Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

góra grosza19

 

logo stowarzyszernia

 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie 

zaprasza do udziału

w V Szkolnym Konkursie

"NAMALUJĘ KOLĘDĘ"

koledy

REGULAMIN

 

IMG 20191128 171305 315x420Szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu nowel. Dziś otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy oraz książkę "Nowele polskie" z dedykacją Pierwszej Damy pani Agaty Kornhauser -Duda. Do podziękowania dołączono flagę Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Więcej…

 

20191122 130545 420x236W dniach 22 i 27 listopada bieżącego roku klasy ósme w ramach zajęć z Edukacj dla bezpieczeństwa uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Podczas spotkania strażacy przybliżyli swoją pracę i zadania. Uczniowie mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy o przyczynach i zasadach postępowania podczas pożaru oraz zapoznali się ze środkami wykorzystywanymi do gaszenia ognia. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie ze strony uczniów, którzy mieli szansę na korzystanie z doświadczeń strażaków.

Więcej…

 

Moduł: Zachowania proekologiczneIMG 20191125 090138 315x420
Zadanie: „Czysta Ziemia – Czysta Planeta”
Sposób realizacji: Dbamy o zieleń wokół naszej szkoły

W ramach zainicjonowanej przez Burmistrza Miasta Mława akcji pod nazwą: 590 drzew na 590 lecie nadania praw miejskich Mławy uczniowie klas ósmych na terenie szkolnym posadzili szesnaście drzew = szesnaście klas. Posadzono rodzime liściaste gatunki: brzozy, dęby, jarzębiny i graby. W sąsiedztwie Dębu Tysiąclecia posadzonego w 1966r., stojącego za salą gimnastyczną posadzono Dąb 590 lecie Mławy.

Więcej…

 

76984244 2560869870800664 8978928250990362624 n 420x236Dziś trudno wyobrazić sobie świat dziecka bez największego przyjaciela - przytulanki, jakim jest pluszowy miś. Święto obchodzono w bibliotece 25 listopada. Do "misiowego królestwa" -  Misiolandii przybyły wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas Ia, Ib i IIb. Dzieci obejrzały wystawę pluszowych misiów, opowiadały o swoich ulubieńcach, odgadywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki o misiach oraz wysłuchały bajek o misiach. Zadowolone z wizyty przedszkolaki obejrzały również wystawę książeczek o misiach, otrzymały kolorowanki oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć! Jak widać moda na misie nie przemija...

Więcej…

 

053 420x315W miesiącach jesienno – zimowych wcześniej zapadający zmierzch powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści poruszając się na drodze podczas słabej widoczności i najczęściej w ciemnych ubraniach, stają się dla kierującego praktycznie niewidoczni. Powoduje to zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków. Widoczność pieszych w tym okresie staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego też uczniowie klasy czwartej w ramach wychowania komunikacyjnego wysłuchali kilka cennych porad „Pana Stopka” (oficjalne nazewnictwo to „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych”), dotyczących przechodzenia przez jezdnię:

 • - należy przechodzić przez jezdnię, patrząc przed siebie, a nie w telefon
 • - nie należy przebiegać przez jezdnię
 • - przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscu dobrej widoczności drogi
 • - nie można zwalniać lub zatrzymywać się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię
 • - nie należy wkraczać na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód nawet wtedy gdy znajdujemy się przed przejściem dla pieszych
 • - przejście przez jezdnię jest dozwolone jeżeli odległość od wyznaczonego przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów
 • - należy również pamiętać, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Więcej…

 

IMG 1259 420x315Andrzejki to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. Wykorzystaliśmy ten czas, podobnie jak w latach ubiegłych, organizując w dniu 28 listopada dyskotekę.  Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy podzieleni na trzy grupy wiekowe, bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych. Nasi szkolni DJ-e zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przybyli na dyskotekę w oryginalnych strojach według własnych pomysłów. Młodsi uczestniczyli zabawy andrzejkowej brali udział w konkursach na wesoło wymagających nie tylko umiejętności tanecznych. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

20191127 135448 327x420W ramach projektu „Mały Obywatel Świata” przedszkolaki przeniosły się wraz z bohaterami Tolą, Polą i Urwisem do Indonezji na wycieczkę po świątyni Prambanan w pisanej na światową listę UNESCO. Dzieci dowiedziały się, jak ogromnym problemem w tym rejonie jest nadużywanie różnych opakowań z plastiku, które szkodzą roślinom, zwierzętom i ludziom. Dowiedziały sie również, jak można ograniczyć użycie plastiku aby nie zanieczyścić Ziemi.
Z dużym zaangażowaniem wykonały prace pokazujące brzuch ryby, która pływa w wodzie pełnej plastiku oraz brzuch radosnej ryby, pływającej w czystym oceanie.

Więcej…

 

9W piątek, 29 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Więcej…

 

425 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom i koleżankom z grupy. Następnie wykonały pracę plastyczną, każde dziecko namalowało farbami swojego misia. Przedszkolaki ze swoimi misiami  odwiedziły również bibliotekę szkolną, gdzie słuchały bajek i opowiadań o misiach. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało medal Przyjaciela Misia.

Więcej…

 

wynik przetargu19

 

Mistrzostwa powiatu dziewcząt w halową piłkę nożną dziewcząt rocznik 2005-2006 zostały rozegrane w dniu 26.11.2019 w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Wyniki:

 1. Szkoła Podstawowa Wiśniewo
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie
 3. Szkoła Podstawowa w Szydłowie
 4. Szkoła Podstawowa w Windykach.

2

Więcej…

 

3We wtorek 26 listopada chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pań: M. Kwiecińskiej i R. Przybyłowskiej ponownie przyłączyli się do międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Przed zajęciami przypinali białe wstążki, rozdawali kalendarzyki i ulotki mężczyznom przyprowadzającym dzieci do przedszkola i szkoły. Podczas długiej przerwy przeszli ulicą Warszawską i zachęcali napotkanych panów do przypięcia i noszenia symbolu sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Więcej…

 

Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego już po raz jedenasty włącza się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn i trwa od 25 listopada do 10 grudnia.
Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To symboliczny, ale bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Kampania jest prowadzona w ponad 55 krajach.
Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Miłość, szacunek, akceptacja- zaczyna się w Tobie” W ramach akcji na ulicach miasta i powiatu będą rozdawane białe wstążki, kalendarzyki z logo kampanii oraz ulotki. Profesjonaliści i służby zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie odbędą szkolenia by podnieść skuteczność niesionej pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową.
Bądźmy solidarni przeciwko przemocy wobec kobiet, reagujmy, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

biała wstążka 2019

 

1W Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie podczas zajęć nauczyciele uczący w klasach starszych przybliżyli uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (trzeci czwartek listopada każdego roku). Uświadomili im, jak wiele trujących związków chemicznych zawiera dym tytoniowy i sam papieros. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat negatywnego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka, jak również na temat palenia biernego i jego negatywnych skutków. Na lekcjach przeprowadzono pogadanki, pokazy z objaśnieniem, wykorzystano metodę „burzy mózgów”, zaprezentowano pokaz slajdów. Omówiono również zagadnienia dotyczące zachowania asertywnego. Odbył się też quiz wiedzy, dotyczący szkodliwości palenia. Na koniec zajęć uczniowie zgodnie i stanowczo stwierdzili, że nie warto palić. 

Więcej…

 

Dzieci z grupy Krasnoludki, poprzez udział we wspólnych zabawach poznawały Prawa Dziecka.

1

Więcej…

 

1

Dnia 21 listopada, z okazji 60 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka i 30 rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka, w naszej szkole odbyła się debata klas ósmych na temat praw dziecka pod nazwą: „Moje prawa, ważna sprawa!”. W debacie uczestniczyli zaproszeni goście z Rady Rodziców, Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej i Policji. Obserwatorami byli uczniowie klas siódmych. Wstępem do debaty były scenki pokazujące respektowanie praw dziecka oraz pantomima w wykonaniu uczennic klas ósmych. Debatę uświetnił śpiew dziewcząt z klasy VIa oraz cudowne wykonanie piosenki Czesława Niemena „ Dziwny ten świat” w wykonaniu Nikoli Duszak.
Uczniowie klas ósmych poruszyli wiele aspektów dotyczących praw dziecka. Próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy prawa dziecka są potrzebne i dlaczego? Czy prawa dzieci są łamane? Czy sami przestrzegają swoich obowiązków? Młodzież bardzo wnikliwie przedstawiała swoje stanowiska poruszając temat przestrzegania praw w szkole, w domu, wśród kolegów. Stwierdzono także, że powinna być zachowania granica między dawaniem praw i przestrzegania obowiązków. Z debaty wynikły wnioski, które uczniowie powinni zapamiętać na zawsze: moje prawa- ważna sprawa.., ale najważniejszy jest szacunek do siebie i drugiego człowieka.

Więcej…

 

2Krasnoludki wiedzą, jak należy dbać o książki. Opracowały "Misiowy regulamin małego czytelnika", wspólnie ustalając zasady korzystania z książek. Na zakończenie zajęć przygotowały papierową zakładkę do książki. A Miś Krzyś towarzyszył naszym przedszkolakom w wykonaniu zadania.

Więcej…

 

1

2

 

4W środę 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia dzieci z grupy „Słoneczka”  aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Mam prawo”. Dzieciaki uważnie wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, po omówieniu wiersza dzieci opowiadały o prawach które dla nich są najważniejsze. Przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o ich prawach, która towarzyszyła im (na ich prośbę) podczas zabawy swobodnej.  Efektem finalnym tego spotkania było stworzenie plakatu o prawach dziecka – tym samym „Słoneczka” zrealizowały kolejny moduł z Ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj261
mod_vvisit_counterWczoraj447
mod_vvisit_counterTen tydzień2556
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2892
mod_vvisit_counterTen miesiąc10345
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11184
mod_vvisit_counterRazem866939

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.228.10.17
,
Today: Wrz 25, 2020