2We wtorek 11 czerwca 2019r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Przeddzień wybory SU poprzedziła kampania wyborcza. Prezentacja kandydatów odbyła się w sali gimnastycznej. Niektórzy kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać pięć głosów na specjalnie wydrukowanych kartach. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas III – VII oraz nauczyciele. Komisja wyborcza w składzie: Anna Wtulich, Olga Wardzińska, Piotr Przybyłowski, Kamil Bardoński, Sylwia Rząp, Daria Sosnowska, Emilia Graczyk i Sebastian Gabryjelski czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne..
 Reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:
Przewodnicząca: -  Magdalena Merchel
Z-ca przewodniczącego – Mateusz Powązka
Skarbnik – Alicja Brzeszkiewicz
Sekretarz – Wiktoria Ambrozińska  
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

Więcej…

 

3W dn. 17 czerwca b.r. odbył się bieg uliczny pamięci urodzonego w Mławie ojca Bernarda Kryszkiewicza. To już siódma edycja tego biegu, na którym nie mogło zabraknąć naszych przedszkolaków i uczniów. Rywalizacja odbywała się na dystansach 200m dla roczników 2014 – 2008 oraz na dystansie 600m dla roczników 2007 – 2004, odrębnie dla dziewcząt i chłopców. Start i meta biegu była usytuowana naprzeciwko kościoła Św. Trójcy. Na mecie na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale. Najlepsze trójki biegaczy w swoich kategoriach otrzymały dodatkowy medal i dyplom. Pamiątkowe puchary otrzymały mławskie przedszkola i szkoły. Organizatorem biegu była parafia Św. Stanisława BM w Mławie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

Więcej…

 

92Dnia 12 czerwca 2019 roku w sali nr 22 odbył się pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów klasy 3a. Pokaz został przygotowany w ramach zajęć koła chemicznego przez uczennice klas 8b i 8a - Sylwię Rząp i Izę Obłąkowską. Dzieci mogły obejrzeć interesujące i proste eksperymenty takie jak np: pasta słoniowa, lampa lawa, wulkan chemiczny i inne. Prowadzące używały wyłącznie tego, co jest dostępne w większości kuchni - octu, sody, oleju czy barwników spożywczych. Uczniowie klasy 3a byli zaciekawieni i zaangażowani oraz zadawali pytania dotyczące doświadczeń. Oglądający mogli także samodzielnie przeprowadzić niektóre doświadczenia, co sprawiło im wiele satysfakcji i przyjemności. Dziewczęta pokazały swoim młodszym kolegom i koleżankom, że metoda nauki przez zabawę powoduje miłą i przyjemną atmosferę oraz niezapomniane przeżycia.

Więcej…

 

Czytanie to ważna sprawa! Przekonali się o tym uczniowie klasy Ib, którzy reprezentowali szkołę w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!". Pobijaliśmy rekord czytania. Na placu ZS nr 1 zebrali się uczniowie szkół mławskich i czytali ulubione książki. Nie tylko dzieci, Panie też czytały!

62601807 120419555860230 8960094905296748544 o

 

2W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Główne cele programu to: podniesienie poziomu wiedzy o chorobach przenoszonych przez kleszcze, poznanie sposobów zapobiegania takim chorobom oraz uświadomienie wagi problemu ugryzień przez kleszcze.
W klasach IV zajęcia poprowadziła pani Teresa Łapka, natomiast w klasach I - III i najstarszych grupach przedszkolnych – pani Joanna Tatuch. Podczas zajęć nauczycielki wykorzystały zgromadzone materiały dydaktyczne: poradnik dla realizatora programu, scenariusze zajęć, film „Jak usunąć kleszcza” i plakat. Najmłodsze dzieci otrzymały kolorowanki z motywem kleszcza.

Więcej…

 

114 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni wychowawcy klas ósmych i trzecich, dyrekcja szkoły oraz rodzice, którzy zorganizowali bal oraz czuwali nad jego przebiegiem, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczniów. Uczestników balu przywitała dyr. szkoły p. Janina Lampkowska. W imieniu rodziców uczniów przywitała p. Agnieszka Zaborowska. Po posiłku na dobre zabrzmiały młodzieżowe rytmy. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ. Muzyka rozbrzmiewała przede wszystkim w rytmie disco polo. Od początku do końca panował nastrój świetnej zabawy. W  trakcie balu zgromadzonym na sali gimnastycznej rodzicom uczennice Ania Wtulich i Sylwia Rząp w imieniu koleżanek i kolegów podziękowały za wspaniale przygotowaną uroczystość. Zapewne ta ostatnia zabawa taneczna w tym roku szkolnym  na pewno zapadnie na długo w pamięci uczniom klas ósmych, ich rodzicom oraz zaproszonym nauczycielom.

Więcej…

 

510 czerwca dziewczęta z koła czytelniczego uczestniczyły w niesamowitym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorem książek młodzieżowych - Pawłem Beręsewiczem, który w nietuzinkowy sposób zaprezentował swoją twórczość. Były poważne rozmowy o książkach i to szczęście "przytrafiło" się Gabrysi. Udało nam się zdobyć autograf do książki z biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pawła Beręsewicza - naprawdę warto!

Więcej…

 

2Dnia 20 maja 2019 r. dzieci z grupy Koszałka Opałka wybrały się na wycieczkę do Autorskiej Galerii Malarstwa Zdzisława Kruszyńskiego w Mławie. Podczas spotkania z naszym lokalnym artystą malarzem przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmuje się artysta malarz i jakich potrzebuje narzędzi do pracy, poznały twórczość i tematykę podejmowaną przez malarza, różne rodzaje dzieł malarskich, zwiedziły pracownię malarską, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworzyły własne arcydzieła. Przedszkolakom towarzyszyły niezapomniane przeżycia artystyczne, które rozbudziły w nich zainteresowania sztuką i malarstwem. Serdecznie dziękujemy Panu Zdzisławowi Kruszyńskiemu za spotkanie i poświęcony czas, indywidualne i sympatyczne podejście do każdego dziecka.

Więcej…

 

6W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny " Gdybym był malarzem...Reprodukcje obrazów Wojciecha Piechowskiego". Konkurs organizowała Szkoła podstawowa nr 7 w związku z obchodzonym Rokiem W. Piechowskiego w Mławie. 2. miejsce zdobył Karol Wiśniewski z 6b. Natalia Zaborowska z 6a, Gabriela Jedwabna z 4a, Zuzanna Chmielewska z 4a, Martyna Maćkowska z 7a otrzymały wyróżnienia.Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Więcej…

 

1Dnia 25 maja na stadionie MOSiR w Mławie  odbył się ostatni w tym roku szkolnym finałowy turniej sportowo-rekreacyjny. Drużyna uczniów klasy II i III wzięła udział w biegu z szarfą, sztafecie w workach, rzutach woreczkiem do celu, piłką do celu. Po podsumowaniu wszystkich 4 spotkań nasi uczniowie zajęli  miejsca : klasa II z ilością – 66,5 p – IV miejsce i uczniowie klasy III z ilością 71 p – II miejsce. Na zakończenie sportowych zmagań uczniowie zostali uhonorowani pucharami, medalami. Każde dziecko otrzymało drobny upominek w postaci zabawki. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich słodycze, napoje , jak również mogli skosztować potraw z grilla.

Więcej…

 

3 czerwca 2019 roku podczas Szkolnego Dnia Sportu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Informatyczny pod hasłem „Stop cyberprzemocy”. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z następujących szkół: SP nr 1, SP nr 3 i SP nr 6. Nadesłane prace cechowała estetyka, pomysłowość,  oryginalność i dobór odpowiednich narzędzi. Komisja w składzie p. Jolanta Luciszewska i p. Andrzej Mielcarek oceniła prezentacje i wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
I miejsce

  • Aleksandra Końpa SP 1
  • Anna Wtulich SP 1

II miejsce

  • Julia Grabowska SP 1
  • Dominik Kaczorowski SP 6

III miejsce

  • Przemysław Bańczyk SP 1
  • Amelia Dzięgielewska SP 3

Organizatorzy dziękują nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

2

1

 

1Dnia 3 czerwca 2019r. odbył się Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia Dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji, w których współzawodniczyli uczniowie klas I – VIII. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Uczniowie klas IV-V rozegrali dwa ognie. Uczniowie klas VI-VIII przeprowadzili rozgrywki piłkarskie: dziewczęta grały w piłkę ręczną a chłopcy w piłkę nożną.
Po wszystkich konkurencjach uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Po powitaniu przez panią dyrektor Janinę Lampkowską i złożeniu życzeń z okazji Dnia Dziecka wręczono medale zwycięzcom szkolnego biegu ulicznego, który odbył się 29 i 30 maja.

Więcej…

 

330 maja dzieci z grupy „Słoneczkaodwiedziły Urząd Miasta w Mławie. Dzieci zwiedziły kilka spośród najważniejszych miejsc w urzędzie: kancelarię, kasy, salę ślubów oraz gabinet burmistrza, gdzie spotkała się z nimi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska. Obejrzały także barwny witraż z artystyczną wersją herbu miasta. Oprowadzającego ich po urzędzie Krzysztofa Napierskiego z Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej zaskoczyły bogatą wiedzą na temat historii Mławy i ludzi z nią związanych – m.in. św. Wojciecha, Józefa Piłsudskiego, którego pomnik stoi w miejskim parku, i papieża Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta.
Wizytę w ratuszu dzieci zakończyły pamiątkową fotografią przed pomnikiem św. Wojciecha. Na zakończenie wycieczki udały się na smaczne lody do Rosario.

Więcej…

 

1

29 maja, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś? Polak mały”,  w grupie „Słoneczka” mama Xaviera czytała legendy Wandy Chotomskiej „Wars i Sawa”. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa Warszawa oraz poznały najważniejsze zabytki stolicy. Z zaciekawieniem przedszkolaki wysłuchały również „Legendy o smoku Wawelskim”. Po wysłuchaniu legend dzieci ułożyły historyjki obrazkowe. W ten sposób  dzieci przeniosły się w magiczny świat baśni.

Więcej…

 

2Dnia 28 maja 2019 r. po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – „Mława - Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV – V. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę. Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.  Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsca przypadły przedstawicielom następujących klas:
I miejsce -  kl. Vb -  Wiktoria Jaworska, Gabrysia Libudzka, Maja Tuszyńska
Wyróżnienie  -  kl. Va -  Zuzanna Rzeplińska i Zuzanna Watemborska.

Więcej…

 

4Dnia 27.05. 2019r. w ramach spotkań z „ciekawymi ludźmi” w bibliotece ZPO nr 1 w Mławie odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z autorką „Przewodnika po Mławie” – p. Marią Jolantą Wysocką. Zaproszony gość barwnie opowiadał o swojej pasji, próbując zarazić dzieci fascynacją naszą „Małą Ojczyzną”. Pani Maria pokazała czwartoklasistom wszystkie przewodniki, jakie wydała i współtworzyła na przestrzeni lat, następnie przedstawiła etapy powstawania książki popularnonaukowej oraz  czytała uczniom ciekawostki o Mławie, które na pewno zapadną w pamięci, ponieważ uczniowie zbierają wiadomości o naszym mieście, przygotowując się do konkursu „Wiedzy o Mławie”…

Więcej…

 

129 maja przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Orzeszki” uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.  Dzieci obejrzały wystawę archeologiczną prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie, od późnej epoki kamienia, aż do późnego średniowiecza. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami pani przewodnik i zadawały mnóstwo pytań. Dziewczynkom bardzo podobały się stara słowiańska biżuteria, a chłopcom makiety starych grodów, wyroby garncarskie i wojenne. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o czasach wojennych, oglądały mundury i wyposażenie żołnierzy. Dzieci poznały również twórczość naszego sławnego malarza Wojciecha Piechowskiego. Oglądały wystawę jego obrazów, dowiedziały się niektórych faktów z życia malarza.

Więcej…

 

2Trzecioklasiści już po raz drugi mogli się przekonać, jak wygląda lekcja w klasie IV.  Tym razem „uczyli się” na historii o papieżu Polaku Janie Pawle II. Pan Andrzej Mielcarek opowiadał o dzieciństwie małego Karola Wojtyły, latach wojny i wyborze Polaka na papieża. Dzieciom bardzo podobała się historia jako przedmiot, chętnie brały w niej udział razem z czwartoklasistami.

Więcej…

 

62 czerwca b.r. już po raz dwunasty w ramach ogólnopolskiej akacji „Polska Biega” propagującej ideę zdrowego i aktywnego stylu życia odbył się lokalny bieg pod hasłem: „Cała Mława Biega”. Podobnie jak w poprzednich latach do biegu przystąpiła dość liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Przed startem uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki. Start biegu był usytuowany na wys. budynku Starostwa Powiatowego. Trasa biegu liczyła 1,5 km i wiodła ulicami: Reymonta, Sądowa, Żwirki i Kopernika. Meta została ulokowana na stadionie – tam  wręczono nagrody (puchary) w kategoriach: najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, najliczniej biegnąca rodzina oraz biegnącym reprezentacjom szkół. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy biegu mogli podzielić się swoimi wrażeniami podczas pikniku grillowego.

Więcej…

 

131 maja uroczyście obchodzono w przedszkolu Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na powietrzu, na przedszkolnym placu zabaw. Na początku dyrektor Janina Lampkowska złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Prowadzący imprezę powitał wszystkie dzieci i zaprosił do wspólnej zabawy. Wśród przedszkolaków pojawiły się znane postacie z bajek: Smerf, Kaczor Donald, Myszka Miki i Marshall. Pod kierunkiem instruktora tańca, który był przebrany za krowę, wszyscy wspólnie zatańczyli współczesne tańce. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki.

Więcej…

 

skanowanie0001

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj388
mod_vvisit_counterWczoraj481
mod_vvisit_counterTen tydzień2523
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc13740
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem753168

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 35.172.195.82
,
Today: Sty 22, 2020