4W czwartek 29.11.2018r. przedszkolaki z grupy I „Jagódki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Każde dziecko przyniosło ze sobą tego dnia przygotowaną w domu z rodzicami czapkę czarodzieja lub wróżki. Przygotowane rekwizyty stworzyły nastrój sprzyjający przepowiedniom. W sali przygotowany został magiczny stolik- miejsce wróżb, na którym znajdowała się magiczna, kolorowa kula.
Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co spotka ich w najbliższym czasie” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.
Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Więcej…

 

4Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując w dniu 29 listopada dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych i koleżanki z klasy VII a. Nasi szkolni didżeje zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

4Dnia 23.11. 2018r. w bibliotece szkolnej na zaproszenie pań bibliotekarek odbyło się po raz kolejny spotkanie z poetką – Heleną Grącką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb wraz z opiekunami. Po przybliżeniu osoby naszego gościa przez panią Dorotę Tadrzyńską, pani Helena opowiedziała uczniom o przebiegu twórczości - od pierwszych młodzieńczych wierszy po obecne – dojrzałe, przemyślane, będące efektem życiowych doświadczeń. Prezentowane wiersze ukazały się w najnowszym tomiku pt. „Fakty z aktywnego życia seniora”…  We wstępie książki autorka napisała – „Książka by nigdy nie powstała, gdyby nie zadane pytanie przez ucznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mławie. Uczeń zapytał mnie: kiedy powstanie nowa trzecia książka? Tym pytaniem zachęcił mnie do pracy i zebrania podstawowych faktów z aktywnego życia seniora…”.

Więcej…

 

3Dziś trudno wyobrazić sobie świat dziecka bez największego przyjaciela - przytulanki, jakim jest pluszowy miś. Święto obchodzono w bibliotece 24 listopada. Do „misiowego  królestwa" - Misiolandii  przybyły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci obejrzały wystawę pluszowych misiów, opowiadały o swoich ulubieńcach, odgadywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki oraz wysłuchały bajek, które czytali uczniowie z „Koła Przyjaciół Biblioteki" oraz panie bibliotekarki - Dorota Tadrzyńska i Hanna Wietecha.

Więcej…

 

5Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia, który jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem i powiernikiem największych sekretów, dlatego 23 listopada 2018 roku dzieci z grupy „Jagódki” uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy „misiowych przebojach”. Ważnym punktem była pierwsza wizyta naszych milusińskich w bibliotece szkolnej, podczas której dzieci wysłuchały bajki o przygodach Kubusia Puchatka a w przerwie zabaw odbył się słodki poczęstunek.

Więcej…

 

paczuszkamaluszka17

 

4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Więcej…

 

5W dniu 16 listopada 2018 r. przedszkolaki i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup „Koszałka Opałka”, „Słoneczka”, „Orzeszki” i „Żabki” przygotowały apel pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”. Starszaki zaprosiły młodszych kolegów na spektakl słowno-muzyczny podczas którego dzieci mogły wysłuchać pieśni patriotycznych oraz poznać niektóre fakty z czasów gdy Polska była pod zaborami.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn państwowy.

Więcej…

 

2W listopadzie 2018 r. dzieci, rodzice i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 uczestniczyli w warsztatach „Drzewko dla Niepodległej”. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Wszystkie drzewka zostały wyeksponowane na korytarzu. Głównym celem tych spotkań było włączenie rodziców w kształtowanie postaw patriotycznych u swoich dzieci, ujednolicenie oddziaływań przedszkola i domu rodzinnego w przekazywaniu treści patriotycznych.

Więcej…

 

39 listopada 2018 roku w najmłodszej grupie „Jagódki” odbyły się zajęcia w ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś – Polak mały?”. Przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Z wielkim przejęciem deklamowały wiersz W. Bełzy pt.: „Kto ty jesteś” oraz zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pokazując, że są małymi patriotami i kochają swój kraj. Na zakończenie wykonały przy pomocy kilku mam „Drzewko dla Niepodległej”, zawieszając biało – czerwone serduszka. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Więcej…

 

5Dnia 16.11.2018r wychowawca i dzieci z gr. VII „Orzeszki” zaprosiły rodziców, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Jest to jeden z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu. Rodzice wysłuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez swoje pociechy. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały ozdobne elementy, które powiesiły na drzewku.  Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem - tortem, specjalnie wykonanym przez rodziców na tę okazję.

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

  • I miejsce Adam Witkowski
  • II miejsce Aleksandra Nowacka
  • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
  • Nagroda główna Jakub Maruszewski
  • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
  • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
  • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

8Dnia 7 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce” – „Dla Niepodległej”. Konkurs przeznaczony był dla klas czwartych i miał charakter otwarty, tzn. skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego oraz nauczycieli zespołu humanistycznego naszej szkoły.
Konkurs był jednocześnie kulminacją projektu przeznaczonego dla uczniów klasy VIIa, którzy byli podzieleni na grupy, a każda grupa miała do zrealizowania w określonym czasie różne przydzielone zadania. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie kl. VIIa postanowili uczcić to wielkie wydarzenie historyczne. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dla młodszych kolegów konkurs wiedzy o Polsce. Podczas realizacji projektu młodzież korzystała z różnych źródeł informacji: czasopism, książek historycznych, podręczników do klasy trzeciej i Internetu. Wykorzystali nowe technologie informacyjno – komunikacyjne i nowoczesny sprzęt – komputery i tablicę interaktywną oraz przygotowali patriotyczne elementy dekoracyjne.

Więcej…

 

4Dnia 9 listopada  odbył się apel pt. „Co to znaczy być patriotą?”, przygotowany przez klasę 3a pod opieką wychowawcy Renaty Przybyłowskiej. Jeden z uczniów zamienił się w reportera i przeprowadził wywiad wśród kolegów i koleżanek. Uczniowie zaprezentowali i przybliżyli znaczenie symboli narodowych, które wyróżniają nasz kraj: flagę, godło i hymn oraz zapoznali uczniów naszej szkoły ze znaczeniem słowa „patriota” i „niepodległość”. Wyjaśnili, iż najwłaściwszą podstawą wobec ojczyzny jest właśnie patriotyzm jako postawa szacunku, umiłowania, oddania własnej ojczyźnie jak również pielęgnowanie narodowych tradycji, kultury, czy języka.

Więcej…

 

429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.   

Więcej…

 

1Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączony myślą prosta,
Żeby Polska była Polską .

Słowami tej znanej pieśni, 9 listopada, rozpoczął się w naszej szkole koncert „Taniec dla Niepodległej”. Ideą koncertu było, aby tańcem i piosenką uczcić 100- lecie naszej wolnej ojczyzny. Na początku uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja rodzice oraz cała społeczność szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pokazy taneczne rozpoczęli najmłodsi prezentując polskie tańce ludowe: uczniowie klasy Ia zatańczyli krakowiaka, a przedszkolacy zaprezentowali ciekawy układ kujawiaka. Współczesne układy taneczne wyrażających radość, że możemy żyć w niepodległej Polsce, wykonali uczniowie klas VIb oraz VIIa. Pokazy przeplatane były występami wokalnymi chóru szklonego oraz solistów. Była też okazja do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”. Uroczystość zakończono polonezem - polskim reprezentacyjnym tańcem narodowym, który niegdyś stanowił element ceremoniału na dworach królów polskich. W tańcu tym zaprezentowali się najstarsi uczniowie szkoły.

Więcej…

 

Układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy VIb

Układ do piosenki "Niepodległa niepokorna" - uczennice klasy VIIa

 

Dekoracje w szkole z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

6b

Więcej…

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości we wszystkich salach przedszkolnych i na korytarzach nauczyciele przygotowali okolicznościowe gazetki.

gazetka piętro

Więcej…

 

W ZPO nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”.
Prace naszych uczniów zostały zauważone przez komisję i w związku z tym laureatami zostali :
Aleksander Betliński – kl.Ia
Oliwia Zaborowska – kl. IVa
Marika Sołtysiak – kl. IV b
Wiktoria Jaworska – kl. Vb
Malwina Sarnecka – kl. Vb
Dawid Borowski – kl. Vb
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów twórczych!

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień459
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12646
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670198

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019