jest niepodległość?". W dalszym ciągu uroczystości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali dwie pieśni patriotyczne "Marsz Pierwszej Brygady" oraz "Szara piechota".

Więcej…

 

1"Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały..." warto, żeby te słowa znało każde dziecko. Na zajęciach dzieci z grupy „Słoneczka” rozmawiały o symbolach narodowych Polski, o regionach Polski, odczuciach związanych z tym, że są Polakami. Wykonały również z rodzicami kotyliony, które zostały przekazane na miejskie obchody święta 11 listopada. W ten trudny, ale bardzo ważny temat wplecione zostaną również elementy kodowania w ramach realizacji programu „Uczymy dzieci programować”.

Więcej…

 

1Dnia 8 listopada 2019r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.
Uczniowie klas I-III zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.
To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej…

 

2W ramach realizacji celów innowacji pedagogicznej "Ekoludki dbają o przyrodę”, dzieci z grupy "Pszczółki”, "Słoneczka” i "Żabki” obchodziły w październiku święto drzewa. W tym celu wybrały się z paniami na wycieczkę do parku. Tam dzieci poznały wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych. Zbierały i nazywały owoce drzew i  porównywały kształt liści. Przyniesione do przedszkola "Dary jesieni” wzbogaciły kąciki przyrody. Posłużyły również dzieciom do wykonania pięknych prac plastycznych, ludzików i zwierzątek. Poprzez realizację treści przyrodniczych dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie, wzbogacają wiedzę o nowe nazwy i pojęcia.

Więcej…

 

5Dnia 5 listopada w "Dniu Postaci z Bajek" nauczycielki biblioteki i świetlicy promowały bajki i baśnie poprzez konkursy: "Moja ulubiona bajkowa postać" (konkurs na strój bajkowy i prezentację postaci) oraz "Ilustrację ulubionej postaci". "Bajkowe kreacje" pięknie zaprezentowane zostały przez dzieci z klas I - III, a komisja konkursowa - p. v-ce dyr. Urszula Smolińska i p. psycholog Marta Drzewiecka wyłoniły zwycięzców, którym nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.
Podziękowania dla wychowawców klas, a w szczególności dla RODZICÓW dzieci, którzy pomogli swoim pociechom "wyczarować" tak piękne stroje!

Więcej…

 

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie obchodzono Jubileusz 70-lecia istnienia placówki. W ramach tych obchodów zorganizowano Konkurs Plastyczny „Moje wspomnienia z przedszkola”. W konkursie udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Wpłynęło 26 prac. Grand Prix zdobyły – Maja i Natalia Zaborowskie. Pierwsze miejsce – Sebastian Licnerski, Aleksandra Łęczek. Drugie miejsce – Sebastian Rengiewicz, Tobiasz Kosiorek. Trzecie miejsce – Maja Maruszewska, Adam Witkowski, Nikodem Sadecki. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

2

Więcej…

 

3 30 X 2019r. uczniowie klasy VI i VII, pod czujnym okiem opiekunów, wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, gdzie uczniowie, oprowadzani przez niewidomych przewodników, mogli poznać "w pigułce" świat ludzi ociemniałych. Kilka pomieszczeń, różne sytuacje z dnia codziennego. Zupełnie inne "spojrzenie" na proste z pozoru sytuacje. Wspaniała przygoda i lekcja pokory, empatii i tolerancji. Jednak głównym celem wyjazdu było obejrzenie nowej wersji musicalowej Rodziny Addamsów w stołecznym teatrze Syrena. Uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykle profesjonalną, efektowną, momentami wręcz brawurowa inscenizację w reżyserii Jacka Mikołajczyka.

Więcej…

 

2Dzieci odczuwają ogromną radość i dumę, gdy babcia czyta im bajkę, i to nie tylko w domowym zaciszu, ale właśnie w przedszkolu. Dlatego w ramach realizowanego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, dzieci z grupy Krasnoludki zaprosiły do swojej sali Babcię Lili i Leny – Panią Małgorzatę Medyńską. Babcia Gosia, z pomocą swoich wnuczek oraz Misia Krzysia, przeczytała przedszkolakom bajkę o Czerwonym Kapturku. Opowiedziała również dzieciom o zabawach, w które bawiła się będąc małą dziewczynką.

Więcej…

 

22Mały Miś rozwija umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Krasnoludki  realizowały zadanie z Modułu 3 „Play with little Teddy Bear”. Przedszkolaki wspólnie z Panią Moniką Żak przygotowały „Misiowy słownik obrazkowy”, zawierający ilustracje haseł związanych z bajkami i baśniami ulubionymi przez dzieci. Podczas zajęć dydaktycznych wysłuchały bajki pt. „Złotowłosa i trzy misie” czytanej w języku angielskim. Dodatkowo wcieliły się w role bohaterów bajki wykorzystując kukiełki oraz utrwalały słownictwo związane z tematem bajek. Zajęcia sprawiły przedszkolakom ogromną radość.

Więcej…

 

4W dniu 28 października 2019 dzieci uczciły pamięć żołnierzy, którzy zginęli za naszą wolność. Każdy przedszkolak zapalił znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym. „Słoneczka” dobrze wiedzą jak zachować się w miejscu pamięci i rozumieją jak ważne jest kultywowanie naszych ojczystych tradycji.

Więcej…

 

pa240544 picture5db198967881124 listopada gościliśmy w bibliotece szkolnej Redaktora Naczelnego Nowego Kuriera Mławskiego pana Szymona Wyrostka. Dziennikarz opowiadał uczniom o tajnikach swojej pracy, przedstawił kolejne etapy procesu przygotowywania gazety. Szczególną uwagę zwrócił na rolę zdjęć, odpowiednio dobranych do treści artykułów. Oprócz gazety redakcja wydaje serwis internetowy oraz prowadzi fanpage'a na facebooku. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Rozmowa zeszła oczywiście na tematykę czytelnictwa książek. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych pozycjach książkowych. Pan Redaktor wspomniał o swoich lekturach, również tych z czasów szkolnych. Dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i miło spędzony czas.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj321
mod_vvisit_counterTen tydzień2147
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3289
mod_vvisit_counterTen miesiąc3666
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19112
mod_vvisit_counterRazem838143

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 18.206.194.134
,
Today: Lip 11, 2020