20 grudnia w Pałacu Ślubów w Mławie odbyło się wręczenie stypendium Burmistrza Miasta Mława dla uzdolnionych uczniów. Anna Wtulich, uczennica VIII klasy, została laureatką tego wyróżnienia. Gratulujemy!!!

wreczenie nagrody

Stypendystka

 

1W dzisiejszym – tak szybko zmieniającym się świecie, aby nauczyciel mógł być tzw. nauczycielem efektywnym, musi nie tylko uczestniczyć w doskonaleniu zawodowym, ale często sam stanąć w roli szkoleniowca.
W dniu 17.12.2018r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli przedszkola na temat „Muzyka Stanisława Moniuszki - aktywne słuchanie muzyki poważnej metodą Batii Strauss”. Zajęcia przeprowadziła pani Dorota Prorok w grupie VI „Żabki”. Sześciolatki poznały niektóre utwory sławnego Polaka i świetnie się przy nich bawiły. Dzieci tworzyły układ ruchowy do pieśni „Prząśniczka”, improwizacje ruchową do utworu „Bajka-opowieść zimowa”, grały w orkiestrze perkusyjnej do Mazura z opery „Halka”, poznały niektóre fakty z życia wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Więcej…

 

5Dnia 5 grudnia 2018 w SP nr 6 w Mławie odbył się I Międzyszkolny Turniej  Wiedzy „Jeden z dziesięciu”.
Uczniowie zmagali się z pytaniami z różnych dziedzin. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie klasy VIIa –Weronika Kubich, Martyna Maćkowska i Adam Powązka. Do drugiej rundy teleturnieju został zakwalifikowany Adam Powązka.
W dalszej części rozgrywki troje uczniów walczyło o wygraną. Ostatecznie zwyciężył i zdobył I miejsce uczeń naszej szkoły Adam Powązka. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

karma18

 

4Tuż przed świętami w bibliotece szkolnej ZPO1 odbyła się dla przedszkolaków, pierwszaków i innych chętnych uczniów „Świąteczna loteria fantowa". Wszystkie losy były „pełne”, w związku z tym na dzieci czekały różne niespodzianki. Można było wylosować samochodziki, laleczki, puzzle, książeczki, figurki, no i oczywiście ulubione przez dzieci pluszaki. Każdy los kosztował tylko 2 złote, a dochód po komisyjnym przeliczeniu wyniósł 486 złotych.
Pozyskane fundusze zostaną przekazane na zakup nowych książek – 486 złotych, w tym kwota 50 złotych trafiła do przedszkola na „Szlachetną paczkę”.

Więcej…

 

paczka18

 

Nasza placówka otrzymała podziękowanie i dyplom

od Minister Edukacji Anny Zalewskiej

za włączenie się w obchody 100 - lecia niepodległości Polski.

dyplomzahymnn18

 

 

paczuszkadlamaluszka

DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, PRZEDSZKOLAKI ORAZ PRACOWNICY
NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i materialne wsparcie organizowanej w naszej placówce akcji

„Paczuszka dla chorego Maluszka”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów, które dnia 30.11.2018 r. zostały przekazane nieuleczalnie chorym dzieciom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w miejscowości Kraszewo – Czubaki.
Za zorganizowanie transportu zebranych rzeczy do Ośrodka dziękujemy Pani Joannie Powązka.

Dziękujemy

Organizatorzy

Więcej…

 

6

Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami w skupieniu obejrzeli przedstawienie pt. „W tym roku Świąt nie będzie”, będące elementem projektu edukacyjnego „Świat baśni i bajki”. Scenariusz przedstawienia napisała p. Agnieszka Strzałkowska. W inscenizacji brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami : p. P. Langowską, p. R. Nagucką, p. A. Podlaskiego, p. A. Strzałkowską i p. J. Tatuch. Przedstawienie niosło ze sobą bardzo ważne przesłanie, iż należy być dobrym przez cały rok, a nie jedynie od święta. Święty Mikołaj przyniósł prezenty.

Więcej…

 

W grudniu  uczniowie klas szóstych i siódmych realizowali międzynarodowy projekt świąteczny „Wesołych Świąt Europo!”w języku niemieckim. Projekt przeprowadzony został w ramach Programu eTwinning, działającego pod opieką Komisji Europejskiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i obejmuje partnerstwo i współpracę szkół w obszarze państw Unii Europejskiej, Partnerstwa Wschodniego oraz Eurosródziemnomorskiego.
W projekcie uczestniczyło sześć państw europejskich: Słowacja, Grecja, Hiszpania, Polska i Włochy.  Nasi uczniowie wysłali pocztą tradycyjną własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi w języku niemieckim  do zaprzyjaźnionych szkół europejskich. Do życzeń dołączyliśmy także listy prezentujące naszą szkołę oraz tradycje świąteczne w Polsce.  Jednocześnie dotarły już do naszej szkoły kartki z życzeniami, listy i zdjęcia  od partnerów projektu.

Więcej…

 

wasistdas

Pod koniec listopada 2018 r. odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego „Was ist das?" dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Podczas konkursu uczniowie  rozwiązywali test w języku niemieckim ( poziom A1 i A2) na smartfonach w aplikacji Kahoot. Test multiple choice składał się z 20 zadań zamkniętych o tematyce: człowiek, zdrowie, zawody, praca, zwierzęta, godziny zegarowe, hobby. W konkursie wzięło udział  23 uczniów.

  • Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Chmielewska z kl. VIb zdobywając 27, 4 pkt.,
  • drugie - Zuzanna Rychcik kl. VIIa (27, 27 pkt.),
  • trzecie - Magdalena Merchel kl. VIIb  (25 pkt.).

Ponieważ różnica punktów była minimalna jury postanowiło przyznać również wyróżnienie dla Oliwii Piątkowskiej z kl. VIIIb (24, 3 pkt.).

Więcej…

 

2Jest już tradycją , że przedszkolaki z naszego przedszkola lubią przychodzić do biblioteki szkolnej. Lubią słuchać bajek, które czytają im Panie z biblioteki, a także uczniowie z „Koła czytelniczego”.
W  ramach  obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedziła naszą bibliotekę p. Agata Mierzwa – Kierownik zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, która  w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji patriotycznej „Kto ty jesteś? – Polak mały” zaprezentowała przedszkolakom  z grupy „Orzeszki” i „Żabki” „Legendy polskie” z wykorzystaniem „teatrzyku kamishibai”.

Więcej…

 

2Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Pani Dyrektor Janinie Lampkowskiej – do biblioteki trafiły nowiutkie pachnące księgarnią książki, które zasponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Zostały opracowane, tzn. opieczętowane, skatalogowane i obłożone w okładki foliowe. Nowe woluminy pieczętowali  m.in. uczniowie z „Koła Czytelniczego”. Zapraszamy do odwiedzin biblioteki i  wypożyczeń.
Życzymy miłej lektury!

Więcej…

 

koleda18

 

4W przeddzień ”Mikołajek”, tj. 5 grudnia, klasa VIb z nauczycielem techniki p. Dariuszem Kieglerskim udała się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Tam w Sali Papieskiej czekały na nas materiały i przybory niezbędne do wyrobu ozdób choinkowych.  Warsztaty bożonarodzeniowe prowadziła p. Kasia - pracownik muzeum, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o dekoracjach świątecznych wykonywanych przez naszych pradziadków. Były to m.in. ptaszki i anioły z kolorowej bibuły oraz łańcuchy ze słomy – najoryginalniejsze, bo wykonane własnoręcznie.

Więcej…

 

4Dnia 4 grudnia  odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia artyści przypomnieli pieśni i zwyczaje Bożonarodzeniowe. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie odbył się konkurs na najładniej zaśpiewaną kolędę. Zwyciężyła Maja Krenc z klasy IIIa.

Więcej…

 

15 grudnia każdego roku na całym świecie, w celu uznania dla trudu wolontariuszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, żeby uświadomić wszystkim ile bezinteresownej pracy i pomocy niosą dobrzy ludzie. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji tego święta przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Przebrani w bajkowe stroje tanecznym krokiem i z piękną piosenką odwiedzali poszczególne klasy oraz grupy przedszkolne, częstując dzieci cukierkami. Piosenka niosła przekaz bezinteresownej pomocy, która jest głównym założeniem koła. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Gromkimi brawami dziękowały swoim starszym kolegom.

Więcej…

 

2Wolontariusze przypinali białe wstążki – to kampania przeciwko przemocy wobec kobiet.

Od 25 listopada do 10 grudnia na terenie powiatu mławskiego będzie prowadzona kampania „Biała Wstążka”. Jej organizatorem jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie w partnerstwie m.in. z Zespołami Interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie.
W poniedziałek 3 grudnia chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Palcówek Oświatowych Nr 1 w Mławie pod opieką pań: J. Bugaj, M. Drzewieckiej oraz M. Kwiecińskiej także przyłączyli się do akcji i przed zajęciami przypinali białe wstążki mężczyznom przyprowadzającym dzieci do przedszkola i szkoły.

Więcej…

 

76 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1. Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek.  W tym dniu przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ ubrane były wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa. Gdy tylko usłyszały dźwięk dzwoneczka na twarzach wszystkich dzieci pojawił się uśmiech i wszyscy z wielką radością przywitały Mikołaja.

Więcej…

 

Dnia  6 grudnia 2018 podczas szkolnych „Mikołajek” zastał rozstrzygnięty konkurs „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Wcześniej w bibliotece czytana była książka Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”.  Na podstawie wysłuchanych opowieści dzieci miały za zadanie wykonać ilustrację do książki albo komiks opowiadający historię dalszych przygód słodziaków.
Laureaci konkursu
Kategoria rysunek:

  • 1.Kacper Dzierzęcki kl.IIb
  • 2.Oliwia Osmańska kl.Ib
  • 3.Wiktoria Kołakowska kl.IIa

Kategoria komiks:

  • 1.Anastazja Rzeplińska kl.IIb
  • 2.Jgor Tkaczyk kl.IIb
  • 3.Sebastian Rengiewicz kl.IIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

111

 

 

2Dnia 28 listopada 2018 r. miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu pt. „Historia szkoły i jej patrona”.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych. Przystąpiły do niego 52 osoby. Wszyscy uczniowie rozwiązali test dotyczący historii szkoły oraz patrona – Hugona Kołłątaja, składający się z różnorodnych zadań: pytań otwartych, wielokrotnego wyboru i tekstu z lukami, m.in. ze znajomości hymnu szkolnego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat  naszej szkoły i patrona Hugona Kołłątaja.
Po sprawdzeniu prac przez organizatorów zostali wyłonieni zwycięzcy:
- klasa IV a – Gabrysia Jedwabna
- klasa IV b – Franek Rzepliński
 Zwycięzcy uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i  nagrody rzeczowe.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień456
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12643
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670195

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019