5Dnia 25 stycznia 2019 r. w grupie Koszałka Opałka odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im własnoręcznie przygotowane upominki. Nie zabrakło wspólnych zabaw z gośćmi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Więcej…

 

4Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze.
„Babciu, dziadku coś Wam dam
Tylko jedno serce mam
A w tym sercu róży kwiat
Babciu dziadku żyjcie 100 lat”
Takie i inne życzenia dało się słyszeć w dniu 25 stycznia, kiedy to do przedszkola przybyli zaproszeni goście – kochane Babcie i Dziadkowie. Występy artystyczne maluchów podbiły serca publiczności. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali pyszny poczęstunek.  Na zakończenie wnuczęta zaprosiły swoje Babcie i Dziadziusiów do wspólnej zabawy, a w tle słychać było dźwięki piosenek z dawnych lat. Wychodząc Babcie i Dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń.

Więcej…

 

125 stycznia 2019 roku w Przedszkolu „Dzieciątka Jezus” odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”, w którym wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie z mławskich przedszkoli. Celem konkursu było kultywowanie wśród dzieci tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz budzenie zainteresowań muzycznych. Konkurs, jak co roku, przebiegał w miłym, świątecznym nastroju.
I miejsce w kategorii 5-latki – solistka zdobyła Nina Żak z grupy IV „Słoneczka”;
Wyróżnienie w kategorii 6-latki – solista zdobył Marcel Tomczak z grupy VI „Żabki”;
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej…

 

1Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.
Spotkania takie w MPS1 odbywały się w 7 grupach przedszkolnych w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi. W każdej grupie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Więcej…

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 24 stycznia 2019r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 spotkanie  dla uczniów kl. I-III z mł. asp. I. Karpińską, asp. szt. K. Staśkiewiczem z Mławskiej Policji Powiatowej. Spotkanie pt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych" miało charakter profilaktyczno-edukacyjny.
Funkcjonariusze przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami.
Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Bezpieczne ferie

 

2Dnia 23 stycznia przedszkolaki z grupy "Żabki" zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.  Humorystyczny scenariusz przedstawienia bardzo rozśmieszył i wzruszył zaproszonych gości. Babcie i Dziadkowie wspaniale bawili się przy starych utworach , takich jak  „Orkiestry dęta”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Bella donna”, „Cicha woda”.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i odśpiewały „Sto lat”.
Wszyscy delektowali się pysznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem.

Więcej…

 

2Cudowne i niepowtarzalne chwile towarzyszyły w dniu 14 stycznia Babciom i Dziadkom, kiedy to grupa „Słoneczek” zaprezentowała swoje zdolności aktorskie, taneczne i wokalne  podczas przedstawienia jasełkowego. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Aktorzy za odwagę, cierpliwość, a przede wszystkim za swe zdolności zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po programie artystycznym, każde z dzieci wręczyło swoim Dziadkom i Babciom upominki. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami.

Więcej…

 

10Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, który dostarcza wielu przeżyć i radości. W dniu 17 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Bal Karnawałowy. W tym czasie sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę balową. Na początku Dyrektor ZPO1 – pani Janina Lampkowska powitała wszystkich uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2019” przez wystrzelenie konfetti. W dalszej części prowadzenie balu powierzono Didżejowi. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, wszyscy wspaniale się bawili. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez organizatorów i uczennice ze starszych klas. Dziewczyny z klasy VIIa przygotowały układy taneczne do muzyki, które wykonywali wszyscy chętni uczniowie. Koleżanki z klas VIIIa i VIIIb poprowadziły wiele ciekawych konkursów dla dzieci młodszych i starszych. Były konkurencje sprawnościowe jak bieg z jajkiem, zabawa z krzesełkami oraz zabawy taneczne z balonem, na gazecie.

Więcej…

 

2Dnia 17 stycznia 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się niezwykły bal karnawałowy. Już od rana przedszkolaki pozowały do zdjęć w przepięknych karnawałowych strojach. Z niecierpliwością czekały na bal. Gdy wszyscy przybyli na salę balową, pani Dyrektor  - Janina Lampkowska - powitała uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2019” wystrzałem z konfetti. I wtedy była wielka niespodzianka, na salę wbiegł Wodzirej, który powitał przedszkolaków i zaczęły się wspólne tańce. Przedszkolaków odwiedził również Olaf. Między tańcami odbywały się pokazy baniek, ognia i wiele innych atrakcji. Dużą atrakcją był dmuchany zamek i zjeżdżalnia. Wszyscy wspaniale się bawili. W każdej grupie zorganizowany był słodki poczęstunek.

Więcej…

 

1Od 27 lat każdego roku w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 13 stycznia w I LO w Mławie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Jako pierwsi wystąpili aniołowie z klasy Ia pod opieką pani Lidii Domańskiej, którzy zaśpiewali pastorałkę „Do stajenki”. Po licytacji, Kamil oraz Lenka z klasy IIIa zaprezentowali się w utworze „Bosy pastuszek”. Jako ostatnia wystąpiła Nikola uczennica klasy VII b, która przepięknie zaśpiewała kolędę „Cisza”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jednak tego dnia nie oklaski były najważniejsze, a fakt, że poprzez artystyczny występ mogły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nad przebiegiem całości czuwały Panie: Martyna Kwiecińska, Marta Drzewiecka oraz Aneta Sietczyńska.

Graliśmy, gramy i grać będziemy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Więcej…

 

ptaki w zimie na gazi

 

1cTegoroczne obchody Bożego Narodzenia były w Szkole Podstawowej nr 1 ostatnim spotkaniem przed świętami. Tradycją w naszej szkole stały się Jasełka, co rok przedstawiane w inny, co raz to bardziej kreatywny i oryginalny sposób.
W piątek 21 grudnia społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej aby przypomnieć sobie, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie - Czubakach wraz z podopiecznymi. Pani Dyrektor Janina Lampkowska powitała wszystkich, zapraszając do wysłuchania programu bożonarodzeniowego pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas” . Śpiew kolęd i pastorałek przeniósł wszystkich w radosną atmosferę świąt. Całą atmosferę wzbogacała wspaniale przygotowana dekoracja, która odzwierciedlała przesłanie. Publiczność z zachwytem podziwiała młodych aktorów, którzy doskonale odgrywali swoje role i pięknie zaśpiewali kolędy.

Więcej…

 

wystawa nagrodzonych prac Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz czwarty zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Namaluję kolędę”. W konkursie brały udział dzieci 5-6-letnie oraz uczniowie klas I-VIII.
Celem konkursu było:

  • Prezentowanie twórczości dzieci,
  • Poprzez różne formy plastycznej działalności ukazanie radości i nastroju Świąt Bożego Narodzenia,
  • Popularyzowanie tradycji związanej ze świętami,
  • Uaktywnienie i promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie:
  • - rozwijanie wyobraźni twórczej,
  • - rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej…

 

1Tuż przed Świętami, w bibliotece, odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami -  p. Lidią Domańską i p. Bożeną Żerańską zostali zaproszeni do Krainy Książek ,,Książkolandii”. W uroczystości tej uczestniczyli również rodzice.
Dzieci wykazały się znajomością baśni i bajek, odgadywały zagadki i ilustracje z książek, weszły w rolę znanych baśniowych bohaterów - w ten sposób na chwilę oderwały się od rzeczywistości i przeniosły w świat baśni i fantazji. Podczas czytania bajki ,,W baśniowym lesie” z podkładem ptasiego śpiewu (z elementami biblioterapii) stworzyły mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych – kłaniając się zebranej publiczności – rodzicom, otrzymały gromkie brawa…

Więcej…

 

2W dniu 14 grudnia 2018 r. w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Jagódki i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu pierników, które dzieci wcześniej własnoręcznie przygotowały. Warsztaty bożonarodzeniowe były jednym z zadań realizowanej w grupie innnowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś?”. Zanim przystąpiono do pracy, rodzice wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu swoich pociech.

Więcej…

 

211 grudnia w sali grupy „Jagódki” unosił się zapach korzennych przypraw, gdyż tego dnia  dzieci z pomocą swoich mam przygotowywały świąteczne pierniczki. Zanim zabrały się do pracy, wysłuchały opowiadania pt. „Piernikowy ludzik”, które przeczytała jedna z mam – Pani Martyna Kwiecińska. Następnie przygtowały się do pracy, dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, a dzieci czuły ogromną satysfakcję z wykonanego zadania.

Więcej…

 

7Doskonałym sposobem na wprowadzenie bożonarodzeniowej atmosfery jest stworzenie oryginalnych dekoracji. W naszej szkole tradycyjnie pojawiają się już wcześniej. A to wszystko po to, aby uczniowie mogli odczuć wyjątkowy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W dniu 18 grudnia 2018r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły i przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Zastosowane przez uczniów różnorodne techniki sprawiły, że wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością. Uczniowie wykazali się kreatywnością i niestandardowymi pomysłami. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy w zarówno w kategorii klas młodszych jak i starszych.

Więcej…

 

zyczenia18

 

90Tradycyjnie, w ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia, w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci 4-5-letnich z grupy „Słoneczka” pod kierunkiem pań: Karoliny Sasiak i Anny Wieczorek, 5-letnich z grupy "Koszałka Opałka" pod kierunkiem pani Małgorzaty Bąk. W przedstawieniu wystąpili Maryja i święty Józef. Do żłóbka przybyli pasterze z darami. Nie zabrakło aniołów. Maleńkiemu Panu Jezusowi oddali pokłon trzej mędrcy ze wschodu. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor ZPO1 pani Janina Lampkowska, która podziękowała dzieciom  za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Więcej…

 

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego. Prezydent Andrzej Duda złożył pisemne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji. Otrzymaliśmy też pamiątkowy egzemplarz dzieła Żeromskiego.

List Prezydenta RP do społeczności SP1 w Mławie - kliknij i czytaj

kkkkkkkk

 

podziękowaniemen18

Kliknij, aby powiększyć.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień451
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12638
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670190

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019